REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Florin Pata »

Si eu consider ca varianta cu navomodelul este mult mai sanatoasa pentru balta si pesti ! Fara "un milion de fire rupte" in balta , fara plumbii care vin ca niste "obuze" in capul pestelui , fara "chestia aia nesimtita cu ma scuzati am dat peste firele dvs." ! De altfel cei nemultumiti de posesorii de navomodel sunt doar trei categorii :
- cei care nu au bani sa si-l cumpere/intretina
- invidiosii care vad ca cei cu navomodele prind mai mult peste si mai mare
- in acest topic cei care au ...ceva interese pe Moara
Eu , personal asta am vazut in primele partide pe Moara si in general ! Cei cu navomodele prindeau mult mai bine ! Si in loc sa incep sa vorbesc urat despre ei ....m-am dus si mi-am luat si eu unul :lol: ! Si consider ca cei cu navomodele ar trebui sprijiniti cu un discount si nu cu taxe suplimentare !
Deci 24 h , fara retinere , pe ponton (s-au facut pontoane pe locurile pe care pescuiam) si navomodel = 120 + 40 +40 = 200 de lei ! Cu banii astia deja faci un weekend la munte !
PS - Eu nu sunt incantat de pontoane !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Florin Pata »

Desi nu vreau sa dau exemple concrete si nu vorbesc nici de Moara , tuturor patronilor/administratorilor de balti , carora li "s-a urcat binele si aroganta la cap" .... nu le-a mers foarte bine !

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

mamalacu scrie:Deci toți pescarii gen Vlad Pavlovici ,cei care merg pe Varlaam și plantează cu barcă sau navomodelul nu știu să pescuiască.... :lol: ....pai ca să nu te mai deranjeze plantatorii mai taie din locuri,să stea lumea mai lejer nu ca micii pe grătar...și să vin să stau la coda la barieră să prind loc pe baltă,pe banii mei asta o să fie ultimul lucru pe care o să_l fac...așa ca adio mv2
Una este pescuitul cu navo si alta este cu barca gonflabila. Ai vazut la Vlad P navo?
Avem balti de plantat cu gonflabila si probabil,poate si cu navo. Varlam,Tancabesti si Corbu chiar.
Vorbind de TAIAT LOCURI vezi ca este topic separat unde s-a specificat clar ca MAI SUNT in CONSTRUCTIE vreo 5 pontoane si ca SE UMBLA la RAREFIEREA locurilor de pe pamant. ( deci de spatiu nu cred ca se mai pune problema)
DAR NU STIU CUM SE FACE ca IN FIECARE AN SE COMENTEAZA pe acelas subiect si doar la MOARA VLASIEI)
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

Florin Pata scrie:, fara "chestia aia nesimtita cu ma scuzati am dat peste firele dvs." ! De altfel cei nemultumiti de posesorii de navomodel sunt doar trei categorii :
- cei care nu au bani sa si-l cumpere/intretina
- invidiosii care vad ca cei cu navomodele prind mai mult peste si mai mare
- in acest topic cei care au ...ceva interese pe Moara
AIa cu ma scuzati ,am dat peste firele dumneavoastra se intampla la incepatori si la cei care o fac intentionat cand au vecini cu vaporas. Cunosc cazuri cand am auzit :Stai sa vezi ce ii dau firele lui asta afara !! ( aici sunt imptriva si chiar este nesimtire doar ca gandesti asa)
De dat fire afara mai degraba am vazut de N ori cand peste prins la plantat de la 180-200m pana a fost adus la mal a maturat firele vecinilor.
Revenind la categorii: Am avut in iarna asta cadou Navo cu sonar si l-am vandut in aceas zi. Nu a apucat sa stea la mine mai mult de 2 ore. Pentru ca ASA consider ca nu sunt pescar si ca nu pot evolua. Ala nu mai este pescuit.
Pescuit smecher la plantat este intradevar cum face Vlad P si altii cu gonflabila 72-96ore.
Eu nu sunt aruncator. Arunc maxim 120m dar in aia 120m ma chinui sa fac o strategie,sa tatonez terenul si sa incerc sa prind cat mai mult peste.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de pharaoh »

arsinel scrie: Avem balti de plantat cu gonflabila si probabil,poate si cu navo. Varlam,Tancabesti si Corbu chiar.
Corbu, nu. Nu se planteaza de nici un fel. Slava Domnului.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

