Crapmania.ro • Vezi subiect - REGULAMENT MARELE BAZAR - PESCUIT!!!!

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro MIM TEAM S.R.L. - DoarPescuit - Importator și Distribuitor articole de pescuit

Acum este Joi Noi 15, 2018 12:32 am

Ora este UTC + 2

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Feb 10, 2014 11:55 am 
Neconectat

Dan M scrie:
1) Se poate da un UP pe zi, nu mai multe.
2) Fiecare anunt trebuie sa contina pret, localitatea si detalii de contact: mp, email sau telefon.

Anunturile care nu respecta regula vor fi inchise.

Multumim pentru intelegere.

Un UP la doua zile,cred c-ar fi mult mai ok!In felul asta,poti vedea anunturile noi,mai bine si n-ar mai fi asa amestecate in fiecare zi!!!

Acum poti adauga anuntul tau de vanzare si pe http://www.crapmania.ro/anunturi - Ai mai multe sanse de a-ti vinde produsele

Sus

MesajScris: Lun Apr 14, 2014 9:51 am 
Neconectat

buna ziua. dupa parerea mea orice up dat de vanzator ar trebui sa contina o modificare a anuntului( alt pret, desfacere pe bucati a pachetului, modificare livrare, poze, etc.). in acest fel nu ar trebui sa cauti postarile cu adevarat noi printre celelalte up-uri care nu au nimic nou. te scuteste de timpul in care trebuie sa urmaresti anunt cu anunt primele citeva pagini, pline in aceeasi zi de up-uri fara nimic nou. e o parere care poate o au si altii. multumesc.

Sus

MesajScris: Lun Apr 14, 2014 9:35 pm 
Neconectat
Moderator

calin8162 scrie:
buna ziua. dupa parerea mea orice up dat de vanzator ar trebui sa contina o modificare a anuntului( alt pret, desfacere pe bucati a pachetului, modificare livrare, poze, etc.). in acest fel nu ar trebui sa cauti postarile cu adevarat noi printre celelalte up-uri care nu au nimic nou. te scuteste de timpul in care trebuie sa urmaresti anunt cu anunt primele citeva pagini, pline in aceeasi zi de up-uri fara nimic nou. e o parere care poate o au si altii. multumesc.

De ce crezi ca s-a "inventat" Up-ul asta ? Daca eu vreau sa vand ceva si tin la pret, ca asa consider ca se merita, in 3 zile imi ajunge anuntul pe pagina 10 ...cine crezi ca-l mai vede acolo ? Aici nu e magazin on-line, sa punem marfa in raft, sa-i stabilim pretul si daca nu se vinde in prima zi, sa stam cu ea pe stoc pana ne gaseste vre-un cumparator ori pana vin reducerile de iarna. Aici e o rubrica de Bazar, unde toata lumea are dreptul sa ceara ce pret considera ca e cel mai potrivit, unde poti negocia pretul cu cumparatorul sau vanzatorul si unde nu te obliga nimeni sa citesti toate anunturile al caror titlu nu prezinta interes. Gandeste-te ca orice regula de genul uneia care presupune sa-ti modifici pretul poate genera dublarea topicurilor deschise (il inchid pe cel vechi si fac unul nou) ori perpetuarea celor vechi cu modificari modice ... 5 bani, 10 bani ... :D

Sus

MesajScris: Mar Apr 15, 2014 7:13 am 
Neconectat

fara sa intru in polemica cu nimeni, up-ul de acest fel e o inventie strict romaneasca. ca argument al parerii mele ,incearca sa te uiti pe site-urile de vanzari scule de pescuit din ANGLIA, ITALIA, etc., sa vezi ce regulament au. noi romanii suntem in alta lume........ o zi buna.

Sus

MesajScris: Mar Apr 15, 2014 9:34 am 
Neconectat
Moderator

calin8162 scrie:
noi romanii suntem in alta lume.........

De aici trebuie plecat ... noi suntem aici in Romania iar altii sunt in UK, Italia, Europa ... si sunt diferente de gusturi, mentalitati, venituri, nevoi, etc. ! Nu stiu de ce tot timpul venim cu reguli de-astea europene doar cand e vorba de constrangeri ... :?

