ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de gabi1 »

Liviu_angelo scrie:Nu am folosit-o chiar de loc am luat-o in decembrie,am mai dat 30 ron la un croitor pt ai intari manerele si cureaua de luat pe umar si acum o saptamana am luat una shimano de asta as vrea sa o vand .asa a sunat anuntul meu,nu vad nici o neregula in el, mai mult decat atat unde am mintit?


macar recunoaste k esti panarama
GATA! nu te mai opresti nici tu ??
PS.Nu mai schingiui scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane, de genul: tz, sh, k, etc. :(
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de Daniel Ene »

livi29 scrie:am spus ca nu este noua si ca am dus-o la un croitor pt reparati da,atunci la ce a mai cumparat-o, treb sa isi ia una noua atunci nu la mana a doua si sa va mai spun ceva, de unde stiti dumneavoastra ca a fost asa de rupta la mine?si nu a rupt-o poate el ulterior din moment ce eu nu am poze cu husa in anuntul meu,eu cred ca va si cunoasteti de ii tineti asa de mult parte si sunteti impotriva mea.eu atat am avut de spus si sunt impacat cu gandu-l ca am vandut exact ce am descris in anuntul meu si va mai repet o data nu am folosit-o niciodata asa am luat-o de pe site si am mai reparat-o eu,ar putea sa intervina cel care mi-a vandut-o mie si sa va confirme ce spun si eu nu m-am plans atat in conditiile in care am dat si mai mult pe ea si am mai si platit reparatia la croitor,credeti ca asa o luam de la croitor,o zi buna tuturor.
Cred ca returnarea produsului si primirea banilor inapoi de catre cumparator ar demonstra ca esti de buna credinta.
Cu stima,
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

profu007
Mesaje: 301
Membru din: Mar Apr 22, 2014 21:54
Puncte: 0
Localitate: curtea de arges

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de profu007 »

Probabil ca nu are nici o importanta, insa eu am cumparat acum 2 saptamani 2 okupa pl 865 de la el, la ridicare am constantat ca totul era in regula: erau 2 mulinete noi, cu fir si cutie(fara tambur de rezerva), adica exact cum ne-am inteles.
Eu cred ca daca era un tepar mai repede ma ardea pe mine, pretul fiind unul mai mare. Insa nu am de unde stiu, doar am precizat ca eu am cumparat de la el si totul a fost ok.

Avatar utilizator
Liviu_angelo
Mesaje: 295
Membru din: Dum Mar 16, 2014 15:38
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de Liviu_angelo »

b75danny scrie:
livi29 scrie:am spus ca nu este noua si ca am dus-o la un croitor pt reparati da,atunci la ce a mai cumparat-o, treb sa isi ia una noua atunci nu la mana a doua si sa va mai spun ceva, de unde stiti dumneavoastra ca a fost asa de rupta la mine?si nu a rupt-o poate el ulterior din moment ce eu nu am poze cu husa in anuntul meu,eu cred ca va si cunoasteti de ii tineti asa de mult parte si sunteti impotriva mea.eu atat am avut de spus si sunt impacat cu gandu-l ca am vandut exact ce am descris in anuntul meu si va mai repet o data nu am folosit-o niciodata asa am luat-o de pe site si am mai reparat-o eu,ar putea sa intervina cel care mi-a vandut-o mie si sa va confirme ce spun si eu nu m-am plans atat in conditiile in care am dat si mai mult pe ea si am mai si platit reparatia la croitor,credeti ca asa o luam de la croitor,o zi buna tuturor.
Cred ca returnarea produsului si primirea banilor inapoi de catre cumparator ar demonstra ca esti de buna credinta.
Cu stima,


Asta i-am spus si eu dar se pare k nu vrea,deci a dat teapa la revedere...

