REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Dumitrache »

Victoras Petcu scrie:
robustus scrie:20.Pescarul care va pescui noaptea pe M.V.2, poate sa fie insotit numai de tatal sau, de sotie, de copii (maxim 15 ani), de o prietena, dar si de un alt pescar, numai cu conditia ca acel "pescar insotitor", SA PESCUIASCA SI EL (sa ocupe alt stand de pescuit si sa achite taxa de pescuit = 24 de ore C&R), in caz contrar acel "pescar insotitor" nu are acces pe lac !!!

La o partida de 48 de ore C&R poate veni ca insotitor fratele meu doar sa ma ajute cu minciogul, eu vin de la braila iar fratele meu este stabilit in bucuresti(se poate verifica pe buletin). Oricum el nu are nici o treaba cu pescuitul :)) , doar sa imi tina companie, cu acest prilej mai si ma vad cu el. Si o taxa de insotitor acceptabila cum este la Corbu ar fi o idee foarte buna.Multumesc.

”Si o taxa de insotitor acceptabila cum este la Corbu ar fi o idee foarte buna”.


Ok ! Aveti aprobare de la mine pentru tot anul, fara nici o taxa de insotitor !
Frumos gest dl Petcu!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de DumiD »

am si eu o sugestie in legatura cu rezervarile:
1. pentru partide de 24h sau mai mult se pot face rezervari cu 2 saptamani inainte insa trebuie confirmate cu 48h inainte de sosire, altfel isi pierd valabilitatea
2. pentru partide de 12h se pot face rezervari cu 24h inainte
in felul asta au intaietate cei care stau 24+ ore si pot rezerva si pescarii de 12h ce ramane nerezervat

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

DumiD scrie:am si eu o sugestie in legatura cu rezervarile:
1. pentru partide de 24h sau mai mult se pot face rezervari cu 2 saptamani inainte insa trebuie confirmate cu 48h inainte de sosire, altfel isi pierd valabilitatea
2. pentru partide de 12h se pot face rezervari cu 24h inainte
in felul asta au intaietate cei care stau 24+ ore si pot rezerva si pescarii de 12h ce ramane nerezervat

Multumesc pentru sugestie !

Am tinut cont si m-am ghidat dupa ea !

Cred ca asa este mai simplu :

1. Pentru partide de 24h sau 48h se pot face rezervari cu 48h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!

2. Pentru partide de 12h se pot face rezervari numai cu 24h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!

Victoras Petcu

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Simu Alexandru »

Victoras Petcu scrie:
DumiD scrie:am si eu o sugestie in legatura cu rezervarile:
1. pentru partide de 24h sau mai mult se pot face rezervari cu 2 saptamani inainte insa trebuie confirmate cu 48h inainte de sosire, altfel isi pierd valabilitatea
2. pentru partide de 12h se pot face rezervari cu 24h inainte
in felul asta au intaietate cei care stau 24+ ore si pot rezerva si pescarii de 12h ce ramane nerezervat

Multumesc pentru sugestie !

Am tinut cont si m-am ghidat dupa ea !

Cred ca asa este mai simplu :

1. Pentru partide de 24h sau 48h se pot face rezervari cu 48h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!

2. Pentru partide de 12h se pot face rezervari numai cu 24h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!

un lucru foarte bun
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Razvan Paunoiu »

SEPY31 scrie:
Victoras Petcu scrie:
DumiD scrie:am si eu o sugestie in legatura cu rezervarile:
1. pentru partide de 24h sau mai mult se pot face rezervari cu 2 saptamani inainte insa trebuie confirmate cu 48h inainte de sosire, altfel isi pierd valabilitatea
2. pentru partide de 12h se pot face rezervari cu 24h inainte
in felul asta au intaietate cei care stau 24+ ore si pot rezerva si pescarii de 12h ce ramane nerezervat

Multumesc pentru sugestie !

Am tinut cont si m-am ghidat dupa ea !

Cred ca asa este mai simplu :

1. Pentru partide de 24h sau 48h se pot face rezervari cu 48h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!

2. Pentru partide de 12h se pot face rezervari numai cu 24h inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!




Este foarte bine asa

Razvan Paunoiu
Nume utilizator schimbat din Friday

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de petre iulian »

daca se poate ...

