Boilies Dunare

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Boilies Dunare

Mesaj de George-Alexandru »

TTX=Egg biscuit mai ieftin :shock:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Boilies Dunare

Mesaj de Genes Florin »

George-Alexandru scrie:TTX=Egg biscuit mai ieftin :shock:
aici am facut si eu confuzia...
dar sunt persoane care dau prin urluitor chiar si cozonacul expirat sa nu mai zic de biscuiti si napolitane
Balta Puiesti

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Boilies Dunare

Mesaj de shahjaban »

George-Alexandru scrie:TTX=Egg biscuit mai ieftin :shock:
:wink: :wink:
Dragos C. - Brasov

szabo laszlo
Mesaje: 59
Membru din: Mar Dec 02, 2008 16:25
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: Boilies Dunare

Mesaj de szabo laszlo »

Daca tot se vrea ceva ieftin dar si bun faina de soia se poate inlocui cu srot de soia care este doar 3,5 lei/kg ,dezavantajul e ca trebuie macinat fin, laptele praf se poate inlocui cu un lapte praf pt vitei care contine ,zer praf,concentrat de zer,produse din soia,gluten,etc si se vinde undeva in jur la 7 lei/ kg.Prezenta amidonului din mix mi se pare ciudata eventual ar fi bun gluten daca se vrea o rulare mai buna sau daca a fost introdus pt aport de carbohidrati atunci cel mai ieftin si bun e zaharul invertit sau zaharul simplu.Un produs hidrolizat ieftin fabricat din intestine de porc care contine 37 % aminoacizi liberi este PLBIO 50 care vine pe un suport de soia si costa in jur de 12 lei/kg are miros placut de soia prajita .
Un produs ieftin 4,25 lei/kg este peleta pentru intarcarea purceilor de la Purina Bayby Pro care este foarte usor de asimilat datorita ingredientelor continute ,are 20 % proteina 6% grasimi si are si o aroma incorporata problema e ca si acesta trebuie macinata si are un termen de valabilitate de doar 2 luni.

szabo laszlo
Mesaje: 59
Membru din: Mar Dec 02, 2008 16:25
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: Boilies Dunare

Mesaj de szabo laszlo »


Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boilies Dunare

Mesaj de osc1or »

szabo laszlo scrie:Daca tot se vrea ceva ieftin dar si bun faina de soia se poate inlocui cu srot de soia care este doar 3,5 lei/kg ,dezavantajul e ca trebuie macinat fin, laptele praf se poate inlocui cu un lapte praf pt vitei care contine ,zer praf,concentrat de zer,produse din soia,gluten,etc si se vinde undeva in jur la 7 lei/ kg.Prezenta amidonului din mix mi se pare ciudata eventual ar fi bun gluten daca se vrea o rulare mai buna sau daca a fost introdus pt aport de carbohidrati atunci cel mai ieftin si bun e zaharul invertit sau zaharul simplu.Un produs hidrolizat ieftin fabricat din intestine de porc care contine 37 % aminoacizi liberi este PLBIO 50 care vine pe un suport de soia si costa in jur de 12 lei/kg are miros placut de soia prajita .
Un produs ieftin 4,25 lei/kg este peleta pentru intarcarea purceilor de la Purina Bayby Pro care este foarte usor de asimilat datorita ingredientelor continute ,are 20 % proteina 6% grasimi si are si o aroma incorporata problema e ca si acesta trebuie macinata si are un termen de valabilitate de doar 2 luni.

Ajuta-ne te rog cu info de unde gasim celelalte produse..
Multe din ele se gasesc numai la saci mari.. ma omoara nevasta-mea cand ma vede ca intru cu asa ceva in casa =))
Eu fac cantitati 10-15kg odata... nu am ce face cu stocuri de 200kg de ingrediente..
Critic echilibrat

szabo laszlo
Mesaje: 59
Membru din: Mar Dec 02, 2008 16:25
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: Boilies Dunare

Mesaj de szabo laszlo »

Din pacate doar laptele praf pt, vitei se vinde la kg restul la saci de 20-25 kg ,
Fara suparare 10-15 kg pe dunare mi se pare putin.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Boilies Dunare

Mesaj de shahjaban »

Vladut Mateianu zicea ca da circa 100 kg de boilies la locul lui din Delta .....( nu stiu exact in cat timp , dar cred ca la partide de vreo 5 zile ) .
Dragos C. - Brasov

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Boilies Dunare

Mesaj de Cucu Ionel »

Fir intins

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Boilies Dunare

Mesaj de shahjaban »

upssss... citisem si eu articolul ala dar am tinut minte 100 kg ( se pare ca am injumatatit :o ) ...:D
Dragos C. - Brasov

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”