Partide Pescuit 2014

Moderator: Stefan B

Încuiat
Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Partide Pescuit 2014

Mesaj de arsinel »

Sa postam aici partidele pe anul acesta. :wink:
Fir intins !
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

arsinel scrie:Sa postam aici partidele pe anul acesta. :wink:
Fir intins !

Mutumesc Arsinel,

Cine a fost pe Magura 9, ii rog sa posteze aici detalii despre partidele lor .....

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

Sambata de dimineata, voi veni si eu la un pescuit pe Magura 9, la pontoanele 6, 7, 8 sa vad daca reusesc sa prind vreun pestisor peste 10 kg. Va voi tine la curent luni de dimineata cu un mini reportaj, ilustrat cu toate momeliile, strategiile, monturile, etc ..... Asa ca sa va fac putina pofta ....... :D :D :D

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de viper28 »

Stefan B scrie:Sambata de dimineata, voi veni si eu la un pescuit pe Magura 9, la pontoanele 6, 7, 8 sa vad daca reusesc sa prind vreun pestisor peste 10 kg. Va voi tine la curent luni de dimineata cu un mini reportaj, ilustrat cu toate momeliile, strategiile, monturile, etc ..... Asa ca sa va fac putina pofta ....... :D :D :D
Duminica o sa fim 5 pescari pe pontoanele 31, 32, 33, 34 si 35. Daca avem ceva capturi mai "rasarite" putem ajuta si noi cu ceva poze :D :D :D. Sa fie cat mai credibil :lol: :lol: :lol:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

viper28 scrie:
Stefan B scrie:Sambata de dimineata, voi veni si eu la un pescuit pe Magura 9, la pontoanele 6, 7, 8 sa vad daca reusesc sa prind vreun pestisor peste 10 kg. Va voi tine la curent luni de dimineata cu un mini reportaj, ilustrat cu toate momeliile, strategiile, monturile, etc ..... Asa ca sa va fac putina pofta ....... :D :D :D
Duminica o sa fim 5 pescari pe pontoanele 31, 32, 33, 34 si 35. Daca avem ceva capturi mai "rasarite" putem ajuta si noi cu ceva poze :D :D :D. Sa fie cat mai credibil :lol: :lol: :lol:

Astept si de la voi detaliile partidei, abordare, etc....poze.....bineinteles .... Ca sfat ...sa aveti grija la degetele cand faceti poze .... :D :D :D

Avatar utilizator
fishem
Mesaje: 26
Membru din: Dum Aug 18, 2013 21:07
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de fishem »

Incerc sa ajung si eu sambata la una scurta de 12 ore .

Au anuntat mult soare :).
Emanuel

mihai_onu
Mesaje: 27
Membru din: Joi Mai 05, 2011 9:09

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de mihai_onu »

Salut,
Am fost sambata 15.03 la prima partida de pescuit pe acest an.
Vremea superba. Am pescuit cu alti trei prieteni pe pontoanele 13, 14, 15 si 16.
Pe pontonul 13 s-a prins un crap de5,5 si altul de 11,5kg.
A fost o captura si pe 16.
Foarte ciudat pentru mine a fost faptul ca nu s-au prins decat crapi mari (din cate am inteles a fost si o captura pe la 13kg in aceasi zi pe balta).
Nota 11 pentru felul in care aratau toaletele ecologice. Ar fi nemaipomenit ca ele sa ramana la acelasi nivel pe intreg sezonul. Dar asta tine mai putin de administratia balta ci de bunul simt al "utilizatorilor".
P.S.@Stefan - cand incep concursurile amicale din weekend (asta daca se mai organizeaza).
Poate in acest an pentru varianta vineri-sambata se va opta macar de 2-3ori.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de ionut72 »

