Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
ragosh
Mesaje: 82
Membru din: Dum Sep 30, 2012 9:13

Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de ragosh »

Salutare !
As dori sa primesc un sfat-doua în legătura cu ce boiliesuri merg pe Chiroiu 4 de la pescarii care au trecut pe acolo.
Pana acum am avut 3 partide și doar un peste, dar "ceva" ma tot face sa ma întorc.
Nu am încercat încă boiliesuri de la George Alexandru, dar am sa le încerc și pe ele(lumea spune ca sunt dedicate băltii).
Aici practic întreb ce ready-made-uri sau freshuri merg pe balta aceasta.
Va mulțumesc și fire întinse !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de florin pocris »

freh squid &black peper....nada 4CARP(george alexandru)....cea mai potrivita pt chiroiu4...dar nu numai..

Avatar utilizator
ragosh
Mesaje: 82
Membru din: Dum Sep 30, 2012 9:13

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de ragosh »

lulupescar scrie:freh squid &black peper....nada 4CARP(george alexandru)....cea mai potrivita pt chiroiu4...dar nu numai..
Merci Florin ! Ce rezultate ai avut cu fresh squid& black pepper ?

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de George-Alexandru »

Salut,pe chiroiu conteaza nada,dar conteaza foarte mult si strategia(montura,prezentare etc).

Da mi un telefon si te ajut cu mai multe sfaturi. :wink:

0723878564
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Vladut Mateianu »

lulupescar scrie:freh squid &black peper....nada 4CARP(george alexandru)....cea mai potrivita pt chiroiu4...dar nu numai..
:D :D :D ai pus-o tot anul de anada moka, ce sa mai zic.. :mrgreen:

@rogosh

majoritatea nadelor prezente pe piata sunt prinzatoare in maini experimentate, ideea este ca si balta sa aoiba peste ! :wink: iti recomand pleas, sulimanu sau moara vlasiei si vei prinde cam cu orice bila....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ragosh
Mesaje: 82
Membru din: Dum Sep 30, 2012 9:13

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de ragosh »

Vladut Mateianu scrie:
lulupescar scrie:freh squid &black peper....nada 4CARP(george alexandru)....cea mai potrivita pt chiroiu4...dar nu numai..
:D :D :D ai pus-o tot anul de anada moka, ce sa mai zic.. :mrgreen:

@rogosh

majoritatea nadelor prezente pe piata sunt prinzatoare in maini experimentate, ideea este ca si balta sa aoiba peste ! :wink: iti recomand pleas, sulimanu sau moara vlasiei si vei prinde cam cu orice bila....
Mulțumesc Vlăduț pentru sfat ! Este adevărat ca nada ok în mâini bune da rezultate, dar eu am început topicul asta deoarece am observat ca pe Chiroiu 4 nu se prinde asa ușor cu orice nada cum se întâmpla pe bălțile care le-ai dat ca exemplu. (la care adaug : Greaca, Magura,Doripesco, etc.)
De aceea sunt curios ce a mers pentru lume pe Chiroiu.
Ce-i drept nu am încercat nici boiliesuri de la Senzor, dar poate îmi recomanzi tu ceva.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de eugen dragnea »

