REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Mariann scrie:Domnule Petcu mai umblați la taxele pentru plantat și ponton foarte scump , pentru o partida de 24 de ore scoatem din buzunar 120+40+40 = 200 Ron .
Domnul Mariann, o partida de pescuit = 24 ore pe M.V.2, costa normal 120 lei.
- De ce trebuie neaparat sa pescuiasca cineva de pe ponton, când exista 38 - 40 locuri de pescuit de pe mal ?
- De ce trebuie neaparat sa pescuiasca cineva cu navomodel (plantat),când 85% din pescarii care pescuiesc pe M.V.2, lanseaza din mana ?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

mamalacu scrie:daca vreau sa pescuiesc 48 h ....cum pot pescui singur ,este ilogic sa nu ai partener la un pescuit de 24 sau 48 h.....cand dorm trebuie sa stau cu sculele pe mal..? sau trebuie sa stau treaz 48 H...
20.Pescarul care va pescui noaptea pe M.V.2, are voie sa fie insotit numai de sotie, de copii (maxim 15 ani),de o ruda cu varsta peste 50 ani, de o prietena, dar si de un alt pescar, numai cu conditia ca acel "pescar insotitor", SA PESCUIASCA SI EL (sa ocupe alt stand de pescuit si sa achite taxa de pescuit = 24 de ore C&R), in caz contrar acel "pescar insotitor" nu are acces pe lac !!!
mamalacu scrie:Ia imparte la 2 pescari
Deci cum ramane cu imparte la 2 pescari ?

- Dle "mamalacu", PE M.V.2, NU SE PESCUIESTE IN ECHIPA DECAT LA CONCURSURI !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Ion Mironov »

Eu speram sa conteze pentru dumneavoastra domnule Petcu si cei 15% care probabil v-ar aduce inca 30 % pescari din 'mana' dupa ce vor vedea capturile prinse de cei cu navomodele.

Arsinel:
Nu stiu daca ante-useri de dinainte au dreptate insa chiar pari ca astepti sa cada ceva de sus.Eu Mironov Ion ,nu stiu daca ai auzit de mine,un nimeni, am prins pe moara peste in 7 ani cati poate cu greu vei prinde tu vreodata insa aici nu este vorba de mine sau de tine ci de ce dn petcu care cere o taxa de plantat asa mare.De ce nu 10 lei 12 ore.tot atat kg ia acasa si face si mai multa reclama baltii printre cunoscuti.

Insa din raspunsul de mai sus am inteles de la dansul ca nu il deranjeaza ca plantatorii nu ii mai calce pragul.100% din clientii nostri dupa o reparatie achizitie sau un telefon la un producator multumit intotdeauna intreaba unde se mai prinde peste.Degeaba zicem Moara Vlasiei dar trebuie sa ii spunem ca trebuie sa mai achite si 40 ron plantatul ....crede-ma ca este peste mana.Pe noi nu ne afecteaza asa mult pentru ca clientul intotdeauna achizitioneaza si apoi intreaba aceste lucruri pentru ca iti devine si prieten pentru o legatura mai apropiata.

ps:Sper totusi ca dn Petcu sa nu fie suparat pentru parerea celor de au scris pe acest topic
Ultima oară modificat Mie Ian 27, 2016 22:28 de către Ion Mironov, modificat 1 dată în total.
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de FlorynC. »

pai dar multe locuri bune sunt la intrarea pe balta unde ati facut pontoane deci automat 120 +40 ponton 160 ron si cum noaptea este greu sa fii singur automat trebuie 2 pescari 320 ron 24 ore c&r foarte mult plus drum nada bile ajung la 500 un pescuit de 24 ore fara sa luam un solz de peste enorm de scump deja asta e cautam alta balta de aia a si fost asa aglomerat la peris anul trecut ca multi de moara sau dus acolo si anul cred ca or sa faca la fel daca nu cumva mai multi

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de osc1or »

