Concurs Amatori 01-02.06.2013

Moderator: Stefan B

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de butelie »

Merci Stefan pentru raspunsul promt mai am o singura nelamurire referitoare la acest concurs amical si vreau sa aud si parerea celor care au participat referitor la acordarea premiilor :

Premiul pentru cantitate sa stiut de la bun inceput cum se acorda dar eu nu am fost de fata si cer si eu - domnului George si celor care au fost de fata un raspuns !!!???!!! - dc sa discutat cum se acorda premiul pentru captura ???? ( mai ales colegilor de pe ponton 8 care au precizat ca asa este regulamentar ) .
Stefan, cand am ajuns acolo tinind cont ca am fost pe penultimul stand premierea se finalizase si cand sa ridicat aceasta problema mi sa oferit un singur raspuns sec din partea domnului George ( care si el a fost de acord ca premiile sa nu se cumuleze :D inainte de premiere ) citez " asa a hotarat de domnul Stefan ....".
Razvan Niculescu

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de florin pocris »

butelie scrie:Merci Stefan pentru raspunsul promt mai am o singura nelamurire referitoare la acest concurs amical si vreau sa aud si parerea celor care au participat referitor la acordarea premiilor :

Premiul pentru cantitate sa stiut de la bun inceput cum se acorda dar eu nu am fost de fata si cer si eu - domnului George si celor care au fost de fata un raspuns !!!???!!! - dc sa discutat cum se acorda premiul pentru captura ???? ( mai ales colegilor de pe ponton 8 care au precizat ca asa este regulamentar ) .
Stefan, cand am ajuns acolo tinind cont ca am fost pe penultimul stand premierea se finalizase si cand sa ridicat aceasta problema mi sa oferit un singur raspuns sec din partea domnului George ( care si el a fost de acord ca premiile sa nu se cumuleze ) citez " asa a hotarat de domnul Stefan ....".
nici eu nu am fost de acord cu ,captura sa se cumuleze cu cantitatea totala,dar ..singur nu am avut ce face,,,plus ca din 11 standuri catii cred ca am fost,la premiere cand eu am strans si am ajuns,3 deja plecasera acasa...eu am stat pana sa adus fisa si sa adunat....si am vazut ca am iesit pe II...
apoi am plecat.
Ca sa imbunatatim aceste AMICALE,si ca sa nu le consideram doar o BUNA solutie de a veni, a pescui ,si a LUA doar o suma FRUMUSICA de bani in 24 ore..trebuie un pic lucrat la regulament,chiar daca este concurs amical.Am scris mai sus cum as vedea eu premiile de la concurs...astfel nu ar mai lua o singura echipa TOT...si restul....Premierea locului 1 si 2 si a capturii(cu o taxa de 220 ron-taxa de loc de pescuit+suma de premiere locul 1,2 si captura x nr de echipe-care propun sa se ridice la 15 !!)

Mie unul imi plac concursurile acestea si voi mai venii la ele cu interes si cu placere,dar sa fie un pic mai "serioase"...si sa mai avem si pt ce lupta si restul echipelor....cum a scris si cineva mai sus...vine o echipa cu experienta in concursuri,o echipa profi,prinde 200 kg,ia si captura si restul echipelor ce fac??

Stefan , ar trebui sa mai "coafeze"putin aceste concursuri...

-sa se cantareasca la toti la fel -vad ca sa rezolvat la urmatorul concurs
-captura sa se scada din kg echipei ce a avut-o
-locul 2 sa se premieze
-sa nu se mai plece de pe balta ,mai ales in plin concurs(au plecat unii din cauza ca venea furtuna,ca nu au prins....etc...diverse motive...),lipsa de respect pentru cei ce raman pana la final...

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de butelie »

Salut Florin mai sus am specificat un singur lucru ca au fost doar 2 premii si nu era normal sa se cumuleze ...... asa am discutat si pe parcursul competitiei cu cativa colegi de pescuit ... si te trezesti ca se schimba pe ultima suta de metri ... "asa este regulamentar :( "
Eu am deschis aceasta discutie ca nu mi sa parut corect cum sa procedat .... regulamentar era ca standul nr 8 sa ramana cu cantitatea pentru ca era valoarea mai mare si captura revenea standului nr 3 .....

Stima
Razvan Niculescu

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de florin pocris »

butelie scrie:Salut Florin mai sus am specificat un singur lucru ca au fost doar 2 premii si nu era normal sa se cumuleze ...... asa am discutat si pe parcursul competitiei cu cativa colegi de pescuit ... si te trezesti ca se schimba pe ultima suta de metri ... "asa este regulamentar :( "
Eu am deschis aceasta discutie ca nu mi sa parut corect cum sa procedat .... regulamentar era ca standul nr 8 sa ramana cu cantitatea pentru ca era valoarea mai mare si captura revenea standului nr 3 .....

Stima
salut
si eu am fost tot pentru ce ai spus tu inleg cu captura...
da nu trebuie sa decidem noi,mi se pare normal sa scrie in regulament(cum sa scris acu la urmatorul concurs-ca nu se cumuleaza).

cat despre"asa este regulamentar"...nu cred ca,cine a avut acum ambele(cantitate+captura),mai spunea asa ceva,daca alta echipa le avea.....si eu erau in dezavantaj....
life goes on!!!
next time...!!!