Foarte ciudat pentru mine a fost faptul ca nu s-au prins decat crapi mari
Crapul, datorita marimii, iese din hibernare primavara inaintea ciortanului si intra in hibernare toamna mai tarziu decat ciortanul. De aceea, nu de putine ori, se prind trofee in martie, imediat dupa dezghet si in noiembrie.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de Stefan B »

mihai_onu scrie:Salut,
Am fost sambata 15.03 la prima partida de pescuit pe acest an.
Vremea superba. Am pescuit cu alti trei prieteni pe pontoanele 13, 14, 15 si 16.
Pe pontonul 13 s-a prins un crap de5,5 si altul de 11,5kg.
A fost o captura si pe 16.
Foarte ciudat pentru mine a fost faptul ca nu s-au prins decat crapi mari (din cate am inteles a fost si o captura pe la 13kg in aceasi zi pe balta).
Nota 11 pentru felul in care aratau toaletele ecologice. Ar fi nemaipomenit ca ele sa ramana la acelasi nivel pe intreg sezonul. Dar asta tine mai putin de administratia balta ci de bunul simt al "utilizatorilor".
P.S.@Stefan - cand incep concursurile amicale din weekend (asta daca se mai organizeaza).
Poate in acest an pentru varianta vineri-sambata se va opta macar de 2-3ori.

Salut Mihai,

Am fost si eu sambata la pontonul 7, 8 si intr-adevar ....pestele nu s-a comportat la fel cum s-a intamplat cu o saptamana inainte, cand batea un vant (nu ca acu nu a batut), era inorat si tempereatura nu depasea 5-6 grade ....

Felicitari pentru pestele peste 10 kg, am aflat si fotografiat chiar un overten, cand eram si eu acolo !

A mancat pestele mai mare cam peste tot .....dar mai rar ....

Despre ...toalete ....nu pot spune DECAT ca depinde si de cei care le folosesc .....


Am sa fac un mic reportaj cu poze ....si am sa-l postez ....

Avatar utilizator
fishem
Mesaje: 26
Membru din: Dum Aug 18, 2013 21:07
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Partide Pescuit 2014

Mesaj de fishem »

Stefan B scrie:
mihai_onu scrie:Salut,
Am fost sambata 15.03 la prima partida de pescuit pe acest an.
Vremea superba. Am pescuit cu alti trei prieteni pe pontoanele 13, 14, 15 si 16.
Pe pontonul 13 s-a prins un crap de5,5 si altul de 11,5kg.
A fost o captura si pe 16.
Foarte ciudat pentru mine a fost faptul ca nu s-au prins decat crapi mari (din cate am inteles a fost si o captura pe la 13kg in aceasi zi pe balta).
Nota 11 pentru felul in care aratau toaletele ecologice. Ar fi nemaipomenit ca ele sa ramana la acelasi nivel pe intreg sezonul. Dar asta tine mai putin de administratia balta ci de bunul simt al "utilizatorilor".
P.S.@Stefan - cand incep concursurile amicale din weekend (asta daca se mai organizeaza).
Poate in acest an pentru varianta vineri-sambata se va opta macar de 2-3ori.

Salut Mihai,

Am fost si eu sambata la pontonul 7, 8 si intr-adevar ....pestele nu s-a comportat la fel cum s-a intamplat cu o saptamana inainte, cand batea un vant (nu ca acu nu a batut), era inorat si tempereatura nu depasea 5-6 grade ....

Felicitari pentru pestele peste 10 kg, am aflat si fotografiat chiar un overten, cand eram si eu acolo !

A mancat pestele mai mare cam peste tot .....dar mai rar ....

Despre ...toalete ....nu pot spune DECAT ca depinde si de cei care le folosesc .....


Am sa fac un mic reportaj cu poze ....si am sa-l postez ....


Am fost si eu sambata la 12 ore . Am prins 5 bucati crap intre 3 si 7.5 kg.
Comparativ cu ce s-a prins pe balta eu sunt multumit .
De mentionat ca 4 dintre cei 5 pesti au venit pe aceeasi lanseta care avea o montura si o mecanica foarte fina si bile mici.
Emanuel

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”