Concurs de amatori 10-11.08.2013

Moderator: Stefan B

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Stefan B »

vsy scrie:se tine concursul?ca vad cam putine echipe... :D
In mod normal aceste concursuri erau gandite pt 8 echipe...datorita cererii am marit numarul !
Se tine ....mai am inca 2 echipe care imi vor spune vineri daca pot ajunge !
Oricum se tine cu min 6 echipe ! Dar acum nu e cazu ...

Avatar utilizator
vsy
Mesaje: 31
Membru din: Sâm Ian 05, 2013 15:52

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de vsy »

stiu Stefan,era asa o gluma,ca acum 2 saptamani se certau pe locuri :D si acum sunt cam putini.... :D
only god can judge me!

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Stefan B »

Lista inscrieri echipe:

1. Sebi
2. Bogdan Melu + VAsy
3. Bogdan Bob+partener
4. Dan & Mircea
5. cereals4
6.Butnaru Constantin + Seuleanu Traian
7. Claudiu Costache + Cristian Ichim
8. Gabi & Emi
9. Neacsu dorin+vasile cornel
10.
11.


Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Stefan B »

vsy scrie:stiu Stefan,era asa o gluma,ca acum 2 saptamani se certau pe locuri :D si acum sunt cam putini.... :D
3
E plecata lumea prin concediu ....., probleme, caldura, etc...

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Nu cred ca este vb. de concedi si caldura :wink: ........veneam si noi Stefan,dar treaba cu cei mai mari 5 pesti tine numai de bulan(nu iti poti face o startegie in 22 ore pentru peste mare).
Cand veti reveni la "amicalele" unde se contabilizeaza cantitatea de peste prins venim si noi cu mare placere.
Fire intinse tuturor participantilor!

Stefan B scrie:
vsy scrie:stiu Stefan,era asa o gluma,ca acum 2 saptamani se certau pe locuri :D si acum sunt cam putini.... :D
3
E plecata lumea prin concediu ....., probleme, caldura, etc...

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Stefan B »

Madalin Dirla scrie:Nu cred ca este vb. de concedi si caldura :wink: ........veneam si noi Stefan,dar treaba cu cei mai mari 5 pesti tine numai de bulan(nu iti poti face o startegie in 22 ore pentru peste mare).
Cand veti reveni la "amicalele" unde se contabilizeaza cantitatea de peste prins venim si noi cu mare placere.
Fire intinse tuturor participantilor!

Stefan B scrie:
vsy scrie:stiu Stefan,era asa o gluma,ca acum 2 saptamani se certau pe locuri :D si acum sunt cam putini.... :D
3
E plecata lumea prin concediu ....., probleme, caldura, etc...

Madalin, e mai bine asa pe caldurile acestea....cu tinutul pestelui in sac ...... :wink: :wink: :wink: ! Si oricum vii pe cantitate ...ca nu poti selecta ....in 22 ore .....dar, in schimb pastrezi la sac...numai ce te intereseaza .... !

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Sunt oarecum de acord cu tine,problema este alta,una este sa prinzi 150 kg de peste si sa termini pe locul 3-4 si alta este sa prinzi 50-60 kg si sa termini pe locul 1,aici intervine factorul bulan, ci nu indemanarea pescarului :wink:
P.S. Cand veti reveni la concursurile bazate pe cantitate?


Madalin, e mai bine asa pe caldurile acestea....cu tinutul pestelui in sac ...... :wink: :wink: :wink: ! Si oricum vii pe cantitate ...ca nu poti selecta ....in 22 ore .....dar, in schimb pastrezi la sac...numai ce te intereseaza .... !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Stefan B »

Madalin Dirla scrie:Sunt oarecum de acord cu tine,problema este alta,una este sa prinzi 150 kg de peste si sa termini pe locul 3-4 si alta este sa prinzi 50-60 kg si sa termini pe locul 1,aici intervine factorul bulan, ci nu indemanarea pescarului :wink:
P.S. Cand veti reveni la concursurile bazate pe cantitate?


Madalin, e mai bine asa pe caldurile acestea....cu tinutul pestelui in sac ...... :wink: :wink: :wink: ! Si oricum vii pe cantitate ...ca nu poti selecta ....in 22 ore .....dar, in schimb pastrezi la sac...numai ce te intereseaza .... !

Dupa 10 Septembrie ....poate se mai racoreste..... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de popescu59 »

Madalin vrea ciortan viteza .In conditiile puse de el ar fi cel mai corect punctarea peste 3 kg si mergem si pe cantitate , sau pescuit numai pe bile.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 10-11.08.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Asta cu pescuitul exclusiv la bile nu ma coafeaza din mai multe puncte de vedere, in schimb cu punctarea de la 3 kg nu am nimic impotriva :wink:
popescu59 scrie:Madalin vrea ciortan viteza .In conditiile puse de el ar fi cel mai corect punctarea peste 3 kg si mergem si pe cantitate , sau pescuit numai pe bile.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”