boilis toamna pe magura 9

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

bcristache
Mesaje: 145
Membru din: Mar Noi 27, 2012 16:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

boilis toamna pe magura 9

Mesaj de bcristache »

buna ziua..as dori niste sfaturi..am pescuit toata vara pe magura 9 cu bile solubile de 20, premium meat de la carping club..am avut rezultate foarte bune...chiar si cativa overteni printre care unul de 16 kg....de cand s-a racit vremea nu am mai avut rezultate...iar la ultima partida duminica 29 septembrie nu am avut nici o trasatura..ploua tare si era foarte frig...imi puteti da niste sfaturi?..cu ce sa dau?..la ce ati prins toamna pe magura 9...va multumesc si va rog sa nu ma criticati prea tare daca am gresit...nu sunt tocmai un veteran in pescuit...va multumesc..

m-ar interesa sfaturile celor care au pescuit toamna pe magura 9

imi puteti raspunde daca vreti si pe adresa b_cristache@yahoo.com.

astept sfaturile voastre..multumesc

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de osc1or »

pe ce ponton ai pescuit duminica? am fost si eu duminica pe M9 si nici eu nu m-am omorat cu prinsul... si am dat si la bile (solubile + tari) si la porumb flotant, si la porumb scufundator.... am avut trasaturi numai la bile!
Critic echilibrat

bcristache
Mesaje: 145
Membru din: Mar Noi 27, 2012 16:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de bcristache »

am fost pe pontonul 28..nu am avut nici o trasatura

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de arsinel »

Nu exista bile de tomna ,primavara .........
Faptul ca nu a tras pestele pe balta, din ce vad eu,la unul deloc, iar la altul 2,3 trasaturi a fost cauzat de vremea de afara.
Daca ai prins la aceste bile tot anul si acum mai slab sau deloc trebuie doar sa reduci dimensiunea bilei, a carligului si eventual a patului de nada .(daca pana acum pescuiai cu bila de 20, acum ca apa a s-a racit trebuie sa dai cu bila de 14-16-18)
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de osc1or »

eu am fost pe 32
am stat putin de vorba pe balta, spuneai ca dai cu carping premium meat, imi amintesc
a fost o zi grea... pestele in zona noastra nu a tras deloc dar in cealalta parte a baltii s-a prins peste cu toptanul
eu am incercat si metoda clasica cu groundbait pe momitor si flotante, nici asa nu a vrut, nici macar ciortanul... si am nadit destul de serios - 2kg solubile date cu spombul + 3 kg groundbait cu seminte la greu pe o zona destul de mare
Critic echilibrat

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de arsinel »

Zona unde a-ti pescuti voi este zona cu apa mica .In partea opusa a balti este apa adanca.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de Stoica dragos »

noi la concursul amical pe ponton 11 am luat 93 kg ... si mult mult ciortan de 1,5 ...2 kg .... fara sa nadim mai nimic .... pescuind cu momitor ... cred ca daca aveam macar 2 kg de solubile ii rupeam dintii
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

mihnea bh
Mesaje: 45
Membru din: Lun Noi 19, 2012 21:12

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de mihnea bh »

bcristache scrie:buna ziua..as dori niste sfaturi..am pescuit toata vara pe magura 9 cu bile solubile de 20, premium meat de la carping club..am avut rezultate foarte bune...chiar si cativa overteni printre care unul de 16 kg....de cand s-a racit vremea nu am mai avut rezultate...iar la ultima partida duminica 29 septembrie nu am avut nici o trasatura..ploua tare si era foarte frig...imi puteti da niste sfaturi?..cu ce sa dau?..la ce ati prins toamna pe magura 9...va multumesc si va rog sa nu ma criticati prea tare daca am gresit...nu sunt tocmai un veteran in pescuit...va multumesc..

m-ar interesa sfaturile celor care au pescuit toamna pe magura 9

imi puteti raspunde daca vreti si pe adresa b_cristache@yahoo.com.

astept sfaturile voastre..multumesc

vezi ca tocmai s-a incheiat un concurs la magura, intra pe topicul destinat si o sa gasesti mai multe discutii despre momeala folosita de castigatori.

lucian fiat
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Apr 01, 2006 23:50
Puncte: 0
Localitate: caransebes

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de lucian fiat »

Sa prins bine si la sfarstiul lui Octombrie numai ca pescuitul a fost unul finete
http://www.crapmania.ro/forum/magura-9- ... 63-60.html

titus pantea
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 10, 2010 16:57

Re: boilis toamna pe magura 9

Mesaj de titus pantea »

Salut Lucian, sunt impresionat de pescuitul la finete, tip feeder, as vrea din primavara sa ma apuc si eu de acest gen. Ce nada recomanzi pentru pus pe feeder ? Si ce are in plus o nada de feeder fata de una clasica , adica cum se explica ca de multe ori la feeder prinzi pe multe balti unde la lansetele clasice nu vezi un tac ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”