Concurs de amatori 13-14.07.2013

Moderator: Stefan B

Încuiat
Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Stefan B »

barbosa scrie:Cred ca aceste detalii ar fi bine sa le stabilim inainte de a ajunge pe balta ca sa stim la ce ne asteptam. Daca vin doar cu mix si plastice si
Atunci putem facem altfel,sa se puncteaza de la 5 kg in sus si se iua in calcul cei mai mari 3 pesti.Vin cu 4 lansete si o mana de bile si-am rezolvat problema :D .
atunci cum ma descurc? Si daca
Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
e asa si vin cu bile atunci se poate intampla ca la concursul anterior. Daca e majoritate intr-un sens vom subscrie dar sa se stabileasca inainte de a ajunge pe balta.


Parerea mea este sa va intalniti in jur de ora 17.00, sa discutati detaliile, totusi este un concurs amical si stabiliti la fata locului ! (eu propun sa se puncteze tot de la 1,5 kg - nu sunt multi pesti intre 1-1,5 kg ca sa determine un castigator - totusi media pestelui in concursurile amicale este peste 3 kg ...... :wink: :wink: :wink: )

DAca nu va intelegeti, voi intervenii eu si voi DECIDE !!!! :evil: :evil: :evil:

barbosa
Mesaje: 96
Membru din: Mie Ian 25, 2012 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de barbosa »

DAca nu va intelegeti, voi intervenii eu si voi DECIDE !!!! :evil: :evil: :evil: Nu-mi plac tiganiile de acum va spun ! ! !
:D :D :D Ce te-ai fi distrat la concursul anterior.

Dinica Marius
Mesaje: 203
Membru din: Lun Iun 14, 2010 8:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Dinica Marius »

Stefan B scrie:
barbosa scrie:Cred ca aceste detalii ar fi bine sa le stabilim inainte de a ajunge pe balta ca sa stim la ce ne asteptam. Daca vin doar cu mix si plastice si
Atunci putem facem altfel,sa se puncteaza de la 5 kg in sus si se iua in calcul cei mai mari 3 pesti.Vin cu 4 lansete si o mana de bile si-am rezolvat problema :D .
atunci cum ma descurc? Si daca
Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
e asa si vin cu bile atunci se poate intampla ca la concursul anterior. Daca e majoritate intr-un sens vom subscrie dar sa se stabileasca inainte de a ajunge pe balta.


Parerea mea este sa va intalniti in jur de ora 17.00, sa discutati detaliile, totusi este un concurs amical si stabiliti la fata locului ! (eu propun sa se puncteze tot de la 1,5 kg - nu sunt multi pesti intre 1-1,5 kg ca sa determine un castigator - totusi media pestelui in concursurile amicale este peste 3 kg ...... :wink: :wink: :wink:
DAca nu va intelegeti, voi intervenii eu si voi DECIDE !!!! :evil: :evil: :evil:
sa
Sa-ți dau ex in urma cu 2 sapt. la primu cintar am dat 55kg +21 de pesti nepunctabili, majoritatea fiind 1.3 -1.4 dacă e de amatori lăsa-l de la 1kg

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Stefan B »

Stefan B scrie:
barbosa scrie:Cred ca aceste detalii ar fi bine sa le stabilim inainte de a ajunge pe balta ca sa stim la ce ne asteptam. Daca vin doar cu mix si plastice si
Atunci putem facem altfel,sa se puncteaza de la 5 kg in sus si se iua in calcul cei mai mari 3 pesti.Vin cu 4 lansete si o mana de bile si-am rezolvat problema :D .
atunci cum ma descurc? Si daca
Echipa Mari Piticu - Madalin Dirla opteaza pentru punctarea de la 1 kg.
e asa si vin cu bile atunci se poate intampla ca la concursul anterior. Daca e majoritate intr-un sens vom subscrie dar sa se stabileasca inainte de a ajunge pe balta.


Parerea mea este sa va intalniti in jur de ora 17.00, sa discutati detaliile, totusi este un concurs amical si stabiliti la fata locului ! (eu propun sa se puncteze tot de la 1,5 kg - nu sunt multi pesti intre 1-1,5 kg ca sa determine un castigator - totusi media pestelui in concursurile amicale este peste 3 kg ...... :wink: :wink: :wink:
DAca nu va intelegeti, voi intervenii eu si voi DECIDE !!!! :evil: :evil: :evil:
sa
Sa-ți dau ex in urma cu 2 sapt. la primu cintar am dat 55kg +21 de pesti nepunctabili, majoritatea fiind 1.3 -1.4 dacă e de amatori lăsa-l de la 1kg[/quote]

Sa-l lasam atunci de la 1 kg ...... :D :D :D

Dinica Marius
Mesaje: 203
Membru din: Lun Iun 14, 2010 8:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Dinica Marius »

1kg sa fie :D :D :D

guvidu20
Mesaje: 213
Membru din: Lun Mai 20, 2013 23:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de guvidu20 »

Cam multa tevatura pe subiectul 1kg sau 1,5Kg.
Deja nu mai e amical acest concurs:Sunt unii care vor sa prinda 100 pe pesti de 1 kg la Mamaliga(scuze Grambel) si altii care vin sa bea o bere,sa faca un gratar si sa prinda si ceva pesti mai rasariti.
Am participat si eu acum 4 saptamani la un astfel de concurs si langa mine Dan Biga a prins o gramada de pesti nepunctabili.Se puncta de la 2 Kg.
La concursul de acum 2 saptamani pe acea ploaie torentiala eu am pescuit 48 de ore de vineri pe pontonul 1.Rezultatul mai mult decat satisfacator.23 de pesti de vineri seara pana sambata seara cand a inceput vijelia.Cel mai mare 8,5Kg.Un Ten.Media pestilor 5 Kg.Pescuit pe Bile.In acel concurs Pe pontonul 3 a pescuit Marius care a terminat pe locul 2.Din 100 pe sti prinsi 30 nu s-au punctat.Erau sub 1,5kg.SCAZUSE IAR GREUTATEA PUNCTABILA.1,5kg.

