CRAP PE MV2

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
mannnix
Mesaje: 177
Membru din: Mie Iul 21, 2010 20:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

CRAP PE MV2

Mesaj de mannnix »

Buna seara.Impreuna cu Ciprian,am hotarat sa venim la pescuit pe mv2 pentru 24 de ore,pe 14-15 octombrie.Conditiile meteo fiind foarte bune,in comparatie cu week-end-ul trecut,am zis....VREME PENTRU CRAPI MARI!!
Capturile au fost putine si mici pentru mine ....pana la ora 17.00 cand am lovit un overten,dupa parerea mea,la inceputul drilului,dar,dupa aproximativ 20 de minute am reusit sa pun pe salteaua de receptie acest crap comun de ....23 de kg!
Din poza nu reiese ca este cel mai mare prins pe mv2 in acest an,pentru ca eram foarte obosit si nu am putut sa-l mai tin mai sus,pentru ca meritam atat eu cat si acest superb exemplar,o poza de zile mari.
Martori au fost ,partenerul meu Ciprian,care mi-a spus sa nu ma grabesc in scoaterea pestelui,paznicii baltii,Razvan Garcea+alti 3 pescari...deci nu e pescareasca :)
Fişiere ataşate
12166788_922850661083334_145490835_n.jpg
12166788_922850661083334_145490835_n.jpg (72.13 KiB) Vizualizat de 2184 ori
Butucea Adrian

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de danutlupu »

Esti pe drumul cel bun ca si pescar, cel putin la povesti. Sincer am prins pesti de 15 kg care arata mai mari decat cel din poza ta, un sfat ar fi sa "mai tai din ea da-o dracului" sau sa ucizi fotograful pentru asa poza. :D
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

am reusit sa pun pe salteaua de receptie acest crap comun de ....23 de kg!
Ai avut tabelul cu logaritmi la tine, cum ai calculat??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: crap pe mv2

Mesaj de petre iulian »

am auzit si eu de acest peste astazi :wink: Niste clienti ne-au sunat sa ne zica ca nu prea se prinde nimic (stiind ca maine plecam la concurs )dar unul cu vaporasul a luat un peste mare de 23 kg .
A fost pe balta Garcea ,Florin Petcu etc ,etc si ei stiu mai bine cum a fost
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: crap pe mv2

Mesaj de Florin Pata »

Colegu' .... aveai cantarul pe lbs :lol: ! Mai rotunjim cu totii dar asta nu are mai mult de 12 kile ! Imi inchpui cum arata...overtenu' :D !

Avatar utilizator
mannnix
Mesaje: 177
Membru din: Mie Iul 21, 2010 20:03
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de mannnix »

petre iulian scrie:am auzit si eu de acest peste astazi :wink: Niste clienti ne-au sunat sa ne zica ca nu prea se prinde nimic (stiind ca maine plecam la concurs )dar unul cu vaporasul a luat un peste mare de 23 kg .
A fost pe balta Garcea ,Florin Petcu etc ,etc si ei stiu mai bine cum a fost
Butucea Adrian

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

mannnix scrie:
petre iulian scrie:am auzit si eu de acest peste astazi :wink: Niste clienti ne-au sunat sa ne zica ca nu prea se prinde nimic (stiind ca maine plecam la concurs )dar unul cu vaporasul a luat un peste mare de 23 kg .
A fost pe balta Garcea ,Florin Petcu etc ,etc si ei stiu mai bine cum a fost
CUM ai calculat ca avea 23kg!??!...cu compasul, raportorul, sublerul, ruleta, micrometru comparator??! :shock: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: crap pe mv2

Mesaj de gor965 »

Florin Pata scrie:....Mai rotunjim cu totii dar asta nu are mai mult de 12 kile ! .....
Are peste 20 kg ! E tinut prost la poza, inclusiv unghiul de fotografiere e gresit, insa pestele e suficient de masiv in raport cu pescarul si dupa cat pot sa identific eu in poza, ca aspect general, pestele seamana mult cu cel de 21 kg. prins de Razvan Gheorghe.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Viorel Mihaiescu
Mesaje: 309
Membru din: Mar Apr 20, 2010 10:40
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: crap pe mv2

Mesaj de Viorel Mihaiescu »

petre iulian scrie:am auzit si eu de acest peste astazi :wink: Niste clienti ne-au sunat sa ne zica ca nu prea se prinde nimic (stiind ca maine plecam la concurs )dar unul cu vaporasul a luat un peste mare de 23 kg .
A fost pe balta Garcea ,Florin Petcu etc ,etc si ei stiu mai bine cum a fost
Salutam , eu consider ca este foarte usor sa-l rugam pe Nea Victoras sa confirme/infirme capturarea celui mai mare crap de Moara Vlasiei de pana acum , sunt sigur ca paznicii l-au informat despre captura , ca doar au fost prezenti , impreuna cu pescarii de pe balta , la drilul , cantarirea si eliberarea pestelui.
Sunt de acord , poza e mizerie , pentru un asa trofeu , dar v-as ruga sa comparati pestele in raport cu salteaua Senzor deasupra caruia l-a tinut Mannnix.
Da , .......stiu..........pestele e prins la pescuit plantat , dar mai stiu ca sunteti multi cei carora v-i s-au umflat venele de oftica , asa ca.... :evil: :evil: :evil:

P.S. Bravo Adrian Butucea (asa-l cheama pe cel pe care trebuie sa-l injurati) !!!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: crap pe mv2

Mesaj de gabi1 »

Licurici,
Tocmai pentru ca nu prinzi in fiecare zi un asa exemplar, prima poza era cu cantarul...intelegi??
Sub niciun motiv nu poti invoca ca ai omis cea mai concludenta dovada(cantarul). Restul e can-can, nu invidie cum sugerezi tu.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”