Sunt sigur ca Victoras citeste,analizeaza cerintele si parerile tuturor si daca mai este de luat vreo decizie o va spune si verbal si negru pe alb.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

mamalacu
pescar de competitie
Mesaje: 2127
Membru din: Mie Feb 01, 2012 15:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de mamalacu »

Vorbă multă sărăcia omului.....fiecare face ce vrea pe banii lui....cui ai convine bine cui nu-i convine asta e.....balta omului banii nostrii.fiecare alege ce vrea..

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Simu Alexandru »

CU TOATE CA AM NAVOMODEL NU IL FOLOSESC PE ACESTE BALTI CUM ESTE MOARA, PERIS,MAGURA, GREACA ETC . NU ESTE CORECT FATA DE RESTUL PESCARILOR SA PLANTEZI PE O BALTA DE CONCURS SUPRAPOPULATA SI SA ATRAGI TOT PESTELE LA TINE IN STAND CUM NU ESTE CORECT CA PATRONII BALTILOR ( UNII) SA CEARA BANI CA TAXA DE PLANTAT . PAI SCUZATI-MA DOMNILOR A-TI DAT DMV BANI PE NAVOMODEL SAU IL PUNETI LA DISPOZITIE DE CERETI BANI LA PLANTAT??? . LA FEL NU ESTE COREC CA SI TAXA DE PONTON DAR IN FINE BALTA OMULUI BANII NOSTRI
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Florin Pata »

arsinel scrie:
Florin Pata scrie:, fara "chestia aia nesimtita cu ma scuzati am dat peste firele dvs." ! De altfel cei nemultumiti de posesorii de navomodel sunt doar trei categorii :
- cei care nu au bani sa si-l cumpere/intretina
- invidiosii care vad ca cei cu navomodele prind mai mult peste si mai mare
- in acest topic cei care au ...ceva interese pe Moara
AIa cu ma scuzati ,am dat peste firele dumneavoastra se intampla la incepatori si la cei care o fac intentionat cand au vecini cu vaporas. Cunosc cazuri cand am auzit :Stai sa vezi ce ii dau firele lui asta afara !! ( aici sunt imptriva si chiar este nesimtire doar ca gandesti asa)
De dat fire afara mai degraba am vazut de N ori cand peste prins la plantat de la 180-200m pana a fost adus la mal a maturat firele vecinilor.
Revenind la categorii: Am avut in iarna asta cadou Navo cu sonar si l-am vandut in aceas zi. Nu a apucat sa stea la mine mai mult de 2 ore. Pentru ca ASA consider ca nu sunt pescar si ca nu pot evolua. Ala nu mai este pescuit.
Pescuit smecher la plantat este intradevar cum face Vlad P si altii cu gonflabila 72-96ore.
Eu nu sunt aruncator. Arunc maxim 120m dar in aia 120m ma chinui sa fac o strategie,sa tatonez terenul si sa incerc sa prind cat mai mult peste.
Ai pescuit langa mine pe Moara de peste 10 ori ! Nu ne-am deranjat cu nimic reciproc ! Evolutia nu inseamna revenirea la comuna primitiva ! Si ma opresc aici...desi pot continua !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Florin Pata »

mamalacu scrie:Vorbă multă sărăcia omului.....fiecare face ce vrea pe banii lui....cui ai convine bine cui nu-i convine asta e.....balta omului banii nostrii.fiecare alege ce vrea..
Pai ...pe banii mei aleg ce vreau eu !!! Problema nu sunt banii ...ci ce oferi pentru ei !!! Vrei 2 milioane pe 24 de ore , ok ... atunci imi oferi casute cu AC ,prize cu curent , gratar , foisor , standuri departate , etc. mult !
PS - Victore , locul nr. 9 mai exista sau e ponton pe el ?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”