Fiecare administrator isi face regulamentul in functie de cerere. Timpul le regleaza pe toate.
Se pare insa ca la MV2 vine lumea si umple balta si daca e 100 lei 12 ore si standul de 5m latime... un mare motiv este ca din pacate nu prea ai alternative la noi... a aparut de curand Hermes, care e full non stop in week-end.. poate daca ar mai aparea inca una... doua... trei lacuri similare, nu ar mai exista taxe de ponton nici pe mv2.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Florin Pata scrie:
mamalacu scrie:Vorbă multă sărăcia omului.....fiecare face ce vrea pe banii lui....cui ai convine bine cui nu-i convine asta e.....balta omului banii nostrii.fiecare alege ce vrea..
Pai ...pe banii mei aleg ce vreau eu !!! Problema nu sunt banii ...ci ce oferi pentru ei !!! Vrei 2 milioane pe 24 de ore , ok ... atunci imi oferi casute cu AC ,prize cu curent , gratar , foisor , standuri departate , etc. mult !
PS - Victore , locul nr. 9 mai exista sau e ponton pe el ?

Dl Pata,in primul rand nu esti ”Victore” cu mine, da ?

- M.V.2, dispune de 14 - 15 pontoane si 38-40 locuri de pescuit de pe mal !!!

- Pe M.V.2, un pescuit normal = 24 ore C&R, costa 120 lei, nu 200 lei !!!

- De ce trebuie neaparat sa pescuiasca cineva de pe ponton, când exista 38 - 40 locuri de pescuit de pe mal ?
- De ce trebuie neaparat sa pescuiasca cineva cu navomodel (plantat),când 85% din pescarii care pescuiesc pe M.V.2, lanseaza din mana ?
- De ce trebuie neaparat ca cineva sa achite 200 lei, când poate sa achite 100 lei sau 120 lei ?


Fiecare pescar poate sa aleaga sa achite o taxa de 100 lei sau 120 lei sau 140 lei sau 160 lei etc,etc !!!

Cine doreste sa pescuiasca de pe un PONTON,trebuie sa plateasca taxa de inchiriere ponton = 40 lei !!!
De ce ?
- Pentru ca distanta dintre pontoane (suprafata de lansare), este dubla fata de locurile de pe mal ( ponton = 35 - 45 m, iar locul de pe mal 18 m - 22m) !!!
- Pentru ca pontoanele sint construite in zona cu apa cea mai adanca a lacului !!!
- Pentru ca ai o suprafata mai mare de desfasurare si mai multa intimitate fata de cei care pescuiesc de pe mal!!!

Cine doreste sa pescuiasca in stilul ”PLANTAT”, trebuie sa plateasca taxa de ”PLANTAT” = 40 lei (poate am sa modific taxa) !!!
De ce ?
- Pentru ca duce si lasa momeala in fata stufului si obisnuieste pestele sa stea sa astepte hrana acolo,iar pescarii care nu planteaza au de suferit in privinta capturilor fata de cei care planteaza !!!
- Pentru ca deranjeaza vecinii de stand cu navomodelul !!!
- Pentru ca ranesc mult mai mai mult peste decat cei care nu planteaza !!!
- Pentru ca prind mai mult peste decat cei care nu planteaza !!!
Aceste pareri sunt de la pescarii care nu planteaza si care ma roaga sa nu mai las plantatul pe M.V.2, sau sa pun o taxa pentru plantat ca sa descurajez cat de cat acest stil de pescuit !!!

Cred ca am fost destul de explicit, asa cum cred ca ADEVARATUL MOTIV care supara pe”UNII PESCARI” este acela ca nu las sa se pescuiasca IN ECHIPA pe M.V.2 !!!

mamalacu scrie:Ia imparte la 2 pescari
PS - Dl Pata, locul nr.9 exista, dar este intre pontoane si intre pontoane nu se pescuieste !!!
Victoras Petcu

istinmihai
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 27, 2015 18:40

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de istinmihai »

