Părere mix boilies

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Părere mix boilies

Mesaj de hulk »

Salutare,
Din pura curiozitate și din prisma 'satisfacției de a prinde cu boilies ul tău' m-am gândit sa mi prepar propriul mix, menționez ca ideea e veche, aproximativ 2 ani, de cand mai răsfoit forumuri și citit despre ingrediente, așadar am plecat de la:
Faina peste Lt 100 g
Faina peste clasica 200g
Semolina 100g
Soya full făt 200g
Faina de porumb 200g
Vitamelo 100g
Clo 100g
Pudră de usturoi 20-30g

Partea lichida:
Csl 60ml
Melasa 60ml
8-10 oua
Multiamino 20ml
Aroma usturoi 10ml

Aroma am pus-o o oarecare asa iar pudra de usturoi e în plus fata de 'kilogram' și nu am calculat o in proporția kilogramul pentru a nu rămâne cu fracții din alte ingrediente, nu cred ca este o problema.


Bila vreau sa o folosesc pentru partide relativ scurte 24/36/48h(rare) și sa am ceva proaspăt pentru nadit(ci nu o bila premium)
Apelez cu încredere la cei cu mai multă experiență pentru o parere/doua vis a vis de mix, daca credeți ca se leagă, daca ar trebuie sa mai schimb ceva sau sa adaug.

Mulțumesc!

Laurpopica
Mesaje: 258
Membru din: Vin Dec 18, 2009 15:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Părere mix boilies

Mesaj de Laurpopica »

Stimabile, comentarii la asfel de topicuri se faceau acum 10-15 ani sau poate mai mult cand a inceput totul. In momentul de fata sunt cativa mari producatori care nu au interes sa transmita informatii utile, va trebui sa le gasesti sungur rasfoind arhivele tipicurilor. Crede-ma ca am dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”