Boiles-uri Made in France

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

aviatel
Mesaje: 33
Membru din: Vin Feb 27, 2015 15:59

Boiles-uri Made in France

Mesaj de aviatel »

a folosit cineva boilesuri si nada made in france ? ce marca ? cum merg pe apele noastre ?
ce tip e mai predominant : fishmeal sau birdfood ?
care merg mai bine la noi, din astea doua ?

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de viorel doloc »

La capitolul boiles, "MADE IN ROMANIA"...asta e trendul la noi!!!
Personal, felicit baietii/producatrii romani ...crede-ma chiar stiu sa faca bile bune, adaptate lacurilor/stilului de pescuit din Romania si nu numai...alte bile la punga, de la producatori straini, sunt istorie...parerea mea!!!
O zi buna.
Carp Passion

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de Cucu Ionel »

Ai mp.
Fir intins

Levi
Mesaje: 903
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:35
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de Levi »

aviatel scrie:a folosit cineva boilesuri si nada made in france ? ce marca ? cum merg pe apele noastre ?
ce tip e mai predominant : fishmeal sau birdfood ?
care merg mai bine la noi, din astea doua ?
Hai sa punem intrebarea altfel: de ce vrei sa cumperi bile frantuzesti? Crezi ca sunt din ingrediente mai de calitate? Sau ca lucreaza mai bine in apa? Daca la alte capitole
cumparam din produse importate de hipermarketuri, macar valoarea adaugata in boilesurile autohtone sa ajunga in buzunalor producatorilor romani.
Parerea mea.

aviatel
Mesaje: 33
Membru din: Vin Feb 27, 2015 15:59

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de aviatel »

Levi scrie:
aviatel scrie:a folosit cineva boilesuri si nada made in france ? ce marca ? cum merg pe apele noastre ?
ce tip e mai predominant : fishmeal sau birdfood ?
care merg mai bine la noi, din astea doua ?
Hai sa punem intrebarea altfel: de ce vrei sa cumperi bile frantuzesti? Crezi ca sunt din ingrediente mai de calitate? Sau ca lucreaza mai bine in apa? Daca la alte capitole
cumparam din produse importate de hipermarketuri, macar valoarea adaugata in boilesurile autohtone sa ajunga in buzunalor producatorilor romani.
Parerea mea.
pai atunci de ce sa mai cumparam nada Sensas sau Sonubaits, VDE sau Dynamite ? Sa cumparam nada de la noi, care e plina de gris si coloranti, nu ?

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de DumiD »

aviatel scrie: pai atunci de ce sa mai cumparam nada Sensas sau Sonubaits, VDE sau Dynamite ? Sa cumparam nada de la noi, care e plina de gris si coloranti, nu ?
corect, Sensas sau Dynamite nu folosesc decat de la petit beurre in sus. am auzit ca Dynamite folosesc faina din porumb eco, nestropit cu chimicale si udat de doua ori pe luna cu bere pentru o atractie mai rapida

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de gabi1 »

aviatel,
Nu mai atarna la pezevenghii astia, toti baga E-uri si etnobotanice in marfa.
Am inteles ca esti electronist de profesie, fa tata niste bile wireless... sa-i nenorocesti pe loc si fara retineri ca la "loz in plic". :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Levi
Mesaje: 903
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:35
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de Levi »

aviatel scrie:
Levi scrie:
aviatel scrie:a folosit cineva boilesuri si nada made in france ? ce marca ? cum merg pe apele noastre ?
ce tip e mai predominant : fishmeal sau birdfood ?
care merg mai bine la noi, din astea doua ?
Hai sa punem intrebarea altfel: de ce vrei sa cumperi bile frantuzesti? Crezi ca sunt din ingrediente mai de calitate? Sau ca lucreaza mai bine in apa? Daca la alte capitole
cumparam din produse importate de hipermarketuri, macar valoarea adaugata in boilesurile autohtone sa ajunga in buzunalor producatorilor romani.
Parerea mea.
pai atunci de ce sa mai cumparam nada Sensas sau Sonubaits, VDE sau Dynamite ? Sa cumparam nada de la noi, care e plina de gris si coloranti, nu ?
Nu vand unde am pomenit de nada. M-am referit strict la boiles.

Avatar utilizator
onu_eckou3
pescar de competitie
Mesaje: 1306
Membru din: Mar Iun 08, 2010 11:39
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de onu_eckou3 »

STARBAITS sunt frantuzesti. Fac bile bune.

aviatel
Mesaje: 33
Membru din: Vin Feb 27, 2015 15:59

Re: Boiles-uri Made in France

Mesaj de aviatel »

gabi1 scrie:aviatel,
Nu mai atarna la pezevenghii astia, toti baga E-uri si etnobotanice in marfa.
Am inteles ca esti electronist de profesie, fa tata niste bile wireless... sa-i nenorocesti pe loc si fara retineri ca la "loz in plic". :D
Buna gluma :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”