Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Anunturi de vanzare, cumparare sau inchiriere scule de pescuit second hand. Bisnita interzisa!

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Mark-5x DSI

See more, find more and pay less - the innovative new Mark-5x DSI imaging fishfinder with high-detail 5 in./12.7 cm display for sunlight-enhanced viewing.
KEY FEATURES

Exclusive Lowrance down-looking imaging innovation
Detailed, automatic photo-like viewing locates prime fishing spots under the boat
Easy-to-use with manual fine-tuning option
Dual-coverage imaging; 455/800 kHz fishfinding
TrackBack™ feature scrolls-back sonar history
Overview

Display 5 in./12.7 cm
Resolution 16-level grey scale 480 x 480
Operating Frequency 455/800 kHz
Depth Capability 250 ft. / 76 m
Display

Display Resolution 480 x 480 (H x W)
Display Type 16-level gray scale Film SuperTwist LCD
Display: Backlighting Bright white LED screen/keypad
Backlighting Levels Adjustable screen/keypad
Display Size 5 in \ 127 mm
Sonar

EchoSounder Frequencies 455/800 kHz
Shallow Alarm Yes
Temperature Readings Yes
Transducer Type Exclusive Lowrance dedicated Skimmer® DSI imaging transducer; high-speed, low-profile with built-in water surface temperature sensor; transom or trolling-motor mounting
Sonar Max Depth Max 250 ft \ 76 m
Technical/Environmental

Built-in Backup Memory Yes
Waterproof Standard/rating Sealed and waterproof, suitable for saltwater use
Product Width 6.9 in \ 174 mm
Product Depth 2.5 in \ 63 mm
Product Height 5.4 in \ 136 mm
Power

Power Supply (Supply Voltage) 10-17 vDC
Other

Languages 23
Output Power [kW] Max Peak-To-Peak 4,000 W / RMS 500 W
Other Features Unique TrackBack™ feature offers immediate scroll-back to review multiple pages of fishfinder history

Sonarul este nou-nout, sigilat.

Pret: 1400ron (in magazin de la 1830ron in sus)
Fişiere ataşate
Mark 5X DSI.jpg
Mark 5X DSI.jpg (51.03 KiB) Vizualizat de 1590 ori

SIMI
pescar de competitie
Mesaje: 2158
Membru din: Joi Feb 09, 2012 20:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de SIMI »

salut vrei un navo de viteza pe el :wink:

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

SIMI scrie:salut vrei un navo de viteza pe el :wink:
Imi pare rau, dar nu pescuiesc plantat...

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat. 1400ron.

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de al crapone »

E putin cam mult, parerea mea... acest sonar se vinde in State cu mai putin de 200 de dolari (intre 175 si 199), adica sub jumatatea sumei cerute de tine... Poate e alt model, totusi... Spor la vinzare!

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

al crapone scrie:E putin cam mult, parerea mea... acest sonar se vinde in State cu mai putin de 200 de dolari (intre 175 si 199), adica sub jumatatea sumei cerute de tine... Poate e alt model, totusi... Spor la vinzare!
Ai o mare problema: nu suntem in State; iar in magazinele din Romania pretul este peste 1800ron - de ce oare? (da-i un search pe Google - pentru paginile din Romania - cum ai procedat ca sa afli si datele de mai sus); in plus la pretul la care zici tu ca se vinde in State (pretul recomandat pentru acest sonar este 300USD in State - am dat si eu un search) mai pui transport cel putin 50 USD (la magazinele care trimit in Romania) si taxele vamale (x%) + TVA la toata valoarea (24%); si mai astepti cam o luna sa ajunga aici. Si uite asa iesi peste pretul cerut de mine...Parerile tale te rog sa ti le pastrezi pentru uzul personal si sa nu le mai faci publice pe topicul meu. Toata lumea stie sa foloseasca Google si sa afle informatii; cine e interesat ma cauta si cumpara, daca nu isi vede de treaba. In plus te rog sa protestezi pe forumurile magazinelor on-line din Romania de fiecare data cand acestea cer un pret mai mare decat gasesti tu pe Google. Bye...

al crapone
Mesaje: 734
Membru din: Vin Sep 28, 2012 15:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de al crapone »

Eu nu contest faptul ca acel sonar costa 1800 lei la magazinele din Romania, dar stim cu totii ca aici toti vor sa se imbogateasca peste noapte, adaosurile de 300-400 % fiind la ordinea zilei... Problema e ca se poate comanda online de catre orice posesor de card, iar transportul + TVA inseamna inca MAXIM 100 de dolari (cumulate). Deci vreo 300, in total... adica vreo 1000 de lei... Daca ati comandat vreodata ceva din State, stiti foarte bine ca NU se plateste si TVA si taxe vamale, ci doar una dintre ele (si doar in cazul electronicelor)... mai ales daca produsul comandat nu depaseste 300 de dolari...

Cit despre observatia cu topicul si parerile, aici este un forum, nu blogul dvs personal, astfel ca-mi pot da cu parerea in cazul in care doresc asta, fie ca am dreptate, fie ca nu...

Spor la vinzare!

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

al crapone scrie:Eu nu contest faptul ca acel sonar costa 1800 lei la magazinele din Romania, dar...
OK, si atunci care e problema mea? Pretul meu este mult sub cel din magazinele din Romania. Iar cine il poate aduce din State (cam la acelasi pret - taxa vamala si TVA se plateste la toate produsele aduse din afara CE - stiu pentru ca am platit la un cleste multifunctional cumparat din State acum o saptamana si care a costat 20 USD) este liber sa o faca fara a mai polua aiurea acest topic.
Si da, ne aflam pe un forum public; dar totodata si pe un topic de vanzari care nu este acelasi lucru cu un topic de discutii libere in care poti abera cand si cum vrei tu...
Oricum, eu nu mi-am permis sa vand produse folosite 2 ani de zile la pret de nou-nout in State ca altii :wink: . Produsul meu e nou-nout, la un pret mult sub cel al pietei din Romania si la acelasi pret cu produsele cele mai ieftine aflate in oferta speciala in State, cu toate taxele de transport si vamale pe care trebuie sa le platesti pentru a primi marfa in Romania.
In concluzie iti recomand sa iti vezi de treaba daca nu esti interesat de acest produs.

adyduck
pescar de competitie
Mesaje: 2201
Membru din: Mie Mar 09, 2011 22:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de adyduck »

Disponibil.

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Vand sonar dual-beam Lowrance Mark 5X-DSI sigilat

Mesaj de lucian_dj »

nu trebuie sa ajungi in state in europa este http://www.ebay.it/itm/ECOSCANDAGLIO-LO ... 1635944441

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Marele Bazar”