Sus

MesajScris: Mar Apr 22, 2014 3:36 pm 
Neconectat
Pescar de competitie

gor965 scrie:
calin8162 scrie:
noi romanii suntem in alta lume.........

De aici trebuie plecat ... noi suntem aici in Romania iar altii sunt in UK, Italia, Europa ... si sunt diferente de gusturi, mentalitati, venituri, nevoi, etc. ! Nu stiu de ce tot timpul venim cu reguli de-astea europene doar cand e vorba de constrangeri ... :?

Problema este alta, ne place sa credem si avem pretentia ca ne purtam ca occidentalii, dar la rubrica bazar se ofera preturi si se negociaza ca la bâlci.

Sus

MesajScris: Lun Apr 28, 2014 6:22 pm 
Neconectat

Din pacate aceste reguli se aplica in stil romanesc,adica DELOC..
De ce ati mai scris domnule dan m daca nu le si aplicati?
Cu respect!.?

Sus

MesajScris: Mar Apr 29, 2014 3:58 pm 
Neconectat
Site Admin

Va recomand sa folositi si http://www.crapmania.ro/anunturi/

Acolo nu se poate da UP decat dupa 30 de zile cand anuntul este considerat expirat si ai optiunea sa-l reactivezi daca mai e cazul.

Feedback anunturi: http://www.crapmania.ro/anunturi/feedback/viorel-mateianu-2

Sus

MesajScris: Joi Noi 27, 2014 7:50 am 
Neconectat

Viorel M scrie:
Va recomand sa folositi si http://www.crapmania.ro/anunturi/

Acolo nu se poate da UP decat dupa 30 de zile cand anuntul este considerat expirat si ai optiunea sa-l reactivezi daca mai e cazul.

Salutari la toata lumea ....

Fara prea multa suparare pentru administratori dar cred ca regulile de postare din categoria Marele Bazar ar trebui sa fie un pic mai drastice... Cred ca in proportie de peste 60 % din anunturi nu ofera un minim de informatii legate de produs. Nu de multe ori vedem anunturi de genul Vand sac de dormi pret x ( a se vedea marele-bazar-f8/vand-sac-de-dormit-t35031.html?hilit=sac%20de%20dormit ) dupa care vedem vreo 5 postari cred in care lumea roaga vanzatorul sa mentioneze un model ceva ....dupa care in acest caz vedem iar la ce a dus lipsa descrierii porudusului ( marele-bazar-f8/vand-led-lenser-h7-t35430.html ) si exemplele pot continua. Nu spun ca anunturile trebuie sterse dar ca si moderator poti solicita completarea anuntului cu informatiile complete. Prin informatii complete ma refer la faptul ca la orice anunt cred ca ar trebui sa fie mentionat in mod obligatoriu modelul exact ( daca avem modelul principalele caracteristici le putem cauta si noi ne pe net ) descrierea starii produsului astfel incat eventuali cumparatori sa poata sa isi faca o imagine corecta despre produs si despre starea lui. Cred ca orice vanzator care intradevar vrea sa vanda un produs si este corect poate sa isi rezerve 5 min sa posteze un anunt corect cu informatii complete si ca este ceva de bun simt.

Sus

MesajScris: Joi Noi 27, 2014 9:32 am 
Neconectat
Moderator

Puncte: 0
Salut.

Este corect ceea ce spui, in acelasi timp iti pot garanta ca , un anunt cu informatii putine despre produs nu face decat sa atraga cat mai putini eventuali cumparatori. Vrei sa afli mai multe? Ai numar de telefon, suni si intrebi,negociezi, etc
Cu cat anuntul contine mai putine informatii cu atat, tu ca si vanzator, ai de pierdut. Mai sunt si cei care "uita" sa puna pret sau numarul de telefon, iar in felul acesta ridica anuntul dupa 5 ore, completand informatiile necesare.
Oricum nu poti avea incredere 100% in descrierea oficiala a produsului, dupa cum au mai fost cazuri.
Eu recomand insistent vanzatorilor (seriosi) sa ofere poze reale cu produsele, pentru evitarea neintelegerilor!

Sus

WLC Carp
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2