DIP - proportii arome

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

teodorb
Mesaje: 14
Membru din: Joi Noi 25, 2010 12:22

DIP - proportii arome

Mesaj de teodorb »

salutari tuturor,

puteti sa ma lamuriti intr o problema, va rog? stiu ca la realizarea unui dip cantitatea de aroma folosita este egala cu cea folosita la 1 kg mix boilies. ce cantitate de arome se foloseste in cazul in care vrem sa combinam 2 arome? dar 3? aseara am realizat un dip din 100 ml lichhid baza (50 ml csl + 50 ml minamino) + 10 ml squid & octopus + 10 ml aroma pruna. vreau sa spun ca aroma de pruna nici nu se simte in dip. este cumva prea prea multa aroma in dip? multumesc

pusok cosmin alin
Mesaje: 313
Membru din: Mar Mai 08, 2012 19:56

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de pusok cosmin alin »

problema e sa pleci de la o aroma de baza,ex:aroma de baza squid 7ml+ aroma secundara pruna 3ml,sincer mi se pare cam multa aroma

raoullupusoru
Mesaje: 28
Membru din: Joi Oct 04, 2012 15:21

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de raoullupusoru »

Cea mai bun aroam de pruna e de la CC Moore. Eu si toti prietenii mei o folosim de 3 incoa la porumb si prinde mai bine decat oricare alta. In dipuri am combinato-o cu Squid de la Solar in raport de 7ml Squid / 2ml pruna.

Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de mirceamrc28 »

astea sunt singurele ingrediente folosite la fabricarea unui dip(csl,minamino si aroma) sau se mai poate adauga si altceva?

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de George-Alexandru »

lapte de porumb,melasa,ficat lichid,betaina.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de Dan Arghirescu »

George-Alexandru scrie:lapte de porumb,melasa,ficat lichid,betaina.
Cam care sunt proportiile pentru acest dip? Vorbesc si de celelalte csl, multimino....

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de gabrielcalin »

cred ca cel mai bun dip este partea lichida folosita la mix-ul de boilies
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de freespirit »

Se poate gasi pe undeva aroma de pepene galben? Sau de pepene rosu? Ori de cartofi, visine, etc? Daca nu, cum pot sa prepar acasa acese arome, ca sa-mi pot face un DIP?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de jdmishere »

freespirit scrie:Se poate gasi pe undeva aroma de pepene galben? Sau de pepene rosu? Ori de cartofi, visine, etc? Daca nu, cum pot sa prepar acasa acese arome, ca sa-mi pot face un DIP?
incearca aici

http://www.coseli.ro

atentie insa ca majoritatea atromelor sunt pe baza de glycol si nu stiu ce dispersie au pe apa rece
Dragos MARDARE
CS APS

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DIP - proportii arome

Mesaj de freespirit »

jdmishere scrie:
freespirit scrie:Se poate gasi pe undeva aroma de pepene galben? Sau de pepene rosu? Ori de cartofi, visine, etc? Daca nu, cum pot sa prepar acasa acese arome, ca sa-mi pot face un DIP?
incearca aici

http://www.coseli.ro

atentie insa ca majoritatea atromelor sunt pe baza de glycol si nu stiu ce dispersie au pe apa rece
Nu stiu de ce nu se prea deschid multe pagini de la coseli.ro, apare mesaj de eroare pentru server, foarte ciudat! Unde am putut intra sunt doar cateva arome, fata de varietatea celor care se folosesc in industrie, poate isi revine site-ul, sau poate nu mai sunt disponibile!?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”