Avatar utilizator
Dragoi Adrian
Mesaje: 612
Membru din: Mie Noi 03, 2010 16:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de Dragoi Adrian »

pontonul 10 felicita castigatorii!
nu am plecat pt ca am vrut sa avantajam pe altii...paznicii poate sa confirme ca aveam cel putin 10 pesti la sac cand am plecat in conditiile in care de dimineata de la 10 am pescuit cu 2 bete pe care mai aveam fire si inaintasi...la ora 3 si ceva cand a inceput vantul puternic am hotarat sa plecam...am avut 2 echipamente pe care le-am facut varza in 24 de ore...pe langa sarmele de la mal, am reusit sa scoatem zeci de pungi, sticle, manere de mulinete + alte zeci de fire/bombe...si am fost si putin dezamagiti de cantarire noi din 6 pesti dimineata am avut 14 kg altii 20 si ceva...si noi am pescuit doar la bile...asta e, nu imi pare rau decat de fire si inaintasi :)

P.S: au fost concursuri in adevaratul sens de la care s-a plecat...asa ca nu mai dramatizati...

asta a fost prima mea experienta pe magura...dar cu siguranta am sa mai vin la aceste amicale dar sa se respecte macar cantarirea...iar despre cumularea premiilor eu am crezut ca s-a hotarat clar de la inceput ca nu se cumuleaza....altfel la ce am mai pus cei 20 lei, daca nu pentru inca o echipa sa ia niste banuti...

Va salut, si ne vedem la urmatorul...dar dupa C.N :)
CARP MANIACS TEAM

FLORIN61
Mesaje: 338
Membru din: Sâm Iun 25, 2011 20:05
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de FLORIN61 »

pai daca nu se cantareste cu tara,dece se mai puncteaza peste 1,5kg? seara am avut 2 teni peste 5kg si am chemat arbitru,care i-a cantarit facandu-le tara la amandoi separat.la cantarul de dimineata m-am dus la standul 8 unde venise si cei de la standul7.dupa ce au cantarit vreo 4 pesti a urmat unul care pe cantar arata peste 2kg.vazand ca pestele era prea mic i-am rugat pe arbitri sa-l cantareasca cu tara luata inainte si surpriza!!!!!!!pestele cantarea aproape 1,300kg dupa care am plecat in stand asteptand arbitri sa vina cu cantarul.cati pesti s-au cantarit fara tara?la standurile 9,10,11 s-a cantarit facand tara la fiecare peste.pentru cei din fata calculatoarelor e usor de vb.si mai greu de pescuit(aviz amatorilor sau particularilor),avand in vedere ca am participat la acest mini-concurs dupa cupa SNAP unde am venit cu echipamentul mai mult ud,dar nu asta este problema!inainte sa plec am vb. cu dl. george(administratorul)si mi-a spus ca locul 1 nu se cumuleaza cu captura si acum vad ca a luat aceeasi echipa locul 1 si captura,dece?poate pe viitor se v-a face un regulament strict pe care vor trebui sa-l respete toate echipele participante.pe aceasta cale vreau sa multumesc si sa felicit tot staful magura9pentru tot ce au reusit sa faca din aceasta balta!FELICITARI STEFAN!!!!!!un cantar FOX este ideal petru astfel de (braile)!

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de Stefan B »

Buna dimineata tuturor ......

Linistiti-va....oameni buni...discutam de un concurs amical ...., asta nu inseamna ca nu se respecta un REGULAMENT SI CANTARUL !

Din punctul meu de vedere, daca la tragerea la sorti nu s-a stabilit ca premiul de captura NU se cumuleaza cu Locul I .....nu mai au rost aceste discutiii !


Cantarirea se va face cu trepied cu cantar care retine tara .....ca sa eliminam si acest aspect. Credeti-ma ca dl George chiar daca a gresit NU a facut-o intentionat .....pentru a favoriza pe cineva, ganditi-va ca aceste amicale sunt facute pt farmecul inceputului la concursuri !

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de butelie »

Buna dimineata Stefan punete in locul meu si cum ai reactiona tu stiind ca ai fost prostit "sa facut o greseala" si stii la ce ma refer ..... dar aici greseala este din partea domnului George ca nu sa consultat cu toti participantii care au mai ramas : sincer cand iei o decizie ti-o asumi !!!
Nu vad ca din partea standului nr 8 care au influentat luarea deciziei domnului George nici un comentariu....

Stima
Razvan Niculescu

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de Stefan B »

butelie scrie:Buna dimineata Stefan punete in locul meu si cum ai reactiona tu stiind ca ai fost prostit "sa facut o greseala" si stii la ce ma refer ..... dar aici greseala este din partea domnului George ca nu sa consultat cu toti participantii care au mai ramas : sincer cand iei o decizie ti-o asumi !!!
Nu vad ca din partea standului nr 8 care au influentat luarea deciziei domnului George nici un comentariu....

Stima

Sa traiesti Butelie, nea George si-o asuma, n-are incotro, ....Sebi nu cred ca are cont pe aici ...dar o sa-l sun sa-i spun ....asa la nivel informational !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs Amatori 01-02.06.2013

Mesaj de florin pocris »

salut Stefan.

iti dai seama daca se NU se cumula,si se scadea captura,diferenta intre mine,stand 7 si standul 8 era cred ca de 0,30 sau 0,03...ceva de genul...in favoarea lor...



Nu imi dai si mie un raspuns la propunerea mea?

Sa aveti o zii buna!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”