REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Florin Pata scrie:D-l Petcu ! Ne aflam pe un forum si de obicei aici nu exista "domnii" ! Si eu as putea sa am pretentia sa mi se adreseze lumea cu ...toata titulatura dar...asta e , in cazul dvs. am sa respect reciprocitatea ! Eu nu stau sa ma tiganesc la cat isi stabileste fiecare taxele pe afacerea lui ! Fiecare decide pe banii lui ! Doar cateva intrebari :
- cum exista locul 9 daca e intre pontoane si nu se pescuieste pe el ?
- cum cei cu navomodel ranesc mult mai mult pestele ?
- cum deranjeaza cei cu navomodel vecinii ?
In rest...multa sanatate !

PS - Exprimarea corecta este "NU SUNTETI Victore cu mine" si NU ..."nu esti Victore cu mine" !

PS - Victore , locul nr. 9 mai exista sau e ponton pe el ?


”PS - Exprimarea corecta este "NU SUNTETI Victore cu mine" si NU ..."nu esti Victore cu mine" ![/quote]”

-Initial postarea mea a fost
”Pata,in primul rand nu esti ”Victore” cu mine, da ?”, dupa care am revenit si am adaugat Dl ....(cei care au citit postarea când a fost postata, cred ca au observat acest lucru) !!!
-


”Ne aflam pe un forum si de obicei aici nu exista "domnii" !

Aici este vorba de respect !!!
Atat timp cat nu suntem prieteni, nu conteaza unde ne aflam!!!


”PS - Victore , locul nr. 9 mai exista sau e ponton pe el ?”

- Dl Pata, locul nr.9 exista, dar este intre pontoane si intre pontoane nu se pescuieste !!!

Când am scris ca ”locul nr.9 exista” m-am referit ca nu este construit ponton pe el, pentru ca asta ati intrebat !!!


”cum cei cu navomodel ranesc mult mai mult pestele ?”

”Pentru ca ranesc mult mai mai mult peste decat cei care nu planteaza !!!”

Este vorba de faptul ca cei care planteaza, prind mai multi crapi decat cei care nu planteaza,deci ranesc mai multi crapi decat ceilalti !!!!


” cum deranjeaza cei cu navomodel vecinii ?”

Pentru ca duce si lasa momeala in fata stufului si obisnuieste pestele sa stea sa astepte hrana acolo,iar pescarii care nu planteaza au de suferit in privinta capturilor fata de cei care planteaza,etc,etc !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Decebalus »

"Victoras Petcu"


Nu o sa fii balta numarul 1 atata timp cat nu lasi 2 pescari cu drepturi depline pe bon


P.S
Stati linistit ca am ani buni de cand nu am mai calcat pe la dumitale si nici nu intentionez in viitorul apropiat

Sanatate
Ultima oară modificat Joi Ian 28, 2016 10:27 de către Decebalus, modificat 1 dată în total.
SpritZCarp

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Lucian SV »

la chestia cu rănitul peștilor mai ușor cu pianul pe scări dle Petcu. Pe asemenea carpodrom din prima trebuia băgată regula cu cârlige barbless. Sigur regulamentul vi l-a scris altcineva, iar dvs. ați pus doar cifrele dinaintea cuvântului lei.

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Simu Alexandru »

CUM AM MAI SPUS CHIAR DACA AM NAVOMODEL NU SUNT DE ACORD CA PE ACESTE BALTI SA SE PLANTEZE DEOARECE STRICA BALTA FOARTE MULT IN IDEEA CA TRAGE TOT PESTELE PE MALUL CELALALT SI PE DEASUPRA MULTI DAU CU PORUMB CEEA CE PE PESTE IL CONSTIPA SI 3-5 ZILE NU MAI PUNE BOTUL DAIA IN UNELE CONCURSURI NU PREA SE PRINDE PESTE CUM AR TREBUI.
TREABA CU ECHIPA DE 2 NEVASTA SAU COPIL PANA IN 15 ANI SAU UN ADULT PESTE 50 AU VOIE.
PAI CE VA FACE SA CREDETI CA UN OM PESTE 50 ANI NU AR PUTEA SA FURE PESTE?? DACA E BOU SI PROST POATE SA AIBA SI 85 SI TOT INCEARCA E CA SI CUM VREI SA TE DUCI O NOAPTE LA HOTEL CU AMANTA SI LA RECEPTIE ITI SPUNE CA NU AI VOIE CU EA IN CAMERA CA TREBUIE SA ISI IA CAMERA SEPARATA.
TAXA DE PONTON. SINCER PAREREA MEA CA A SI MULTORA ESTE FOARTE URATA MAI BINE FACETI NUMAI PONTOANE SI MARITI TAXA SI NU MAI SUNA TAXA DE PONTON 40 RON
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Şulea Adrian
Mesaje: 46
Membru din: Mar Iun 23, 2015 10:50
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Şulea Adrian »

Dl Victoras Petcu.
Taxa de pescuit in timpul saptamanii a ramas tot 100 lei? sau este 120 lei de luni pana duminica.
Multumesc.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Lucian SV scrie:la chestia cu rănitul peștilor mai ușor cu pianul pe scări dle Petcu. Pe asemenea carpodrom din prima trebuia băgată regula cu cârlige barbless. Sigur regulamentul vi l-a scris altcineva, iar dvs. ați pus doar cifrele dinaintea cuvântului lei.
”la chestia cu rănitul peștilor mai ușor cu pianul pe scări dle Petcu”

Expresia dvs m-a dat pe spate !!! :lol:

” Sigur regulamentul vi l-a scris altcineva, iar dvs. ați pus doar cifrele dinaintea cuvântului lei.”

dle Lucian SV, va inselati amarnic !!! :D
Dupa parerea dvs, probabil ca si raspunsurile mele sunt scrise de altcineva !!! :lol:


”Pe asemenea carpodrom din prima trebuia băgată regula cu cârlige barbless”

Poate aveti dreptate !
Victoras Petcu

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de ionut72 »

Lucian SV scrie:la chestia cu rănitul peștilor mai ușor cu pianul pe scări dle Petcu. Pe asemenea carpodrom din prima trebuia băgată regula cu cârlige barbless. Sigur regulamentul vi l-a scris altcineva, iar dvs. ați pus doar cifrele dinaintea cuvântului lei.
Sa le spuna cineva chestia asta si celor de la Varlaam, care interzic explicit in regulament folosirea carligelor barbless! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de arsinel »

Decebalus scrie:"Victoras Petcu"


Nu o sa fii balta numarul 1 atata timp cat nu lasi 2 pescari cu drepturi depline pe bon


P.S
Stati linistit ca am ani buni de cand nu am mai calcat pe la dumitale si nici nu intentionez in viitorul apropiat

Sanatate
Pai daca nu ai mai fost de ani si nici nu intentionezi sa pescuiesti pe Mv de ce te bagi in seama?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Decebalus scrie:"Victoras Petcu"

Nu o sa fii balta numarul 1 atata timp cat nu lasi 2 pescari cu drepturi depline pe bon

P.S
Stati linistit ca am ani buni de cand nu am mai calcat pe la dumitale si nici nu intentionez in viitorul apropiat

Sanatate

”Nu o sa fii balta numarul 1 atata timp cat nu lasi 2 pescari cu drepturi depline pe bon”

:mrgreen:
Victoras Petcu

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Lucian SV »

ionut72 scrie: Sa le spuna cineva chestia asta si celor de la Varlaam, care interzic explicit in regulament folosirea carligelor barbless! :)
Totuși de ce fac lucrul ăsta?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”