Buna seara, domnule Petcu! V-am scris si la inceput threadului (primul post), dar probabil ca nu ati vazut postul meu. Se poate sa reveniti asupra deciziei de a face rezervari doar pt partide de +24h? Sunt foarte multi pescari care pescuies 12 ore si consider ca este mult mai civilizat ca toata lumea sa isi poate rezerva locul si sa nu trebuiasca sa piarda ore la bariera in speranta ca va prinde locul care ii place sau macar un loc liber.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Decebalus scrie:
arsinel scrie:
mamalacu scrie:am inteles....schimbam locatia,peris ,varalam ,magura,..acolo taxele sant de bun simt si oamenii flexibili ,cat dau la dvs 24 h cu plantat si ponton stau 3 zile la peris ...sanatate...
1/ 24h cu ponton si plantat pe Moara =200ron si pe Peris 3 zile = 360 lei .Unde ai facut matematica? 2/ De ce trebuie sa va suporte lumea cu navomodele pentru ca va este lene sa aruncanti sau ca altfel nu stiti sa prindeti peste?!!!!!
Bai Arsinele o sa-i ajunga chilotii in colon lui"Nea Victoras" de la atata pupat

Tu nu te-ai saturat sa faci Lobby pe degeaba ? :?: :?: :?:

Pai vezi ca la Peris imparti la 2 cheltuielile nu e chiar asa cum parlesti tu :!:
Decebalus scrie:HERMES numarul 1 -aici ma simt cel mai bine

Pe moara nu mai calc in viata mea :
Taxa de ponton-inghesuiala-noaptea pe ponton nu te lasa cu partener nici macar daca il lasi in cort pe mal beat:))
In schimb te lasa cu nevasta si copii noaptea pe ponton :lol:
"Decebalus",pe M.V.2 nu se pescuieste in echipa, deci nu poti sa imparti la 2 cheltuielile, asa ca te rog sa nu mai comentezi despre M.V.2, du-te unde te simnti tu cel mai bine si poate o sa-i ajuti pe cei de acolo sa le ajunga si lor ”chilotii in colon de la atata pupat” !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Florin Pata »

D-l Petcu ! Ne aflam pe un forum si de obicei aici nu exista "domnii" ! Si eu as putea sa am pretentia sa mi se adreseze lumea cu ...toata titulatura dar...asta e , in cazul dvs. am sa respect reciprocitatea ! Eu nu stau sa ma tiganesc la cat isi stabileste fiecare taxele pe afacerea lui ! Fiecare decide pe banii lui ! Doar cateva intrebari :
- cum exista locul 9 daca e intre pontoane si nu se pescuieste pe el ?
- cum cei cu navomodel ranesc mult mai mult pestele ?
- cum deranjeaza cei cu navomodel vecinii ?
In rest...multa sanatate !
PS - Exprimarea corecta este "NU SUNTETI Victore cu mine" si NU ..."nu esti Victore cu mine" !

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Daniel Ene »

Victoras Petcu scrie: Cine doreste sa pescuiasca in stilul ”PLANTAT”, trebuie sa plateasca taxa de ”PLANTAT” = 40 lei (poate am sa modific taxa) !!!
De ce ?
Pentru ca duce si lasa momeala in fata stufului si obisnuieste pestele sa stea sa astepte hrana acolo,iar pescarii care nu planteaza au de suferit in privinta capturilor fata de cei care planteaza !!!
Pentru ca deranjeaza vecinii de stand cu navomodelul !!!
Pentru ca ranesc mult mai mai mult peste decat cei care nu planteaza !!!
Pentru ca prind mai mult peste decat cei care nu planteaza !!!
Aceste pareri sint de la pescarii care nu planteaza si care ma roaga sa nu mai las plantatul pe M.V.2, sau sa pun o taxa pentru plantat ca sa descurajez cat de cat acest stil de pescuit !!!
O zona special delimitata pentru plantat ar rezolva o parte dintre probleme - zona mai ingusta a baltii unde se ajunge foarte usor langa mal si aruncand din mana.
Toti vecinii ar fi in zona cu navomodele si navomodelul unuia nu va deranja vecinii, care au si ei navomodele :), iar cel care nu are va fi informat ca aceea e zona unde este permis plantatul.
Chiar daca prind mai mult peste, cei care planteaza nu folosesc fir textil, nu vor rupe monturi in aruncare si e clar ca o montura rupta care mai are si 10m de fir textil dupa ea raneste mai mult decat o montura care aduce pestele la mal.
Daca doriti sa descurajati cu adevarat pescuitul plantat il puteti interzice sau puneti o taxa de 100 lei si s-a rezolvat problema.
Succes in luarea unei decizii corecte si buna pentru ambele parti.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”