Concurs de amatori 13-14.07.2013

Moderator: Stefan B

Încuiat
Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Sustinem si noi punctarea de la 1 kg,nu este regulament CIPS-FIPS, este un concurs amical.
Voi ce ziceti?
dmarius scrie:Propun ca la aceste con. de amatori sa se puncteze de la 1kg.Ce spuneti?

fredd
Mesaje: 113
Membru din: Mie Aug 17, 2011 14:02

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de fredd »

Madalin,este amical dar de ce sa nu fie mai de CALITATE decat cantitate? eu propun sa puncteze de la 2 kg... :shock:
Campeon del Mondo at Titirobil 2010/ 2012/2013
Campeon Olimpico /2012/2016/2020

Avatar utilizator
nyc-brk
Mesaje: 609
Membru din: Mie Mai 25, 2011 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de nyc-brk »

Nichita scrie:salut imi cer scuze in numele lui Nicu Ciobanul,dar a intervenit o problema personala(naste sotia) si nu putem sa ne mai prezentam la concurs.


multumesc pt ajutor razvane.
sper ca nu am incurcat pe nimeni.
fire intinse baieti! ne vedem la urmatorul concurs daca ma lasa juniorul.
Brk Carp Baits

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Atunci putem facem altfel,sa se puncteaza de la 5 kg in sus si se iua in calcul cei mai mari 3 pesti.Vin cu 4 lansete si o mana de bile si-am rezolvat problema :D .
fredd scrie:Madalin,este amical dar de ce sa nu fie mai de CALITATE decat cantitate? eu propun sa puncteze de la 2 kg... :shock:

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de butelie »

Salut baieti vin si eu cu o parere (chiar dc nu particip):

Sa se puncteze de la 2 kg sa nu mai fie nici o problema intre standuri si dau exeplu:

Sunt standuri care au peste ( in functie de vreme ) si prinzi pana in 1,5 kg si altele nu dc se puncteaza de la 2 kg atunci sunt mult mai echilibrate asta este parerea mea si am participat la mai multe concursuri amicale :D :D :D
De ce sa nu fie mult mai echilibrate pentru toti ex: ponton 7-8 au peste mult si mic si mare depinde cum pescuiesi si de vreme - ponton 2-3 la fel sau 14-15 care tin peste cu o medie mai mare de 2 kg : este un concurs pentru toti (Stefan la facut sa sa ne bucuram de pasiunea pe care toti o aven : PESCUITUL ) asta este parerea mea si nu ma supar dc are cineva de comentat eu am ridicat mai multe probleme care s-au rezolvat pe parcurs .
Fir intins tuturor concurentilor :D
Razvan Niculescu

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Stefan B »

butelie scrie:Salut baieti vin si eu cu o parere (chiar dc nu particip):

Sa se puncteze de la 2 kg sa nu mai fie nici o problema intre standuri si dau exeplu:

Sunt standuri care au peste ( in functie de vreme ) si prinzi pana in 1,5 kg si altele nu dc se puncteaza de la 2 kg atunci sunt mult mai echilibrate asta este parerea mea si am participat la mai multe concursuri amicale :D :D :D
De ce sa nu fie mult mai echilibrate pentru toti ex: ponton 7-8 au peste mult si mic si mare depinde cum pescuiesi si de vreme - ponton 2-3 la fel sau 14-15 care tin peste cu o medie mai mare de 2 kg : este un concurs pentru toti (Stefan la facut sa sa ne bucuram de pasiunea pe care toti o aven : PESCUITUL ) asta este parerea mea si nu ma supar dc are cineva de comentat eu am ridicat mai multe probleme care s-au rezolvat pe parcurs .
Fir intins tuturor concurentilor :D

Razvan are dreptate ..... dar, de fiecare data am permis ca aceste mici detalii sa se discute intre cei care se vad acolo ...la locul faptei ! Si eu as opta pt 2 kg sau chiar 3 kg daca ma intrebati, dar intru cat nu particip, e doar o parere .... :D :D :D

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.

mariusd
Mesaje: 82
Membru din: Mar Oct 12, 2010 9:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de mariusd »

Madalin Dirla scrie:Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
Echipele Marius Dumitru + Dan Chelariu si Florian Serban + Adi Cibu opteaza pentru punctarea de la 1kg.
Marius Dumitru

barbosa
Mesaje: 96
Membru din: Mie Ian 25, 2012 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de barbosa »

Cred ca aceste detalii ar fi bine sa le stabilim inainte de a ajunge pe balta ca sa stim la ce ne asteptam. Daca vin doar cu mix si plastice si
Atunci putem facem altfel,sa se puncteaza de la 5 kg in sus si se iua in calcul cei mai mari 3 pesti.Vin cu 4 lansete si o mana de bile si-am rezolvat problema :D .
atunci cum ma descurc? Si daca
Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
e asa si vin cu bile atunci se poate intampla ca la concursul anterior. Daca e majoritate intr-un sens vom subscrie dar sa se stabileasca inainte de a ajunge pe balta.

Dinica Marius
Mesaje: 203
Membru din: Lun Iun 14, 2010 8:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Dinica Marius »

mariusd scrie:
Madalin Dirla scrie:Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
Echipele Marius Dumitru + Dan Chelariu si Florian Serban + Adi Cibu opteaza pentru punctarea de la 1kg.
Si eu optez tot pt. 1kg :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”