Domnilor peste 2 saptamani cantarim si broastele? :D sau vreun Caras?

Nu as vrea sa deranjez pe cineva cu parerea mea si chiar daca nu particip la acest concurs eu cred ca ar trebui sa se puncteze de la cel putin 2 kg in sus.Sau cum a scris si Stefan de la 3 KG.Ar fi oricum mult mai palpitant

Fire intinse tuturor!

guvidu20
Mesaje: 213
Membru din: Lun Mai 20, 2013 23:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de guvidu20 »

Stefan
Ar fi interesant sa incercam intr-o saptamana si un Best 5 sau Best 7.
Apa e calda,pestele mananca bine.De ce sa nu incercam sa prindem si ceva trofee?Sa aratam si celor care nu cunosc balta,ce Multaciosi de peste 10 kg se adapostesc pe Magura 9 :P :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Stefan B »

guvidu20 scrie:Stefan
Ar fi interesant sa incercam intr-o saptamana si un Best 5 sau Best 7.
Apa e calda,pestele mananca bine.De ce sa nu incercam sa prindem si ceva trofee?Sa aratam si celor care nu cunosc balta,ce Multaciosi de peste 10 kg se adapostesc pe Magura 9 :P :wink:
Buna propunerea ta si o voi lua in considerate !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de Stefan B »

guvidu20 scrie:Cam multa tevatura pe subiectul 1kg sau 1,5Kg.
Deja nu mai e amical acest concurs:Sunt unii care vor sa prinda 100 pe pesti de 1 kg la Mamaliga(scuze Grambel) si altii care vin sa bea o bere,sa faca un gratar si sa prinda si ceva pesti mai rasariti.
Am participat si eu acum 4 saptamani la un astfel de concurs si langa mine Dan Biga a prins o gramada de pesti nepunctabili.Se puncta de la 2 Kg.
La concursul de acum 2 saptamani pe acea ploaie torentiala eu am pescuit 48 de ore de vineri pe pontonul 1.Rezultatul mai mult decat satisfacator.23 de pesti de vineri seara pana sambata seara cand a inceput vijelia.Cel mai mare 8,5Kg.Un Ten.Media pestilor 5 Kg.Pescuit pe Bile.In acel concurs Pe pontonul 3 a pescuit Marius care a terminat pe locul 2.Din 100 pe sti prinsi 30 nu s-au punctat.Erau sub 1,5kg.SCAZUSE IAR GREUTATEA PUNCTABILA.1,5kg.

Domnilor peste 2 saptamani cantarim si broastele? :D sau vreun Caras?

Nu as vrea sa deranjez pe cineva cu parerea mea si chiar daca nu particip la acest concurs eu cred ca ar trebui sa se puncteze de la cel putin 2 kg in sus.Sau cum a scris si Stefan de la 3 KG.Ar fi oricum mult mai palpitant

Fire intinse tuturor!
Foarte pertinenta parere ...si adevarata domnilor ...eu l-am lasat la liberul arbitru al concurentilor pt a fii toata lumea multumita ...prietena ...sa bem cate o bere unii la altii ......sa spunem o gluma ...sa dezvaluim strategii "capitale" de prins crapu, nada "perfecta" ....
Dupa acest concurs voi lua cateva decizii ......
Mai ales ca pt la anul am pregatit...un proiect foarte complex pe baza acestor concursuri amicale ...care sa se incheie intr-o finala ...in octombrie de 48 h ...cu un premiu cash ....important !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concurs de amatori 13-14.07.2013

Mesaj de florin pocris »

subscriu si sustin si eu rectificarea acestor concursuri...doar magura 9 nu este balta de BABOIALA!!
sunt si pesti frumosi si dulapi in balta si ar fii satisfactie mai mare sa "dai de ei"..decat sa te bucuri ca faci "ravagii" in ciortani!!

consider ca trebuie crescuta media de la care sa se puncteze.daca nu de la 2,5-3kg,macar de la 2 kg.
sau sa se modifice concursul in regim cei mai mari 5-7 pesti...
asa multi "mercenari" se baga la aceste concursuri ,gandind-ca lasa vine lumea la distractie,si noi bagam tare,prindem mult "baboi"(1-2kg bucata)iau banii...si apoi se dau mari ca au castigat ei concursul x sau y....

consider,parere personala ca ar trebui din contra,concursurile aceste de week-end sa fie axate pe ,peste mare...pe cei mai mari 5 -7 pesti..astfel se asteapta dupa peste,se incearca diferite solutii,metode...etc si cel mai important...dand dupa peste mare...ai TIMP SA SOCIALIZEZI...scop care ar trebui sa fie PRINCIPAL la aceste ADUNARI AMICALE!!!

Stefan,schimba reteta pana la sf anului...mai este timp...ai avzut acum cum merge reteta asta,incearc-o si pe cealalta si la anul vei stii cum sa faci din aceste intalniri un CAMPIONAT pe Magura 9.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”