Recomandare

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
szb
Mesaje: 380
Membru din: Lun Aug 15, 2011 18:41
Puncte: 0
Localitate: Sf.Gheorghe

Recomandare

Mesaj de szb »

Buna ziua.
Merg cu prietenul meu la un concurs de crap la lacul Lazuri 5.
Concursul va fi organizat 29mai 90ore.
Concurs bazat pe cantitate. Nu am fost niciodata pe acest lac. Nadirea grea va fi permisa cu spomb, se poate folosi nada, saculeti, boilies, seminte.
Intrebarea mea este, daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi , a-si multumi.
Ce nada,boilies recomandti? Mai bine pescuit cu plumb sau momitor?
Multumesc frumos

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Recomandare

Mesaj de georgehadrian »

Poate daca nu precizai faptul ca mergi la un concurs primeai ceva informatii.......
Pe youtube gasesti ceva informatii despre partide pe acest lac de la Alex Matea si de la Claudiu Popa.

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Recomandare

Mesaj de odsec »

cauta pe facebook BA.Baits for carp

florianb
Mesaje: 63
Membru din: Mie Iul 09, 2014 19:07
Puncte: 0
Localitate: Targoviste
Contact:

Re: Recomandare

Mesaj de florianb »

Stau in zona (lacul e la 10min de mine cu masina), am fost de ceva ori pe Lazuri 5.
Pe Lazuri 5 se pescuieste in general cu bile de la Superbaits (Vali Bonto) Imperium sau B4 de 20,24.
Exclus momitor, parerea mea.
Monturi doar cu fluorocarbon, regulamentul interzice firul textil atat ca inaintas cat si la forfac, leadcorul este interzis si el.
Pe sfarsitul anului trecut au fost bagati in lac destul de multi pesti mari (12-30 kg), pestii mici intre 3-8kg au fost mutati in lacul 1, deci e de urmarit pestele mare.
Daca mai ai intrebari, sunt aici.

liviustefan89
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Feb 16, 2019 23:13

Re: Recomandare

Mesaj de liviustefan89 »

salut. In principiu pe lazuri 5 majoritatea pescuiesc cu bile de la vali bonto varianta imperium sau b4, dar nu e regula. Poti veni cu orice bile mai putin decathlon pentru ca sunt interzise. Din ce stiu de regulament se pescuieste doar la boilies, nadire doar din cobra, fir minim 0.35,fara agrafe, varteje pe firul principal.... Mai documenteaza-te!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”