New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Alin Galbenu »

Pe lângă mixul "the Crave" si câteva noutăți in materie de pellet, Dynamite Baits ne oferă si o noua linie de pop-up, sub denumirea de "Fluro Washed-Out Pop-Ups & Dumbells".

Imagine

Mi-a sărit in ochi unul putin mai special, si anume "Black Buzzer".
Cred ca va fi foarte bun pentru monturile zig-rig, datorită culorii, dar si pentru monturile clasice.

Imagine
Imagine

Se pare ca vor veni, la fel ca "the Crave" pop-up, cu aroma suplimentară in borcanel.

Imagine

Păreri ?
Imagine

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de robyvan »

Sa nu uitam de gama de solubile Source , Robin Red si The Crave....
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Alin Galbenu »

Acum am vazut si celelalte produse... Arata bine :D

Sa speram ca vor apărea si la noi.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Vali Vesa »

Allen,

Nada si reclama agresiva e menita sa prinda pescarul, nu pestele, si nu sunt primul care o spun.

Zic eu ca e bine sa-ti axezi strategia pe nada care prinde pe balta unde vrei sa pescuiesti.

Si-ti dau un exemplu, platit cu bani multi. Am fost la Montargil, inainte de CM, in Iulie sa vedem o etapa de CN a portughezilor. Ne-a stat mintea cand am vazut ce ce pescuiesc: bile ready made de 2-3 euro kilu. Doua arome. Si cam atat. Pai bilele alea, daca le dai in Tancabesti sau Corbu sau… u name it in Romania, iese pestele si TE SCUIPA ! Bai, esti prost, d-astea imi dai?

Am incercat bilele noastre, cu rezultate remarcabile pe toate baltile din Romania. Nu, ei vroiau bilele alea ieftine, aroma si culoarea cu care erau obisnuiti.

Daca incerci toate bilele care ies intr-un an, ajungi sa-ti umpli garajul (sau balconul) cu genti pline de bile “surpriza”. Nu zic ca unele nu ar putea da rezultate, dar incercarile costa.

It’s your choice !
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de ionut72 »

De acord si cu ce zice Vali, dar pop-up-urile alea sunt chiar interesante! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Vali Vesa »

ionut72 scrie:De acord si cu ce zice Vali, dar pop-up-urile alea sunt chiar interesante! :)
Da, la partide de relaxare. Sau pe balti englezesti, gen Darvari, unde prinzi un "capital" la o momeala izolata. DACA E PUSA BINE ! :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Levi
Mesaje: 903
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:35
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Levi »

Si daca analizam putin stilul englez contemporan (uita-te la Gaz Fareham de ex.), putem trage concluzia foarte usor: piata engleza este unul de moda, cu pescari de moda, si nazi la fel (vorbesc aici de majoritatea lor) :wink: Folosim scule de ultima generatie, mulineta cu frana rapida, montura autointepanta, avertizori electronici, sonar...unii mai folosesc si barcuta de nadit (foarte grav...)...daca mai si cumparam momeala produsa de o firma, de continutul careia majoritatea habar nu avem, unde ramane contributia noastra, al pescarului in capturarea unui exemplar de crap?

Bref, trebuie sa faci distinctie intre util si moda.

P.S. Vali, bun asta cu pestele iese si TE SCUIPA :lol: am ras cu hohote :lol:

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de osc1or »

Levi scrie:Si daca analizam putin stilul englez contemporan (uita-te la Gaz Fareham de ex.), putem trage concluzia foarte usor: piata engleza este unul de moda, cu pescari de moda, si nazi la fel (vorbesc aici de majoritatea lor) :wink: Folosim scule de ultima generatie, mulineta cu frana rapida, montura autointepanta, avertizori electronici, sonar...unii mai folosesc si barcuta de nadit (foarte grav...)...daca mai si cumparam momeala produsa de o firma, de continutul careia majoritatea habar nu avem, unde ramane contributia noastra, al pescarului in capturarea unui exemplar de crap?

Bref, trebuie sa faci distinctie intre util si moda.

P.S. Vali, bun asta cu pestele iese si TE SCUIPA :lol: am ras cu hohote :lol:
Menirea pescarului este sa gaseasca LOCUL unde este pestele!
Poti sa ai si nave spatiale in dotare, daca pui momeala unde nu trebuie, nu prinzi nimic.

Vrei sa zici ca pescarul este pescar adevarat daca se duce cu trestia pe balta si cu o punga de gris? si prinde peste?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de osc1or »

Vali Vesa scrie:Allen,

Nada si reclama agresiva e menita sa prinda pescarul, nu pestele, si nu sunt primul care o spun.

Zic eu ca e bine sa-ti axezi strategia pe nada care prinde pe balta unde vrei sa pescuiesti.

Si-ti dau un exemplu, platit cu bani multi. Am fost la Montargil, inainte de CM, in Iulie sa vedem o etapa de CN a portughezilor. Ne-a stat mintea cand am vazut ce ce pescuiesc: bile ready made de 2-3 euro kilu. Doua arome. Si cam atat. Pai bilele alea, daca le dai in Tancabesti sau Corbu sau… u name it in Romania, iese pestele si TE SCUIPA ! Bai, esti prost, d-astea imi dai?

Am incercat bilele noastre, cu rezultate remarcabile pe toate baltile din Romania. Nu, ei vroiau bilele alea ieftine, aroma si culoarea cu care erau obisnuiti.

Daca incerci toate bilele care ies intr-un an, ajungi sa-ti umpli garajul (sau balconul) cu genti pline de bile “surpriza”. Nu zic ca unele nu ar putea da rezultate, dar incercarile costa.

It’s your choice !

Chiar as incerca o partida de 48 ore pe Tancabesti cu niste bile de 3 euro/kg sa vad daca chiar nu prind nimic..
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

New Dynamite Baits Black Buzzer - pop-up

Mesaj de Alin Galbenu »

Depinde. Poate grisul ala este produs de Nash sau Mainline :)))))
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”