ingreunare bile

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

cornel s.

ingreunare bile

Mesaj de cornel s. »

ce se pune in boilesuri ca sa aiba greutate cat mai mare ca sa dau departe ? exista o solutie cu nisip ? a incercat cineva :?: :roll:

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: ingreunare bile

Mesaj de barbumarius »

Minte(cap),dar e foarte scump si nu se gaseste pe toate drumurile.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ingreunare bile

Mesaj de razvan u. »

cornel s. scrie:ce se pune in boilesuri ca sa aiba greutate cat mai mare ca sa dau departe ? exista o solutie cu nisip ? a incercat cineva :?: :roll:
Pai daca te apuci sa umbli la mix eu zic ca poti sa il strici usor.
Uite aici mai multe variante:
1. Bile proaspat facute care sa nu fie uscate in totalitate
2. Hidrateaza bilele cu apa din balta(poti sa pui CSL si multimino dupa gust :wink: ), lasa-le o ora, doua si gata.
3. Da un mesaj lu' andrei ionita si intreaba-l daca pot sa postez cea mai buna varianta(fara sa intervii cu nimic asupra bilelor :wink: - varianta 1 si 2 sunt excluse).
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ingreunare bile

Mesaj de razvan u. »

Sa nu uit:
A treia varianta e cea mai buna.
Am vazut-o cu ochii mei, dar Andrei are drepturi de autor si nu pot sa o scriu fara acordul lui.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ingreunare bile

Mesaj de Andrei I »

ulvan scrie:Sa nu uit:
A treia varianta e cea mai buna.
Am vazut-o cu ochii mei, dar Andrei are drepturi de autor si nu pot sa o scriu fara acordul lui.
:D :D Iti arde de caterinca? :D :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ingreunare bile

Mesaj de razvan u. »

:D :D Iti arde de caterinca? :D :D[/quote]

Chiar deloc! :(
Dupa am vazut cum arunci cu cobra si mi-ai explicat cum ai ajuns sa arunci asa, am considerat ca e cea mai buna varianta de a lansa cat mai departe.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ingreunare bile

Mesaj de Andrei I »

ulvan scrie::D :D Iti arde de caterinca? :D :D
Chiar deloc! :(
Dupa am vazut cum arunci cu cobra si mi-ai explicat cum ai ajuns sa arunci asa, am considerat ca e cea mai buna varianta de a lansa cat mai departe.[/quote]

Am invatat din greseala...folosind o cobra metalica (nici nu stiu daca mai exista). Dupa ce arunci cu cobra metalica ...si pui mana pe una Korda, aruncatul bilelor pe orbita pare ceva super simplu :D
Eu intr-adevar arunc mai mult cu cobra (bila de 24) decat pot arunca cu lanseta. Asta pentru ca nu am o tehnica buna de aruncat lanseta, dar recunosc ca la capitolul cobra stau f f bine.

E sa zicem ca antrenamentul la handbal cu mingea medicinala .... totusi nu recomand acest tip de exercitiu nimanui...dupa ce folositi o cobra metalica e posibil sa aveti nevoie de interventii chirugicale la umar :!:

Peste e si aproape si departe...am ajuns prea disperati sa pescuim pe luna si uneori avem pestii sub varful lansetelor.
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ingreunare bile

Mesaj de cornelserbu »

Andrei I scrie: Asta pentru ca nu am o tehnica buna de aruncat lanseta
daca reusesti sa-ti imbunatatesti tehnica si nu cred ca-i mare lucru, atunci, m-ar interesa si pe mine ce lansete ai si unde vrei sa le arunci... :lol: :lol: :lol:...ce-nseamna dom'le lipsa unei prepozitii... :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ingreunare bile

Mesaj de Andrei I »

cornelserbu scrie:
Andrei I scrie: Asta pentru ca nu am o tehnica buna de aruncat lanseta
daca reusesti sa-ti imbunatatesti tehnica si nu cred ca-i mare lucru, atunci, m-ar interesa si pe mine ce lansete ai si unde vrei sa le arunci... :lol: :lol: :lol:...ce-nseamna dom'le lipsa unei prepozitii... :lol: :lol: :lol:

:D :D ok ... dar pe asta o recunoasteti ? "in alta ordine de idei, mircea f. are perfecta dreptate...in primul rand trebuie sa localizezi pestele, apoi sa nadesti adegvat, sa folosesti monturile cele mai prinzatoare, etc, intr-un cuvat, srategia in lupta cu crapul, strategia in lupta cu ceilalti concurenti, adica toti de pe balta inclusiv vecinii si pe urma... e simplu, iesi pe locul 1"

Adegvat asta ...e cumva sinonim cu subagvatic si friptoza ? :D :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ingreunare bile

Mesaj de cornelserbu »

:lol: :lol: :lol: ...ma uit pe tastatura si vad ca-i cam mare distanta dintre "c" si "g"...ce-o fi fost in mintea mea ??? :D

hai sa te-ntarat putin...numai cine nu munceste.......ei, ce mai zici ?!? :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”