REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Moderator: Victoras Petcu

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Dan Andrei »

Cortul ca cortul dar ce facem cu umbrela sau dupa caz cu umbrarul.....De bagaje mese si alte acareturi nici nu mai pomenesc...Corturile serioase au peste 3,5 m amprenta la sol si nu cred ca mai ramane loc suficient pt aruncat ,poate decat daca stai fix pe marginea pontonului cand arunci,ceeace cosider ca este total aiurea.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Dan, nu doresc sa intru in discutii inutile !!! Pe M.V.2 sunt 17 pontoane ......... !!!
La fel nu doresc sa jignesc sau supar pe cineva, dar decat 20 - 25 de pescari care sa creeze probleme , mai bine 10 -15 pescari care inteleg sa se poarte civilizat !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Dan Andrei »

Eu imi fac griji doar cand o sa pescuiesc pe MV 2 in regim de concurs si nu o sa imi pot alege eu pontonul.....daca vin de placere sunt constient ca imi pot alege orice alt ponton in afara de cele trebuie sa imi amplasez tot carabalacul.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Adrian I. »

Domnule Petcu

Multumesc pentru raspuns. Personal, de cate ori am venit pe Moara Vlasiei 2, nu am vazut vreodata sa fie blocat drumul de acces din cauza masinilor, vizitatorilor, etc. Si am ceva partide la activ acolo. Chiar si pe perioada concursurilor care aveau lor pe primele 14 pontoane, nu am vazut vreodata sa fie probleme de genul asta. Si asta pentru ca majoritatea inteleg sa respecte regulile.
Problemele pe care toti le intampinam pe aceasta balta, cand vine vorba de primele 7 pontoane, se refera la spatiul foarte mic de amplasare a cortului pe pamant. Pe pamant este cel mai normal, sigur, si confortabil. Faptul ca ati decis sa punem corturile pe ponton nu rezolva deloc aceasta problema. O varianta ar fi fost sa mai luati din pamantul aflat in spatele pontoanelor, din malul acela inalt de 2-3 metri. E adevarat, nu stiu daca terenul respectiv va apartine ca sa puteti face aceste lucrari, insa ar fi fost solutia optima.
Insa pana la urma aveti dreptate - faceti asa cum considerati ca este cel mai OK pentru business-ul dumneavoastra. Iar pescarii care nu sunt de acord cu regulile impuse prin regulament sunt liberi sa mearga pe alte balti unde considera ca regulile si conditiile sunt mai OK.

Fire intinse tuturor si, chiar daca nu sunt de acord cu aceste modificari, succes in a administra balta in continuare!

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Adrian I. scrie:
Mar Mar 03, 2020 15:36
Domnule Petcu

Multumesc pentru raspuns. Personal, de cate ori am venit pe Moara Vlasiei 2, nu am vazut vreodata sa fie blocat drumul de acces din cauza masinilor, vizitatorilor, etc. Si am ceva partide la activ acolo. Chiar si pe perioada concursurilor care aveau lor pe primele 14 pontoane, nu am vazut vreodata sa fie probleme de genul asta. Si asta pentru ca majoritatea inteleg sa respecte regulile.
Problemele pe care toti le intampinam pe aceasta balta, cand vine vorba de primele 7 pontoane, se refera la spatiul foarte mic de amplasare a cortului pe pamant. Pe pamant este cel mai normal, sigur, si confortabil. Faptul ca ati decis sa punem corturile pe ponton nu rezolva deloc aceasta problema. O varianta ar fi fost sa mai luati din pamantul aflat in spatele pontoanelor, din malul acela inalt de 2-3 metri. E adevarat, nu stiu daca terenul respectiv va apartine ca sa puteti face aceste lucrari, insa ar fi fost solutia optima.
Insa pana la urma aveti dreptate - faceti asa cum considerati ca este cel mai OK pentru business-ul dumneavoastra. Iar pescarii care nu sunt de acord cu regulile impuse prin regulament sunt liberi sa mearga pe alte balti unde considera ca regulile si conditiile sunt mai OK.

Fire intinse tuturor si, chiar daca nu sunt de acord cu aceste modificari, succes in a administra balta in continuare!

