Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de sebastian_andone »

Vladut Mateianu scrie: Eu ti-as recomanda boiliesuri de la Bogdan Dragan, face asta de multi ani si o face foarte bine ! :wink:
De la Senzor ti-as recomanda gama Corbu Premium (bila dipuita sau tare la carlig) impreuna cu saculetsolubil, fara nadire masiva...doar "capcane".. :wink: Dar, repet, du-te pe Sulimanu... si sigur vei prinde peste... sau pe Moara Vlasiei, daca vrei si un nou record personal.. :D

Cod: Selectaţi tot

PS Si, pe viitor, ideal este sa iei nada de la producatori cu experienta, in ultima vreme orice pescar care a fost la 3 concursuri isi scoate "bilele " la vanzare ! :D  :mrgreen:
Ce rautacios esti Vladut :D
Omu intreba la obiect strict - Chiroiu 4
Si pe Sulimanu din cate stiu bilele 4G au luat recordul baltii - de Cupa Tnt vorbesc :wink:
"X13"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sigur... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de George-Alexandru »

Vladut cu siguranta nu sa referit la mine cu ,,ps-ul''de mai sus si asta din mai multe motive.Mai mult decat atat Vladut are experienta si stie ceea ce fac si dupa rezultatele echipelor Media Outpost de la TROPHY CARP OF PRINTERS,pe care ia felicitat personal,ca tot a venit vorba de Sulimanu.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Catalin Bujita »

Parca din ce in ce mai multe topicuri apar pe forum cu intrebari referitoare la recomandari de nada dedicate unei balti, nimic rau in asta, ci este un lucru chiar laudabil, acesta fiind si unul dintre scopurile forumului, de a impartasi cu ceilalti experiente si de a-I ajuta sa invete, prinzandu-i si mai mult in capcana pasiunii pescuitului.
Eu nu ma numar printre fericitii pescari "consacrati" si nici nu am pescuit decat pe putine balti, insa in continuare sunt intrigat de faptul ca daca mergi pe o balta ai la tine un tip de nada, iar cand schimbi balta trebuie sa schimbi si nada. Recent a aparut pe un site un articol referitor la increderea in nada care mi s-a parut ca pune puctul pe I in acest subiect.
Nu cred ca exista o nada dedicate unei balti, ci mai degraba unui anume stil de pescuit.
In viata mea profesionala am calatorit mult prin Europa, una din primele lectii a fost sa nu ma arunc la specialitatile culinare specific zonei vizitate, ci sa mananc ceva cat de cat comun pentru simplul motiv ca aceste specialitati imi provocau problem digestive. Aplicand aceasi teorie si in pescuit prefer o nada echilibrata, cu o compozitie corecta in detrimental unora picante, dulci sau aromate de zici ca-s date cu parfum.
Eu personal folosesc aceasi compozitie de bile de mai bine de doi ani (un fishmeal HNV squid cu fructa, o nada de raft de magazine de la un producator roman), in schimb imi adaptez "strategia" atat cat ma pricep.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Dan Serban »

Catalin Bujita scrie:Parca din ce in ce mai multe topicuri apar pe forum cu intrebari referitoare la recomandari de nada dedicate unei balti, nimic rau in asta, ci este un lucru chiar laudabil, acesta fiind si unul dintre scopurile forumului, de a impartasi cu ceilalti experiente si de a-I ajuta sa invete, prinzandu-i si mai mult in capcana pasiunii pescuitului.
Eu nu ma numar printre fericitii pescari "consacrati" si nici nu am pescuit decat pe putine balti, insa in continuare sunt intrigat de faptul ca daca mergi pe o balta ai la tine un tip de nada, iar cand schimbi balta trebuie sa schimbi si nada. Recent a aparut pe un site un articol referitor la increderea in nada care mi s-a parut ca pune puctul pe I in acest subiect.
Nu cred ca exista o nada dedicate unei balti, ci mai degraba unui anume stil de pescuit.
In viata mea profesionala am calatorit mult prin Europa, una din primele lectii a fost sa nu ma arunc la specialitatile culinare specific zonei vizitate, ci sa mananc ceva cat de cat comun pentru simplul motiv ca aceste specialitati imi provocau problem digestive. Aplicand aceasi teorie si in pescuit prefer o nada echilibrata, cu o compozitie corecta in detrimental unora picante, dulci sau aromate de zici ca-s date cu parfum.
Eu personal folosesc aceasi compozitie de bile de mai bine de doi ani (un fishmeal HNV squid cu fructa, o nada de raft de magazine de la un producator roman), in schimb imi adaptez "strategia" atat cat ma pricep.
Un raspuns cat 100 de kg de boilies-uri :wink:
Pescar de rând

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Catalin Bujita »

[quote="Dan Serban
Un raspuns cat 100 de kg de boilies-uri :wink:[/quote]

Mi le dai tu sau Cipica? :wink:

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Dan Serban »

Catalin Bujita scrie:[quote="Dan Serban
Un raspuns cat 100 de kg de boilies-uri :wink:
Mi le dai tu sau Cipica? :wink:[/quote]

:lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Vladut Mateianu »

George-Alexandru scrie:Vladut cu siguranta nu sa referit la mine cu ,,ps-ul''de mai sus si asta din mai multe motive.Mai mult decat atat Vladut are experienta si stie ceea ce fac si dupa rezultatele echipelor Media Outpost de la TROPHY CARP OF PRINTERS,pe care ia felicitat personal,ca tot a venit vorba de Sulimanu.
Georgica, normal ca nu ma refeream la tine... ci la producatorii de boilies la scara mare, cu distributie si investitii serioase...care au aparut pe piata de anul trecut ca ciupercile !
Tu si altii care produc ptr ei si prietenii lor nu intrati in categoria "producatori".. :D poate "reproducatori".. :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de George-Alexandru »

Multumesc Vladut.

Acum nu mai sunt ,,reproducator'',fac totul de la zero. :wink:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de RB Baits »

Nu ca vreau sa ma bag dar boilesurile lui George au prins la CN din nou mai mult peste ca cele produse de Senior!!!

Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”