O balta ca-n vis!

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
pizzaro10
Mesaje: 869
Membru din: Mar Noi 23, 2010 10:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

O balta ca-n vis!

Mesaj de pizzaro10 »

O gazda primitoare, o balta ca-n vis, iar crapii, principalii vinovati pentru o partida foarte frumoasa de 24 de ore.
Pe lansete am prins 15 crapi cu greutati cuprinse intre 3,5 si 5,5 kg, culminand cu un frumusel exemplar de 7 kg prins de prietena mea, eu ajutand doar la minciog.
Surprizele si mai frumoase au venit la undita: mai mult de 10 carasi de 400-500 de grame + 2 crapi (din 3) scosi pe saltea: o salonta de aproximatic 2 kg + 1 crap comun de +3 kg.
Am pescuit cu solubile si tari, si foarte putin cu benzar pe naditor si porumb la carlig pentru ca trasatura venea in 20 de minute maxim asa ca am schimbat rapid pe bile.
Stefan, iti multumim in primul rand pentru primire, in al doilea rand pentru celofan :) si in al treilea rand pentru rame :).
O sa revenim cu placere! Fire intinse !
Fişiere ataşate
DSCN1491.JPG
DSCN1491.JPG (185.28 KiB) Vizualizat de 971 ori
DSCN1478.JPG
DSCN1478.JPG (186.6 KiB) Vizualizat de 971 ori
DSCN1468.JPG
DSCN1468.JPG (192.11 KiB) Vizualizat de 971 ori

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O balta ca-n vis!

Mesaj de arsinel »

Frumos! Bravo ! Pe ce ponton ai dat ? Abia astept sa vin cu Vasile si frate-miu pe 4-5 iunie la o partida de 24h. Stau seara in pat si ma uit la pozele de pe site si deja visez ca sunt acolo pe ponton. :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: O balta ca-n vis!

Mesaj de Stefan B »

pizzaro10 scrie:O gazda primitoare, o balta ca-n vis, iar crapii, principalii vinovati pentru o partida foarte frumoasa de 24 de ore.
Pe lansete am prins 15 crapi cu greutati cuprinse intre 3,5 si 5,5 kg, culminand cu un frumusel exemplar de 7 kg prins de prietena mea, eu ajutand doar la minciog.
Surprizele si mai frumoase au venit la undita: mai mult de 10 carasi de 400-500 de grame + 2 crapi (din 3) scosi pe saltea: o salonta de aproximatic 2 kg + 1 crap comun de +3 kg.
Am pescuit cu solubile si tari, si foarte putin cu benzar pe naditor si porumb la carlig pentru ca trasatura venea in 20 de minute maxim asa ca am schimbat rapid pe bile.
Stefan, iti multumim in primul rand pentru primire, in al doilea rand pentru celofan :) si in al treilea rand pentru rame :).
O sa revenim cu placere! Fire intinse !

Multumesc mult George pentru urari si d-abia va astept din nou ! ! ! :wink: :wink: :wink:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”