UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
bgradea
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 15, 2017 12:39
Puncte: 0
Localitate: București

UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de bgradea »

Salutare,dragi pescari!
Ma numesc Bogdan Gradea,un tânăr de 15 ani,pentru care pescuitul a devenit de cativa ani buni mai mult decât un hobby,o cale de a ieși din anonimat si de a petrece timp in mijlocul naturii,departe de micul ecran,ce controlează mințile actualei generații.Trecand peste toate acestea,acum cateva zile am avut parte de o partida incredibila desfășurata pe unul dintre carpodroamele de top din Romania,Moara Vlasiei 2(MV2).
Am ajuns pe balta la ora 17:30,urmând ca la ora 18:00 sa dau start partidei mele de pescuit.Am optat pentru o nadire regulata din cobra,atat cu boilies solubil cat si tare.Pana la ora 3:00,atmosfera a fost una anemica,atat pentru mine cat si pentru vecinii de pe pontonul 1,dar nu si pentru cei de la pontonul 3 care prindeau crap unul după altul.Atunci,s-a produs minunea,un sunet de avertizor si un prim drill in miezul nopții,încheiat spre fericirea mea cu un superb crap comun de 8.00kg.Increzator,am nadit pentru o mai mare atracție cu 20 de bile solubile si vreo 10 bile tari.
Apariția zorilor,a adus totodata si noul meu record la crap si anume un crap de 12.900kg.Ziua se anunța promițătoare,fapt demonstrat si de următoarele doua duble drill-uri,soldate spre nefericirea mea doar cu 3 crapi de 10,12,12.200 si un al patrulea scăpat la câțiva metri de ponton.
Am folosit pe firul de par 2 solubile de 18,in speranța ca vor avea mai multă atractivitate.Asa a si fost!Ultimul peste al partidei a fost un adevărat ,,luptător” al lacului,un românesc = 20.100kg,crap ce doar in cele mai frumoase vise il tineam in brațe.Oboseala isi spusese cuvântul,dar nu m-a împiedicat sa-i fac si acestuia cateva poze decente,chiar daca abia il puteam cuprinde.
Am plecat fericit de pe balta si cu gândul de a mă întoarce,in speranța unui nou crap capital.Cu toate acestea,țin sa-l felicit pe administratorul acestui lac,domnul Petcu Victor pentru acest colț de rai si profesionalismul de care da dovada,încă de la organizarea standurilor pana la personalul amabil si deschis in ceea ce privește oferirea unor informații legate de zonele fierbinți ale bălții.
Pana data viitoare,va doresc fir intins!
Fişiere ataşate
image.jpeg
image.jpeg (240.24 KiB) Vizualizat de 1878 ori
image.jpeg
image.jpeg (266.32 KiB) Vizualizat de 1878 ori
image.jpeg
image.jpeg (49.82 KiB) Vizualizat de 1878 ori

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de arsinel »

Felicitari!
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de Remus Drobota »

Felicitari pentru reusita !!!
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

bgradea
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 15, 2017 12:39
Puncte: 0
Localitate: București

Re: UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de bgradea »

REMUSGL scrie:Felicitari pentru reusita !!!
Multumesc frumos!

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Felicitari Bogdane si la cat mai mari si mai multi;)
ImagineImagine
BÂZ

bgradea
Mesaje: 18
Membru din: Mar Aug 15, 2017 12:39
Puncte: 0
Localitate: București

Re: UN COLT DE RAI, MV2 (CAPTURA = 20,100KG)

Mesaj de bgradea »

Bogdan Zaharia scrie:Felicitari Bogdane si la cat mai mari si mai multi;)
Multumesc frumos,domnu' antrenor!:))

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”