Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
radu2
Mesaje: 129
Membru din: Vin Feb 26, 2010 20:11
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de radu2 »


adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

radu2 scrie:http://www.peapa.ro/produs/6705/Sonar-M ... rance.html uitel ce frumos arata la 18mil.
Radu, m-am interesat pentru tine direct la sursa (peapa punct ro) si am aflat ca in bine cunoscutul stil romanesc atunci cand ceva este la super-oferta de pret, produsul nu se afla pe stoc nici la distribuitor si nici la importator; distribuitorul mai sus mentionat mi-a spus ca produsul poate fi comandat la importator, dar vine in minim o luna de zile de la comanda (cand mai mult ca sigur super-oferta de pret va disparea). In plus nu are sistemul de prindere pe motor pentru senzor pe care eu il ofer bonus la cumpararea sonarului. Oricum, multumesc pentru informatie si pentru faptul ca mi-ai oferit posibilitatea de a lamuri lucrurile in caz ca altcineva mai da peste "oferta" de mai sus. O zi buna!

radu2
Mesaje: 129
Membru din: Vin Feb 26, 2010 20:11
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de radu2 »

Sa nu crezi ca m-am bagat in seama asa, numai sa-ti stric vanzarea. Stiu ca atunci cand l-ai bagat la vanzare era 18mil si la Pe Apa numai ca reducerile de pe saiturile din state au ajuns si in Romania.Reducerile nu le-au facut magazinele ci chiar producatorul. Eu chiar am vrut sa ti-l iau sunandu-te de 2 ori si intrebandu-te de ultimul pret la el. In momentul respectiv nu aveam banii necesari si te-am intrebat daca te intereseaza un schimb. Acum m-am orientat catre alceva ca tot e la oferta care sa stii ca nu-l iau de Pe Apa, sunt si alte locuri mai rentabile. M-am orientat spre ceva mai performant, si binenteles putin mai scump. Am patit si eu asa ,sa vreau sa vand ceva care nici nu am folosit si intre timp sa ieftinit, asta e. Sonarul este bun si sper sa-l vinzi, scuze daca te-am suparat.
Radu

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

radu2 scrie:Sa nu crezi ca m-am bagat in seama asa, numai sa-ti stric vanzarea...
Din pacate oricum ai intoarce-o, chiar asta ai facut. Momentan am de vanzare un sonar sigilat (care exista fizic in Romania) la un pret sub cel de oferta si la care ofer bonus un suport de senzor pentru montare pe motor.

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Valabil. Negociabil. Accept si unele schimburi cu produse in aceeasi stare (sigilate), numai in Bucuresti.

Liviu OD
Mesaje: 20
Membru din: Dum Apr 28, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de Liviu OD »

Salut, am urmarit comentariile legate de acest produs si nu am observat nimic legat de garantia produsului !un aspect important dat fiind faptul ca :1. este un produs electronic si nu poti controla functionalitatea lui. 2. Tranzactia unde se dorete efectuarea comercializare este una de tipul "targ". 3. Pretul de vanzare al produsului este mare comparativ cu tranzactiile care se desfasoara pe acest site.
In concluzie : nu este relevant daca produsul este sigilat sau nu daca nu se ofera garantie ,diferenta de pret este mica intre pretul cerut de dumneavoastra si magazine specializate, in consecinta nu pot oferi pe acest produs mai mult de 700 ron.
Motivul pentru care urmarim acest forum este de a gasi produse care nu se mai comercializeaza sau nu ne permitem sa ne cumparam produse noi.
Multumesc!

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Liviu OD scrie:Salut, am urmarit comentariile legate de acest produs si nu am observat nimic legat de garantia produsului !un aspect important dat fiind faptul ca :1. este un produs electronic si nu poti controla functionalitatea lui. 2. Tranzactia unde se dorete efectuarea comercializare este una de tipul "targ". 3. Pretul de vanzare al produsului este mare comparativ cu tranzactiile care se desfasoara pe acest site.
In concluzie : nu este relevant daca produsul este sigilat sau nu daca nu se ofera garantie ,diferenta de pret este mica intre pretul cerut de dumneavoastra si magazine specializate, in consecinta nu pot oferi pe acest produs mai mult de 700 ron.
Motivul pentru care urmarim acest forum este de a gasi produse care nu se mai comercializeaza sau nu ne permitem sa ne cumparam produse noi.
Multumesc!
Esti foarte glumet avand in vedere ca e prima ta postare pe acest site. Daca e ceva ce nu iti permiti nu inteleg de ce ai mai urmarit comentariile. Legat de cele trei sub-puncte enumerate:1. Probabil ca ai sau ai avut Dacie Berlina la care mergeai la noroc: putea sa mearga :) sau putea sa nu mearga :( . Cu sonarele adevarate (gen Lowrance, Humminbird etc) e alta poveste. 2. Acesta e un forum, nu un targ. 3. Ma faci sa rad: aici se vand mulinete sau lansete care costa 1000 de euro bucata, deci mai citeste. Asa-zisa oferta nici nu o bag in seama...Bafta!

Liviu OD
Mesaje: 20
Membru din: Dum Apr 28, 2013 21:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de Liviu OD »

Imi cer scuze, autoturismul aflat in proprietatea mea este Oltcit.
Sa inchidem aceasta polemica cu un proverb " nu te pune cu prostul ca te bate prin experienta"
Spor ,

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Liviu OD scrie:Imi cer scuze, autoturismul aflat in proprietatea mea este Oltcit.
Sa inchidem aceasta polemica cu un proverb " nu te pune cu prostul ca te bate prin experienta"
Spor ,
OK. Nu ma mai pun cu tine ca pierd...Adio!

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

adyduck scrie:Sonar sigilat. Sonda cu doua conuri. Ecran 640x320, 16 tonuri gri, diagonala 5". Sistem metric si anglo-saxon (m/C si ft/F). Bonus: suport prindere sonda pe motor. Pret: 1300ron.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”