Salt & Black Pepper Solar

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Salt & Black Pepper Solar

Mesaj de Daniel D »

As dori sa aflu parerea voastra vis-a-vis de acest "condiment".
Folosesc uzual uleiul de piper negru. In acest caz, mai este necesar folosirea produsului de mai sus ?
Este practic un susbstituent al Black Pepper-ului, sau mai bine spus " o varianta" a lui?

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

Chiar nu foloseste nimeni acest produs? :(
3 zile de la postare....66 de vizualiari.....0 raspunsuri :(

mikecarp
Mesaje: 100
Membru din: Mie Dec 26, 2007 5:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mikecarp »

salt&pepper este exact ce iti inchipui tu ca e. adica sare si piper. cred ca mai are ceva condimente pt ca altfel nu se justifica pretul. dar card ai robin red, ulei esential de piper negru, sare si piper de la supermarket, pt ce vrei sa dai niste bani aiurea. e punctul meu de vedere si nu trebuie sa te superi pe mine. cred ca ai alti ingredienti de gust care poate fac treaba mai buna.
Mirror, mirror in the lake, please give me a screaming take

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Daniel D »

mikecarp scrie:salt&pepper este exact ce iti inchipui tu ca e. adica sare si piper. cred ca mai are ceva condimente pt ca altfel nu se justifica pretul. dar card ai robin red, ulei esential de piper negru, sare si piper de la supermarket, pt ce vrei sa dai niste bani aiurea. e punctul meu de vedere si nu trebuie sa te superi pe mine. cred ca ai alti ingredienti de gust care poate fac treaba mai buna.
Nu ma supar.....doamne fereste. Chiar ma bucur ca ai raspuns. Pentru asta sunt forumurile....Impartasim ideei unii altora, discutam pe baza unor subiecte.
Eu nu-l folosesc ...... nu din pricina pretului. Ci doar din teama de a nu strica bila cu prea multa sare , din dorinta de a creste nivelul de piper negru.
Mai asteptam pereri. :)

mikecarp
Mesaje: 100
Membru din: Mie Dec 26, 2007 5:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mikecarp »

de stricat sigur n-o strici, dar cred ca avem la dispozitie ingrediente care stim cu siguranta ce rezultate dau, dar de multe ori ne place sa ne complicam. eu unul cateodata imi dau seama ca-mi fac viata grea cu o groaza de teste dar asta e natura mea, inclinat spre experimente.
fire intinse.
Mirror, mirror in the lake, please give me a screaming take

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nici eu nu-l folosesc, dar la magazin este in topul vanzarilor... :roll:
Oare nu citeste nimeni din cei care il folosesc ? Cipica ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

sare si piper

Mesaj de cipica »

Nu am folosit niciodata Salt&pepper dar folosesc cu incredere sare in compozitia mixului sau la prepararea tuturor semintelor. Piper folosesc si sub forma de ulei si sub forma de praf atat in mixul pt bile cat si in compozitia dipurilor.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Nici eu nu-l folosesc, dar la magazin este in topul vanzarilor... :roll:
poate nu pentru bile, ci doar pentru condimentarea pestelui pus pe gratar :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”