Avatar utilizator
danu13
Mesaje: 579
Membru din: Joi Sep 13, 2012 23:49
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de danu13 »

profu007 scrie:Probabil ca nu are nici o importanta, insa eu am cumparat acum 2 saptamani 2 okupa pl 865 de la el, la ridicare am constantat ca totul era in regula: erau 2 mulinete noi, cu fir si cutie(fara tambur de rezerva), adica exact cum ne-am inteles.
Eu cred ca daca era un tepar mai repede ma ardea pe mine, pretul fiind unul mai mare. Insa nu am de unde stiu, doar am precizat ca eu am cumparat de la el si totul a fost ok.
Mesajul e pentru mine... Cu okuma pl 865... Ca sa inteleaga domnii care speculeaza... Multumesc mult pentru sustinere!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de Alin Galbenu »

danu13 scrie:Poate vede si domnu' "Allen" dar lui cred ca o sa ii para destul de noua si nefolosita!
Iti inteleg punctul de vedere, si iti dau dreptate. Insa o parte din vina o ai si tu, pentru ca ai cumparat un produs, de la o persoana necunoscuta, fara sa vezi produsul, si te-ai trezit cu ceva de care nu esti multumit.
Nu cumperi niciodata nimic fara sa ceri poze! Pozele trebuie sa le ceri, facute la "maner", la "fermoar", ca sa fii sigur ca vanzatorul le face special pt tine , si nu le cauta pe google.

livi29, in mod normal, daca te consideri un om corect, si nevinovat, inseamna ca esti de acord sa returnezi omului banii inapoi si sa accepti produsul retur. Este ca si cum v-ati fi intalnit, el vede husa si nu-i place, si nu o cumpara. Nu este capat de tara, fiecare isi vede de treaba lui.
Imagine

Avatar utilizator
danu13
Mesaje: 579
Membru din: Joi Sep 13, 2012 23:49
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de danu13 »

Allen Besnovich scrie:
danu13 scrie:Poate vede si domnu' "Allen" dar lui cred ca o sa ii para destul de noua si nefolosita!
Iti inteleg punctul de vedere, si iti dau dreptate. Insa o parte din vina o ai si tu, pentru ca ai cumparat un produs, de la o persoana necunoscuta, fara sa vezi produsul, si te-ai trezit cu ceva de care nu esti multumit.
Nu cumperi niciodata nimic fara sa ceri poze! Pozele trebuie sa le ceri, facute la "maner", la "fermoar", ca sa fii sigur ca vanzatorul le face special pt tine , si nu le cauta pe google.

livi29, in mod normal, daca te consideri un om corect, si nevinovat, inseamna ca esti de acord sa returnezi omului banii inapoi si sa accepti produsul retur. Este ca si cum v-ati fi intalnit, el vede husa si nu-i place, si nu o cumpara. Nu este capat de tara, fiecare isi vede de treaba lui.
Ma bucur ca macar i se atrage atentia... Acum sa vedem ce zice domnul livi...

cristialex
Mesaje: 221
Membru din: Mar Iul 23, 2013 16:58
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de cristialex »

Am si eu o propunere pentru a evita acesti ţepari. Mi.am luat.o de 2 ori intr.un stil frumos. Dacă alt coleg de pe forum vede vreu.n obiect de vânzare inainte sa il cumpere,si observă ca nu corespunde descrierii si este vre.un rebut,poate sa semnaleze aici pe forum la modul....colegi vedeti ca ex(senzorii,betele,husa,mulimeta) am vazut.o la persoana in cauză,si nu i.si merită banii. Asa mai putem tria pescarii care vor sa scape de rebuturi. Sper ca e o idee buna.

Avatar utilizator
danu13
Mesaje: 579
Membru din: Joi Sep 13, 2012 23:49
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de danu13 »

cristialex scrie:Am si eu o propunere pentru a evita acesti ţepari. Mi.am luat.o de 2 ori intr.un stil frumos. Dacă alt coleg de pe forum vede vreu.n obiect de vânzare inainte sa il cumpere,si observă ca nu corespunde descrierii si este vre.un rebut,poate sa semnaleze aici pe forum la modul....colegi vedeti ca ex(senzorii,betele,husa,mulimeta) am vazut.o la persoana in cauză,si nu i.si merită banii. Asa mai putem tria pescarii care vor sa scape de rebuturi. Sper ca e o idee buna.

Orice idee e bine venita!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: ATENTIE!!!! UN NOU TEPAR PE CRAPMAINIA- livi29

Mesaj de Alin Galbenu »

Avem un topic , unde s-a discutat constant despre useri si alte tranzactii: http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... t8886.html
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”