Un crap frumos la pontonul 1

Moderator: Stefan B

Încuiat
Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Un crap frumos la pontonul 1

Mesaj de Sorel »

Carevasazica povestea incepe cu 2 saptamani in urma ma intreaba sotia:" ce data este week-end-ul de peste 2 saptamani? 15 ...!?Aha ...poti sa te duci la peste !" Va dati seama.....yuhuuuuu... :shock: :lol: :D :D :D :D ...
In sfarsit ...rezerv pontonul 1 si ma pregatesc pentru vinerea magica...cu 3 saptamani inainte am fost tot pe 1 ( de vineri dupa amiaza pana sambata seara) , am nadit frumusel din mana ocolind balta :) ( ma simteam cel putin Shaun Harrison) cu bulgarasi formati din seminte , pelete, groundbait, etc numa' bunatati ....am bagat somn pana dimineata fara o ciupitura dar de sambata de la 10 la 15-20 minute am avut trasatura ...in conditiile in care dau doar cu 2 lansete( din dorinta de lejeritate)....buuuun ...revin la vinerea asta ..

Ajung pe balta pe la 12 ( din cauza unei sedinte puse de cineva dastept la 7 dimineata) platesc pontonul si aflu ca pe 2 este prietenul Octavian cu sotia ...perfect...nu stau chiar singur 24 ore :) ..
Ajung la ponton socializam o bere aproape doua ...ma apuc de facut nada ( aceeasi reteta ca acu 3 saptamani), aceeasi poveste micul Shaun Harrison si Octavian Fairbrass se furiseaza si nadesc locul de langa calugarul de beton ...pac pac ...totul bine ....

Ne intoarcem la ponton , fac lansetele ( tot 2) sub privirile lui Octavian care se mira ca dau cu lansete asa subtirele ...zic :"lasa ba ca daca trage pestele iti dau sa te joci si tu cu ele sa vezi ce bine se simte pestele "...una se duce departe de locul nadit si una la marginea locului ....cu un snow-man Source + 1016 + un saculet mic cu pelete Source....

Perfeeeect ...pana diseara nu pune botu klar ..deci sa mai ardem o berica ....bla bla .....dupa 10-15 min...ruuuun manciacas...la aia de langa patul de nada ....ieteeeeeete...bravo mon cher...intep calm , calm ....incepe treaba...nimic spectaculos ( pe Magura toti pestii sunt luptatori) ...vino bah sa vezi cum merg lansetele ...vine omu ...ia lanseta si continua treaba ....mai stam 5 minute ....10 ...la un moment dat se apropie de ponton "BAAAAAAAAA....ASTA E MAREEEEEE...DA-I FIR , SLABESTE ANTIRETURUUU,etc etc"...una peste alta...e pe saltea.....ENOORM ...UN MONSTRU ....emotii poze 16.88 kg...haos ..ne tot dam cap in cap ...ii ardem 2 -3 poze ...nu foarte artistice la mine ..nu-mi place sa fac poze artistice...il eliberam pe burtos ....in 2 ore sunt ametit ( o dadusem pe tuica :lol: )...Octavian pleaca acasa ...eu raman singur si beat ( de fericire ) , imi batusem recordul personal ...dorm bustean pana dimineata.......pana seara mai iau vreo 2-3 pe la 6-7 kile ...plec acasa fericit ....pana la urma ....un fleac ..am prins MONSTRUL!
Fişiere ataşate
record2.jpg
record2.jpg (55.39 KiB) Vizualizat de 778 ori
record mod.jpg
record mod.jpg (113.31 KiB) Vizualizat de 778 ori

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un crap frumos la pontonul 1

Mesaj de Cosmin Ionescu »

Frumos!!! La mai mare!
Nume utilizator schimbat din ICSXX

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MAGURA 9”