Concurs de amatori 07-08.09

Moderator: Stefan B

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Madalin Dirla »

Ma scuzi ca intervin,am si eu o curiozitate: cum faci tu selectia pestelui in 22 ore????????

Vasile.P scrie:daca a ramas doar cantitatea...nu mai vin...e mult de munca...nu vreau sa dea la plastice cu naditor...preferam ceva mai select...

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Stefan B »

Vasile.P scrie:daca a ramas doar cantitatea...nu mai vin...e mult de munca...nu vreau sa dea la plastice cu naditor...preferam ceva mai select...

Salut Vasile, concursul era gandit din start pe cantitate si calitate (5 pesti) ! ! ! Iar calitate nu cred ca poti face fara cantitate pentru 23 h ! ! ! :wink: :wink: :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Stefan B »

Mergem pe cantitate....


Se va pescui intre pontoanele 27-36 ! ! !

Doar 10 locuri !

1. Cereal 4 fishing
2. Stefan Babita / Adrian Paunescu
3. Dan Biga + Bosko
4. Viorel Crivat
5. Stefan Munteanu/Sorin Munteanu
6.
7.
8.
9.
10.


Daca nu se strang pana joi de dimineata minim 8 echipe (certe).....anulez concursul !

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de petre iulian »

Madalin Dirla scrie:Ma scuzi ca intervin,am si eu o curiozitate: cum faci tu selectia pestelui in 22 ore????????

Vasile.P scrie:daca a ramas doar cantitatea...nu mai vin...e mult de munca...nu vreau sa dea la plastice cu naditor...preferam ceva mai select...
-----------------

am facut eu in ultima noapte la concursul cupa verii cand nu mai aveam sanse si incercam la captura :wink:

am nadit cu bile de 24 tari si solubile si pe fir de par trei jumatati de bile de 24, carlig kurv shank korda de 2. Am prins 6 bucati intre 5 si 8 kg pe langa inca 2 scapati . Poate a fost intamplare dar...nu cred dupa zecile de ciortani care/i prinsesem in 36 kg de concurs pana atunci . Trebuie sa mentionez ca vecinii de stand stanga/dreapta in ultima seara nu au mai nadit cu bulgari si au nadit tot cu bile .

Daca ai vecini care pescuiesc cu naditoare si `bubuie toata noaptea cu ele e greu sa prinzi peste mare in aceste conditii .

Astept in continuare un concurs pe calitate pe aceasta balta pana in Perioada: 10-13.10.2013 (joi-duminica) :wink:cand este concursul pe bile
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Stefan B »

petre iulian scrie:
Madalin Dirla scrie:Ma scuzi ca intervin,am si eu o curiozitate: cum faci tu selectia pestelui in 22 ore????????

Vasile.P scrie:daca a ramas doar cantitatea...nu mai vin...e mult de munca...nu vreau sa dea la plastice cu naditor...preferam ceva mai select...
-----------------

am facut eu in ultima noapte la concursul cupa verii cand nu mai aveam sanse si incercam la captura :wink:

am nadit cu bile de 24 tari si solubile si pe fir de par trei jumatati de bile de 24, carlig kurv shank korda de 2. Am prins 6 bucati intre 5 si 8 kg pe langa inca 2 scapati . Poate a fost intamplare dar...nu cred dupa zecile de ciortani care/i prinsesem in 36 kg de concurs pana atunci . Trebuie sa mentionez ca vecinii de stand stanga/dreapta in ultima seara nu au mai nadit cu bulgari si au nadit tot cu bile .

Daca ai vecini care pescuiesc cu naditoare si `bubuie toata noaptea cu ele e greu sa prinzi peste mare in aceste conditii .

Astept in continuare un concurs pe calitate pe aceasta balta pana in Perioada: 10-13.10.2013 (joi-duminica) :wink:cand este concursul pe bile

Iulian .... Boilies Cup ...asa va fii.........o sa vezi ! ! ! :D :D :D

Referitor la concursurile de amatori sunt prea scurte pentru a reusi vreo strategie si locurile sunt apropiate, vecinii clar influenteaza ! ! !

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Madalin Dirla »

big like :wink: !


Iulian .... Boilies Cup ...asa va fii.........o sa vezi ! ! ! :D :D :D

Referitor la concursurile de amatori sunt prea scurte pentru a reusi vreo strategie pt. peste mare si locurile sunt apropiate, vecinii clar influenteaza ! ! ![/quote]

Avatar utilizator
vior3l
Mesaje: 254
Membru din: Mie Ian 19, 2011 13:08

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de vior3l »

Deci se mai tine sau nu????

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Stefan B »

vior3l scrie:Deci se mai tine sau nu????

Vedem pana joi de dimineata ! ! ! :D :D :D

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de Stefan B »

Se va tine si pentru 4 echipe daca confirmati prezenta !

Mergem pe cantitate....


Se va pescui intre pontoanele 31-36 ! ! !

Doar 6 locuri !

1. Cereal 4 fishing
2. Dan Biga + Bosko
3. Viorel Crivat
4. Stefan Munteanu/Sorin Munteanu
5.
6.

fernogamarian
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 29, 2013 16:18

Re: Concurs de amatori 07-08.09

Mesaj de fernogamarian »

cereals4 === prezent

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”