" O varianta ar fi fost sa mai luati din pamantul aflat in spatele pontoanelor, din malul acela inalt de 2-3 metri."

- Terenul la care va referiti face parte din "izlazul comunal" si oricat am incercat sa fac ceva , am fost refuzat de cei de la primarie pentru ca terenul este "izlaz comunal"..........!!!


Modificari la pescuitul pe primele 6 pontoane :

- PESCARII care vor pescui de pe unul din pontoanele 1,2,3,4,5,sau 6, au obligatia sa lase drumul de acces liber, fara sa ingreuneze sau sa impiedice circulatia pe drumul de acces in vreun fel sau altul !!!
- Pescarii care vor pescui de pe pontonul 1, pot monta cortul atat pe pontonul 1 cat si in spatele pontonului 1, dar numai in locul de langa cabina paznicului (peste drumul de acces) , unde de obicei parca autoturismele cei de pe P 1 si P 2 si care pot parca in continuare tot in acel loc , dar mai in interior si cu conditia de a lasa loc pentru montarea cortului de la pontonul 1, fara ca sa blocheze sau sa ingreuneze circulatia pe drumul de acces !!!
- Pescarii care vor pescui de pe pontonul 4 , datorita faptului ca suprafata din spatele pontonului permite montarea unui cort, pot monta cortul atat pe pontonul 4 cat si in spatele pontonului, fara ca sa blocheze sau sa ingreuneze circulatia pe drumul de acces !!!
- Pescarii care vor pescui de pe pontoanele 2, 3, 5 si 6 , datorita faptului ca suprafata terenului din spatele pontoanelor nu are latimea (pana la drumul de acces) care sa permita montarea unui cort, vor monta cortul pe pontonul de pe care vor pescui sau oriunde pot, dar numai cu conditia sa nu blocheze sau sa ingreuneze circulatia pe drumul de acces !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Dan Andrei »

Sa traiesti sa infloresti nea Victoras !
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Multumesc !!!

La final a ramas asa :


- PESCARII care vor pescui de pe unul din pontoanele 1,2,3,4,5,sau 6, au obligatia sa lase drumul de acces liber, fara sa ingreuneze sau sa impiedice circulatia pe drumul de acces in vreun fel sau altul !!!
- La sosire pescarii vor descarca bagajele, dupa care vor duce imediat autoturismul in locul unde doreste sa parcheze si numai dupa ce va parca autoturismul isi vor monta sculele de pescuit, cortul, etc!!!
- La plecare pescarii, mai intai isi vor strange toate bagajele si numai dupa aceea vor aduce autoturismul si le va incarca !!!
- PESCARII care vor pescui de pe pontonul 1, pot monta cortul atat pe pontonul 1 cat si in spatele pontonului, dar numai in locul de langa cabina paznicului (peste drumul de acces) , unde de obicei parca autoturismele cei de pe P 1 si P 2 si care pot sa parcheze in continuare in acel loc , dar mai in interior si cu conditia de a lasa loc pentru montarea cortului de la pontonul 1, fara ca sa blocheze sau sa ingreuneze circulatia pe drumul de acces !!!


" Scurt si pe doi " ( vorba lui Viorel.............)
Victoras Petcu

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Adrian I. »

Domnule Petcu,
Ma bucur ca ati tinut cont de sugestiile noastre si ca ati facut modificarile luand in considerare si parerea noastra. Sunt reguli de bun simt, pe care sunt convins ca cei care vin la Moara Vlasiei 2 le vor respecta intocmai.
Este o dovada a faptului ca multe lucruri se rezolva in avantajul tuturor prin comunicare, deschidere si bunavointa.
Fire intinse

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Ok !!! Fire intinse !!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: REGULAMENT SI TAXE, MOARA VLASIEI 2, PENTRU ANUL 2020 !!!

Mesaj de DumiD »

am citit si eu un pic dar ma oboseau majusculele cu rosu...obligatoriu, strict interzis, doar..etc. pare ca oamenii astia asteapta sa le calce pragul doar talhari, si amuzant e cum se bucura lingaii: nea victorash, nea victorash, bravo, felicitari....pff..meduze

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”