Probleme fierbere boilies

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Poti da orice vrei cu cobra... dar nu prea dai unde ai vrea...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de viper28 »

cornelserbu scrie:
osc1or scrie:nu poate da cu cobra peletele ;)
au inventat astia spombu' ca sa nu mai zic ca racheta are peste 20 de ani :wink:
motivul era ca vrea sa faca bile tari din pelete, dar eu doar glumeam... :)
Am facut bile tari din pelete. Reteta este data in una din paginile anterioare. Chiar au iesit destul de bine. Si miros destul de bine. Eu vreau sa incerc sa fac bile solubile Duminica asta. O sa fac poze si o sa le postez. Sper sa iasa bine pentru ca sunt bile prinzatoare si scade foarte mult costul bilelor. Vreau sa folosesc aceeasi reteta doar ca in loc de ou o sa folosesc sirop de porumb diluat cu apa calda, cu CSL, betaina lichida si aroma de tutti fruti(pentru primavara).

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de cornelserbu »

viper28 scrie:Am facut bile tari din pelete. Reteta este data in una din paginile anterioare. Chiar au iesit destul de bine. Si miros destul de bine. Eu vreau sa incerc sa fac bile solubile Duminica asta. O sa fac poze si o sa le postez. Sper sa iasa bine pentru ca sunt bile prinzatoare si scade foarte mult costul bilelor. Vreau sa folosesc aceeasi reteta doar ca in loc de ou o sa folosesc sirop de porumb diluat cu apa calda, cu CSL, betaina lichida si aroma de tutti fruti(pentru primavara).
daca sunt prinzatoare, felicitari !
repet, mai sus am glumit...presupun ca nu trebuie sa pun si eu "semnatura" lui doru_croc ca sa ma intelegeti...ca sa nu mai spun ca ma adresam lui stefan babita si atat.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de viper28 »

cornelserbu scrie: daca sunt prinzatoare, felicitari !repet, mai sus am glumit...presupun ca nu trebuie sa pun si eu "semnatura" lui doru_croc ca sa ma intelegeti...ca sa nu mai spun ca ma adresam lui stefan babita si atat.
O sa vad cat de prinzatoare sunt. In ianuarie, pe 14 am dat cu pasta pe plumb si am prins vreo 5 ciortani. Banuiesc ca atractie este. O sa fac bile solubile si o sa insist cu ele la carlig sa vad cat de "prinzatoare sunt.

craiu82
Mesaje: 11
Membru din: Mie Ian 01, 2014 21:02

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de craiu82 »

Si nu vrei sa ne zici si noua ce pelete ai folosit? Macar pe pm :mrgreen:

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de jdmishere »

Pun pariu ca sunt unele folosite in piscicultura si se vand la sac de 25 de kile :)
Dragos MARDARE
CS APS

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de silviu_ms »

Aller Aqua cel mai probabil din cate îmi amintesc e cam 8 lei kg la cre mai poti adauga niste ttx, vitamelo, faina de soia si/sau alte fainurinde legatura si iese o bila ieftina si buna pentru ciortanica :mrgreen:

pilbak levente
Mesaje: 676
Membru din: Mar Sep 21, 2010 20:37
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de pilbak levente »

silviu_ms scrie:Aller Aqua cel mai probabil din cate îmi amintesc e cam 8 lei kg la cre mai poti adauga niste ttx, vitamelo, faina de soia si/sau alte fainurinde legatura si iese o bila ieftina si buna pentru ciortanica :mrgreen:
E ok Aller aqua da sunt multe tipuri!!Care sunt cele folosite,cele de pastrav au mai multa faina de peste in compozitie parca :!:

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de osc1or »

sunt pelete aller aqua de pastrav scufundatoare de 6mm
Critic echilibrat

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme fierbere boilies

Mesaj de viper28 »

De unde stii tu jdmishere? Spune drept. :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”