Cum fac pop up-uri colorate

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

p.ionut0691
Mesaje: 11
Membru din: Vin Feb 16, 2018 17:50

Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de p.ionut0691 »

Salut dragi pescari,

Va scriu acest topic pentru ca am nevoie de ajutorul vostru, vreau sa imi fac proprile popup-uri, dar nu reusesc(nu vreau sa iau mixuri de la diferiti furnizori), am reusit sa fac popup-uri cu praf de pluta dar nu reusesc sa le dau culoare, deoarece praful de pluta nu poate fi colorat.
Am nevoie de alte soluti pentru a face popup-uri, sau de alte soluti pentru a le face flotante(nu vreau nici sa le fac cu polistiren si sa pun pasta de boilies peste).

Astet sugestile voastre!!!!
Multumesc Anticipat!

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de Alin Galbenu »

Cipica, ne ajuti ? :D
Imagine

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de robyvan »

Ce culoare are mixul tau in care folosesti praful de pluta?
slowly we rot- by Obituary

p.ionut0691
Mesaje: 11
Membru din: Vin Feb 16, 2018 17:50

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de p.ionut0691 »

are culoare naturala, in momentul cand ii dai culoarea fluo tot mixul isi ia culoare dar praful de pluta nu isi ia culoare, de acea vreau alta methoda... ca sigur exista dar nu o gasesc

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de robyvan »

Nu prea ne intelegem. Ai un mix propriu de boilies din care vrei sa faci pop up-uri cu praf de pluta? Si vrei sa il vopsesti fluo?
slowly we rot- by Obituary

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de darius123 »

Pop upurile din granule de pluta nu se fac fluo. Asta este avantajul lor, ca este format dintr-un mix de boiles, este un pop up mai selectiv si mai putin suspicios in unele cazuri.
Ca sa iasa fluo, trebuie sa folosesti doar mixul de pop up fluo ,oua, aroma+indulcitor si un ulei esential eventual.
Si eu am incercat mai de mult sa bag in mixul de pop up ceva extract natural sa ii dau valoare, dar nu mai iesea fluo curat...

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de robyvan »

darius123 scrie:Pop upurile din granule de pluta nu se fac fluo. Asta este avantajul lor, ca este format dintr-un mix de boiles, este un pop up mai selectiv si mai putin suspicios in unele cazuri.
Ca sa iasa fluo, trebuie sa folosesti doar mixul de pop up fluo ,oua, aroma+indulcitor si un ulei esential eventual.
Si eu am incercat mai de mult sa bag in mixul de pop up ceva extract natural sa ii dau valoare, dar nu mai iesea fluo curat...
Exact.
slowly we rot- by Obituary

p.ionut0691
Mesaje: 11
Membru din: Vin Feb 16, 2018 17:50

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de p.ionut0691 »

atunci sa forumulez altfel, exista alta substanta sau material prin care faci popup-uri( flotante), inafar de praful de pluta( cum am zis mai sus, am mixul meu si vreau sa le fac fluo, dar numai vreau sa folosesc praful de pluta)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de gabi1 »

p.ionut0691 scrie:atunci sa forumulez altfel, exista alta substanta sau material prin care faci popup-uri( flotante), inafar de praful de pluta( cum am zis mai sus, am mixul meu si vreau sa le fac fluo, dar numai vreau sa folosesc praful de pluta)
Strici orzu' pe gâşte. Ia-ţi de-a gata, totuna-i. :D
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

p.ionut0691
Mesaje: 11
Membru din: Vin Feb 16, 2018 17:50

Re: Cum fac pop up-uri colorate

Mesaj de p.ionut0691 »

sti cum e cu nebunia fiecarui pescar, vream ca momelile sa si le faca! ma intereseaza materialul flotant(nu praf de pluta)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”