Pentru pescarii care vin insotiti de alt pescar (echipa) al doilea pescar sa plateasca o taxa de 'agrement" de 40-50 lei .(la pescuit c&r minim 24 ore )/ un singur stand/4 scule

Practic pe un loc se incaseaza mai mult ..in loc de 120lei se incaseaza 160 -170 lei .

Eu ma gandesc la "brailele/mini concursuri " (vineri-duminica)care se vor tot face pe Moara anul asta (anul trecut au fost multe )... Nu putem pescui in doi din cauza regulamentului si le facem la individual (pe pontoanele 1-7 ). Daca exista posibilitatea unui insotitor care sa plateasca 40-50 lei ,facem "braile/concursuri" mai frumoase pe echipe .Noi rezervam de obicei pontoanele 1-7 pentru aceste mini-concursuri si numai de la aceste 7 pontoane s-ar incasa in plus ceva bani .. pe 48 ore :wink: Pe pontoane macar sa se aplice regula cu "un insotitor "

Ma intereseaza mai mult de aceste mini-concursuri daca se poate face o taxa de insotitor ...... nu venim necunoscuti , venim pescari cunoscuti din sistemul competitional si iese din discutie ca venim "la furat" :wink: Pentru noi macar daca puteti face ceva :wink: De obicei raspunsul este " regulamentul nu permite sa pescuiti in doi si nu vreau sa zica lumea ca dau voie numai la unii, sa iasa discutii "-

este o rugaminte si orice raspuns primesc, nu ma supar pentru ca fiecare-si ocroteste afacerea cum stie el de cuvinta .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de petre iulian »

am adaugat :

Pe pontoane macar sa se aplice regula cu "un insotitor "
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Victoras Petcu »

Iulica , am sters raspunsul dat mai devreme, pentru ca mi-a venit o idee !!!


M-am gandit sa adaug la regulament acest paragraf

”Pescarii cunoscuti din sistemul competitional” vor beneficia de o reducere de 50% din ” taxa de inchiriere ponton” si pot sa vina la pescuit cu un insotitor, numai daca „pescarul insotitor” va achita jumatate din taxa de pescuit = 24 ore C&R, indiferent daca pescuieste cu alte 4 lansete fata de cele 4 lansete ale pescarului sau nu pescuieste de loc !!! !!!
:?:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de petre iulian »

Victoras Petcu scrie:Iulica , am sters raspunsul dat mai devreme, pentru ca mi-a venit o idee !!!


M-am gandit sa adaug la regulament acest paragraf

”Pescarii cunoscuti din sistemul competitional” vor beneficia de o reducere de 50% din ” taxa de inchiriere ponton” si pot sa vina la pescuit cu un insotitor, numai daca „pescarul insotitor” va achita jumatate din taxa de pescuit = 24 ore C&R, indiferent daca pescuieste cu alte 4 lansete fata de cele 4 lansete ale pescarului sau nu pescuieste de loc !!!
:?:

----------------

ok !! Pentru mine ca pescar de competitie este o reducere bine venita si o idee buna :wink:

Eu daca veneam cu George 24 ore si pescuiam amandoi pe un ponton (in echipa ) plateam 120 x 2 taxe = 240 lei + 40 ponton = 280 lei .. eu zic ca destul de mult pentru ca noi pescuiam in echipa cu 4 lansete in total cand venim .

Acum platim 120 o taxa + 60 (jumatate de taxa ) + 20 ponton = 200 lei de unde reiese o reducere de 80 lei pentru noi ...si putem pescui si cu 8 lansete daca vrem la aceasta taxa .

daca ramane asa ,eu personal sunt multumit :wink:


ps. o parere personala a altor pescari cunoscuti pe acest subiect (insotitor) este binevenita ..zic eu :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: REGULAMENT SI TAXE M.V.2, PENTRU ANUL 2016

Mesaj de Dan Andrei »

Este super ok asa.Ai avut o idee buna nea Victor!!
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”