Camasa de la ac

Ce monturi folosim pentru a pescui la crap?
.JuNioR.
Mesaje: 306
Membru din: Mar Sep 21, 2010 21:05
Puncte: 0
Contact:

Re: Montura!

Mesaj de .JuNioR. »

Da?Serios, chiar iti era rusine sa postezi pe forum?Vai pateticule...

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Montura!

Mesaj de Dan Serban »

.JuNioR. scrie:Da?Serios, chiar iti era rusine sa postezi pe forum?Vai pateticule...

Ce tupeu obraznic ai pustiule ... nu stiu de ce te-am bagat in seama , acum ca esti atat de important du-te si beleste-ti firele in continuare .
Sa ai aţa intinsa .
Pescar de rând

Avatar utilizator
Roman Eugen
Mesaje: 446
Membru din: Dum Ian 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Montura!

Mesaj de Roman Eugen »

lashi camasha pe tot forfacul. numai o ciupeshti putzin sa o intrerupi, dupa care o tzii intinsa shi o treci prin abur. va ramane dreapta. nebelita :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Montura!

Mesaj de legio1083 »

A spune despre "belire" ca este obscenitate e casicum ai spune despre "fund" ca e obscenitate. Scos din context, termenul are mai multe sensuri, nu neaparat cel la care ne fuge mintea prima oara. Atatat timp cat popular "a beli" inseamna a jupui / a despuia mi se pare mult mai putin obscen decat sa pui ca scoti apa din curul fantanii , ca sa nu zic putzului. :lol:


Lasand gluma laoparte, hai sa discutam despre pescuit nu despre limba romana.

Eu personal, cand folosesc fire cu camasa sa leg carligul fara a decofi nici o alta portiune inafara de cea cu care imi formez bucla pt firul de par. Nodul fara nod va sta mai bine, va fi mai protejat si mai apoi am posibilitatea sa jupoi cei 1-2 cm de camasa de plastic unde vrea sufletu meu. Uneori incep sa jupoi firul la 1mm de ochet alteori la 4-5 mm de acesta, accentuand astfel efectul de rotatie al carligului , daca situatia o impune. Lungimea forfacului complet, de la carlig pana la bucla ce fa fi legata de plumb e cuprinsa intre 15 si 25 cm, in functie de particularitatile vadului pe care pescuiesc. Daca spre exemplu fac un forfac de 20 cm , voi avea o parte semirigida de ~ 16 cm dupa ce in prealabil am scazut 2 cm pt tija carligului si inca 2 pentru portiunea decojita.
Legio - Patria Nostra !

.JuNioR.
Mesaje: 306
Membru din: Mar Sep 21, 2010 21:05
Puncte: 0
Contact:

Re: Montura!

Mesaj de .JuNioR. »

Ok,va multumesc!

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Montura!

Mesaj de RazvanG »

.JuNioR. scrie:Ok,va multumesc!

............... :lol: :lol: :lol:
E beliciune mare :lol: :lol: :lol:
Vezi ca este belea mare cu nentu sdaniel....ala nu stie de gluma si mai este si smardoi :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Monturi Crap”