Pe deoparte are dreptate si Vladut ca balta Chiroiu 4 nu se lauda cu o densitate de crap de invidiat asemenea baltilor prezentate de el,dar fata de acestea pe Chiroiu 4 ai sansa sa prinzi crap virgin (nu a mai fost agatat niciodata :!: ),cand iti trage un crap de 3-5 kg pe Chiroiu 4 trebuie sa tragi de el ca la sala de forta si cand l-ai pus pe salta tremuri din toate incheieturile (pe alte balti suprapopulate vin ca lesinatii,zambesc sec la poza si asteapta sa te usuie paznicul sa-i dai drumu),de tine depinde daca vrei sa prinzi sute de kg in crescatorie sau 2-3 pesti in salbaticie...pe de alta parte bilele facute de George Alexandru sunt alcatuite din ingrediente de top in urma a catorva ani de experienta deci te poti baza pe ele asa cum te poti baza pe majoritatea firmelor din varful de gama.
Grija mare la nadire,trebuie sa fie moderata (are mancare naturala din belsug) si foarte precisa (cateva bile pe lanseta si cu un plus de premiere la fiecare prezentare),sondare si localizare foarte exacta (mai bine pescuiesti 3 ore unde trebuie decat 12 h aiurea),daca ai plaur incearca sa bagi montura la o palma de stuf (frana stransa si ochii pe bete ca pleaca cu tot cu rod-pod sau intra in agatatura de nu-l mai scoti nici cu tractorul,daca s-a agatat NU trage de el,lasa firul moale pe apa si urareste--l ca iese singur din craci),pune o lanseta pentru ten intr-un loc cat de cat tare si insista pe el,cand intra tenul nu-i vei mai face fata (nu nadi nici aici prea mult ca risti sa plece de pe pat).
Suna-l cu incredere pe George ca te va ajuta in orice privinta.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de Vladut Mateianu »

ragosh scrie:
Vladut Mateianu scrie:
lulupescar scrie:freh squid &black peper....nada 4CARP(george alexandru)....cea mai potrivita pt chiroiu4...dar nu numai..
:D :D :D ai pus-o tot anul de anada moka, ce sa mai zic.. :mrgreen:

@rogosh

majoritatea nadelor prezente pe piata sunt prinzatoare in maini experimentate, ideea este ca si balta sa aoiba peste ! :wink: iti recomand pleas, sulimanu sau moara vlasiei si vei prinde cam cu orice bila....
Mulțumesc Vlăduț pentru sfat ! Este adevărat ca nada ok în mâini bune da rezultate, dar eu am început topicul asta deoarece am observat ca pe Chiroiu 4 nu se prinde asa ușor cu orice nada cum se întâmpla pe bălțile care le-ai dat ca exemplu. (la care adaug : Greaca, Magura,Doripesco, etc.)
De aceea sunt curios ce a mers pentru lume pe Chiroiu.
Ce-i drept nu am încercat nici boiliesuri de la Senzor, dar poate îmi recomanzi tu ceva.
Eu ti-as recomanda boiliesuri de la Bogdan Dragan, face asta de multi ani si o face foarte bine ! :wink:
De la Senzor ti-as recomanda gama Corbu Premium (bila dipuita sau tare la carlig) impreuna cu saculetsolubil, fara nadire masiva...doar "capcane".. :wink: Dar, repet, du-te pe Sulimanu... si sigur vei prinde peste... sau pe Moara Vlasiei, daca vrei si un nou record personal.. :D

PS Si, pe viitor, ideal este sa iei nada de la producatori cu experienta, in ultima vreme orice pescar care a fost la 3 concursuri isi scoate "bilele " la vanzare ! :D :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ragosh
Mesaje: 82
Membru din: Dum Sep 30, 2012 9:13

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de ragosh »

eugen dragnea scrie:Pe deoparte are dreptat....
... orice privinta.
Eugen, fain articol... :)
Ai atins toate punctele și îmi place foarte mult răspunsul tău !
O ultima intrebare : Cam cate kg de boilies (foarte probabil de la George) imi recomanzi la o partida de 2-3 zile, sa zicem pe undeva in zona Nuci(sau vis-a-vis) de pe Chiroiu?
Multumesc inca o data !
Numai bine !

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boiliesuri pentru Chiroiu 4 - Vreau un sfat

Mesaj de arsinel »

ragosh scrie:
eugen dragnea scrie:Pe deoparte are dreptat....
... orice privinta.
Eugen, fain articol... :)
Ai atins toate punctele și îmi place foarte mult răspunsul tău !
O ultima intrebare : Cam cate kg de boilies (foarte probabil de la George) imi recomanzi la o partida de 2-3 zile, sa zicem pe undeva in zona Nuci(sau vis-a-vis) de pe Chiroiu?
Multumesc inca o data !
Numai bine !
4-5 kg. 2solubile(din care si pescuiesti la carlig din ele) si restul tari- pt al tine pe pe cat poti pe patul de nada atunci cand intra.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”