ready-made

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

serbtudor
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Aug 09, 2008 21:20

ready-made

Mesaj de serbtudor »

pentru cei care folosesc...as vrea sa isi spuna fiecare parerea..care sunt cele mai bune bile ready-made(inclusiv pe ce perioade,ce balti..)eventual in 2 categorii,cele bazate pe fish-meal si cele bazate pe birdfood...banuiesc ca e multa lume interesata...

serbtudor
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Aug 09, 2008 21:20

Mesaj de serbtudor »

chiar nimeni? :roll:

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

bile ready made

Mesaj de cipica »

Nu stiu care sunt cele mai bune, pot sa iti spun care sunt cele cu care am prins bine.
Solar- Club mix Sbs- Frankfurter Sousages Leon Hoogendijk- Mussel; Top secret Nash- Monster Pursuit Dynamite Baits Fresh Squid

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ready-made

Mesaj de razvan u. »

serbtudor scrie:pentru cei care folosesc...as vrea sa isi spuna fiecare parerea..care sunt cele mai bune bile ready-made(inclusiv pe ce perioade,ce balti..)eventual in 2 categorii,cele bazate pe fish-meal si cele bazate pe birdfood...banuiesc ca e multa lume interesata...
Pai ar fi 1016, Solar Belachan si SBS Senzor Special.

Avatar utilizator
cezaro
Mesaje: 182
Membru din: Joi Mar 22, 2007 14:28
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cezaro »

the source -Dynamite :wink: bun tare si fresh squid and black peper
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
cezar oprea

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Solar Belachan ! (multumesc Razvan !) :D au facut ravagii pe Tancabesti !

De fructe, mie imi plac cele de la Mainline ! dar nu trebuie sa-mi placa mie, ci lui...oricum, nu cred ca a mai pescuit multa lume cu boiliesuri de la Mainline ! :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

nutrabaits bfm -somon,caviar black&pepper
nash-monter pursuit
starbaits -japanese squid

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de razvan u. »

Vladut Mateianu scrie:Solar Belachan ! (multumesc Razvan !) :D au facut ravagii pe Tancabesti !

De fructe, mie imi plac cele de la Mainline ! dar nu trebuie sa-mi placa mie, ci lui...oricum, nu cred ca a mai pescuit multa lume cu boiliesuri de la Mainline ! :roll:
Vladut,
Astept in continuare sa rulez "nerulate" :wink: .
Dar mai avem timp pana in martie.....
Si oricum ar fi, eu iti multumesc!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Cele mai bune bile sunt cele in care ai incredere si mai ales cele care se potrivesc conditiilor in care pescuiesti. De multe ori am surclasat bile de mare renume pescuind cu tot felul de ciudatenii insa la fel de bine n-am prins nimic pescuind cu superbile. SI nu pentru ca n-ar fi fost bune ci pentru ca nu le-am lasat sa-si faca treaba, sau pentru ca n-am stiut ce sa astept dela ele.

Dupa parerea mea e greu sa spui AIA sau CEALALTA e cea mai tare... boiliesul X poate sa nu-ti prinda nici un peste in varianta de 22mm insa in varianta de 12 sau 14 pot face ravagii. Daca nu le-ai incercat pe amandoua poti spune cu mana pe inima ca respectivele nu prind peste.

Poate e mai bine sa incerci altceva. pune mana pe cateva bile de la firme de renume si alege-le pe cele care te inspira cel mai mult. Ghideaza-te si dupa informatia la care ai acces pe net , si in momentul in care te-ai oprit la 2 sa zicem, pescuieste-le ca si cum ar fi singurele boiliesuri din lume - CELE MAI BUNE ! S-ar putea sa ramai placut surprins de rezultate.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bine, bine, asta asa este ! dar tot trebuie sa ai un boilies preferat ! :roll: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”