se crapa bilele :(

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de odsec »

Vladut Mateianu scrie:
cristiand scrie:e vorba de dynamite baits. nu am incercat sa le usuc atat de mult dar am sa fac in primavara.
niste bile f bune. si este o mare smecherie ca o bila sa "se desfaca" repede ! :wink:
stii, tu care e problema :) ,si nu vreau sa jignesc pe nimeni dar multi cred ca o bila, boiles atunci e bun cand e tare nu se desface nici dupa o saptamana :) eu cateodata mai zic: sa pescuim cu bile din lemn peste care punem aroma care ne place :)

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de shahjaban »

odsec scrie:
Vladut Mateianu scrie:
cristiand scrie:e vorba de dynamite baits. nu am incercat sa le usuc atat de mult dar am sa fac in primavara.
niste bile f bune. si este o mare smecherie ca o bila sa "se desfaca" repede ! :wink:
stii, tu care e problema :) ,si nu vreau sa jignesc pe nimeni dar multi cred ca o bila, boiles atunci e bun cand e tare nu se desface nici dupa o saptamana :) eu cateodata mai zic: sa pescuim cu bile din lemn peste care punem aroma care ne place :)

crezi ca nu merge ? dar cand pescuiesti cu porumb artificial cu aroma, cum este ?? :D :D
Dragos C. - Brasov

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de Andrei91 »

Ai incercat sa si nadesti cu el ?:))

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de Madalin Dirla »

Una-i ce-i la carlig si alta-i cu ce nadesti!!!
crezi ca nu merge ? dar cand pescuiesti cu porumb artificial cu aroma, cum este ?? :D :D

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de cristiand »

'problema' e ca nu sunt asa moi cum ai crede. nu poti crapa o bila in mana sau sa o rupi, cel putin eu unul nu pot. chiar daca ar fi, nu m-ar deranja... singurul dezavantaj ca am avut partide unde folosind bilele direct din punga nu am reusit sa nadesc mai sus de 70m iar pe peris in concurs a trebuit la fel sa renunt sa incerc sa mai nadesc spre malul opus pentru ca se crapau una dupa alta
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de pescarusull »

Eu cred ca problema ta e de la cobra.
Daca are o mica bavura la iesire, sau chiar in interior, in momentul in care vrei sa lansezi la o distanta mai mare face o mica incizie in bila care, datorita fortei centrifuge, se desface in aer.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
cristiand
Mesaje: 250
Membru din: Joi Oct 21, 2010 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti/Alexandria

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de cristiand »

ma indoiesc ca in cobra sta problema. folosesc ready made de 6ani si am schimbat mai multe cobre de atunci sau am folosit si cobrele altora de la plastic la carbon si pot sa zic ca in functie de lot sau punga unele au fost mai vulnerabile decat altele
BARICADA CARP CLUB
(part-time)

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: se crapa bilele :(

Mesaj de shahjaban »

Intamplator , cautand metode de a pescui pe balti cu raci sau somn pitic am gasit o postare a lui Vlad Pavlovici chiar despre boiliesuri de........lemn :D :D
http://carponline.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=439
Dragos C. - Brasov

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”