TAXE SI REGULAMENT MOARA VLASIEI 2 PE ANUL 2008

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

TAXE SI REGULAMENT MOARA VLASIEI 2 PE ANUL 2008

Mesaj de PETCU VICTOR »

TAXE INCEPIND CU DATA DE 31 03 2008 PENTRU CEI CARE VOR SA PESCUIASCA PE BAZINUL PISCICOL MOARA VLASIEI 2 :
1 - 60 RON = 12 ORE (PESCUIT C&R)-MEMBRII APCR VOR ACHITA 50 RON
2 -100 RON = 24 ORE (PESCUIT C&R)
3 -100 RON = 12 ORE (PESCARUL POATE PESCUII SI RETINE 5 KG DE PESTE DUPA CARE POATE PESCUII RESTUL ZILEI C&R)

REGULAMENT DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2 ANUL 2008

1)Pescarul poate sa pescuiasca cu maxim 4 scule
(lansete sau undite) , dotate cu 1(un) carlig.
2)Capturile de CRAP sau STIUCA care vor depasi 5 KG vor fi eliberate imediat ce au fost prinse in stare vie si fara a fi ranite
3)Capturile de SALAU nu se vor retine indiferent de greutate si se vor elibera imediat in stare vie fara a fi ranite .
4)Capturile de SOMN care vor depasi 5 KG vor putea fi retinute,cu conditia ca pescarul sa plateasca 15 RON FIECARE KG CARE ESTE IN PLUS PESTE CELE 5 KG CARE POT FI RETINUTE
5)Este strict interzis sa puna pestele in acelas juvelnic 2 sau mai multi pescari
6)Este strict interzis pescuitul la BOMBA
7)Fiecare pescar este obligat sa se aseze numai in dreptul locului marcat pentru pescuit
8)Nu se elibereaza decit maxim 2 bonuri unui pescar(valabil pentru cei care vor sa retina mai mult decit cele 5kg admise)
9)Pe acest bazin sunt interzise manelele,injuriile,chefurile si oricare alte activitati care pot deranja ceilalti pescari aflati pe balta
(pescarul insa nu trebuie sa inteleaga ca nu poate face un gratar sa bea o bere,dar sa o faca in asa fel incit sa nu deranjeze pe ceilalti pescari).
10)Fiecare pescar are dreptul sa fie insotit de o persoana,restul persoanelor care-l vor insotii,vor platii o taxa de agrement de 10 RON.
11) Acela care va fi gasit ca nu respecta unul din punctele de mai sus va fi scos imediat de pe bazin,dupa ce i se va elibera in apa si pestele prins pina in acel moment(daca este unul dintre acei pescari care au platit taxa ca sa retina peste)
12) Pescarii vor trebuii sa fie dotati cu saltea de primire si spray dezinfectant.


ATENTIE!!!

PE ACEST BAZIN CEL CARE VA FI PRINS CA SUSTRAGE(ASCUNDE)PESTE,ALTUL DECIT CEL CARE POATE FI RETINUT CONFORM TAXEI ACHITATE,SE FACE VINOVAT DE FURT,FAPTA PENALA PEDEPSITA DE ART 208 CODUL PENAL.VINOVATII VOR FI RECLAMATI ORGANELOR DE POLITIE !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nea Victorash, nu crezi ca este momentul sa specifici in regulament si ca pescarii sunt obligati sa posede (si sa foloseasca) salteaua de receptie si (dupa caz) sprayul dezinfectant ? Ca eu nu cred ca le face mare placere crapilor sa se tavaleasca pe pamant ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

atat timp cat se mai pescuieste inca cu 2 carlige ...
CARP IS NOT CRAP.

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Vladut Mateianu scrie:Nea Victorash, nu crezi ca este momentul sa specifici in regulament si ca pescarii sunt obligati sa posede (si sa foloseasca) salteaua de receptie si (dupa caz) sprayul dezinfectant ? Ca eu nu cred ca le face mare placere crapilor sa se tavaleasca pe pamant ! :D
Ai dreptate Vladute,am omis acest lucru si acum complectez:Pescarii vor trebuii sa fie dotati cu saltea de primire si spray dezinfectant:)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

OK, am facut modificarea ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Vladut Mateianu scrie:OK, am facut modificarea ! :D :wink:
Vladute daca tot ai facut modificarea cu salteaua ......... MODIFICA TE ROG SI LA PUNCTUL 1............CARE VOR AVEA MONTATE UN SINGUR CIRLIG FIECARE :) MULTUMESC

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

felicitari d-le petcu!
deci se poate!
CARP IS NOT CRAP.

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

sandu p scrie:felicitari d-le petcu!
deci se poate!
DUPA CUM SE VEDE "DA",MULTUMESC PT IDEE SI PT FELICITARI :)

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Vladut Mateianu scrie:OK, am facut modificarea ! :D :wink:
MULTUMESC VLADUTE..! SI SCUZE CA NU M-AM LUAT DUPA TINE CIND MI-AI SPUS ..........CHESTIA CU UN SINGUR CIRLIG :D

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei I »

Inca o balta buna in care se poate pescui C&R si noaptea! Regulament OK!

Felicitari domnule Petcu! (si lui Vladut)

Andrei Ionita
Milionar excentric

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”