Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
andrei_h
Mesaje: 217
Membru din: Mar Ian 08, 2013 0:47
Puncte: 0
Localitate: Arad

Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de andrei_h »

Salutare. Am văzut ca nu este nici un topic deschis pe acest subiect și as vrea sa încerc aceste bile având in vedere prețul lor. Ați folosit aceste bile noi de la Select Baits? M-ar interesa dacă ați folosit la o partida doar aceste bile și cum a decurs (nu folosite doar adițional la nadire pentru a diminua costurile). Sunt curios ce rezultate ați avut și ce părere aveți de ele. Mersi frumos de sfaturi!

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de Bogdan Timis »

Doar Squid, Krill & Oriental spices nu am folosit intr-o nadire exclusiva, insa am folosit combinate cu niste bile mai ieftine si am avut rezultate foarte bune. Sunt bile de calitate.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
nono
Mesaje: 198
Membru din: Mie Noi 13, 2013 14:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de nono »

Crapa la deschiderea sacului si expunere la aer si nu rezista pe firul de par......semi-solubile, rezista maxim 4h in apa fara peste mic (rosioara, caras, platica etc.), in rest, miros bine, arata si mai bine.

Avatar utilizator
andrei_h
Mesaje: 217
Membru din: Mar Ian 08, 2013 0:47
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de andrei_h »

Am mai văzut feedback-ul asta pe un alt forum, însă alții spuneau acolo ca nu au avut astfel de probleme. Eu am comandat bilele și la prima vedere chiar am rămas plăcut surprins și nu par sa fie așa de moi. Arată ca niște bile shelflife din pungile producătorilor britanici. Sunt curios cum se vor comporta pe firul de par, dar dacă trec și acest test cred ca mi-am găsit noile bile cu care voi pescui. Cum ziceam, chiar nu par bile din griș colorat cum par cele de la cpk varianta ieftină. Mulțumesc frumos de feedback, chiar dacă se pare ca nu se îngrămădeste lumea sa își împartă experiențele cu aceste bile

merlin21
Mesaje: 279
Membru din: Joi Iun 23, 2016 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de merlin21 »

Asteptam si un feedback dupa ce le folosesti. Si pe mine ma interesau.

Avatar utilizator
andrei_h
Mesaje: 217
Membru din: Mar Ian 08, 2013 0:47
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de andrei_h »

merlin21 scrie:Asteptam si un feedback dupa ce le folosesti. Si pe mine ma interesau.
Sunt pe balta și se pare ca pățesc același lucru. Scot betele din ora in ora și firul de par gol. Am lăsat câteva la uscat afara și in jumate de ora erau crăpate. Păcat ca păreau niște bile faine. Probabil voi continua sa le combin cu alte bile iar astea sa le folosesc doar la nadit

merlin21
Mesaje: 279
Membru din: Joi Iun 23, 2016 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de merlin21 »

Ok, ms.

Mai cautam.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de gabi1 »

andrei_h scrie:
merlin21 scrie:Asteptam si un feedback dupa ce le folosesti. Si pe mine ma interesau.
Sunt pe balta și se pare ca pățesc același lucru. Scot betele din ora in ora și firul de par gol. Am lăsat câteva la uscat afara și in jumate de ora erau crăpate. Păcat ca păreau niște bile faine. Probabil voi continua sa le combin cu alte bile iar astea sa le folosesc doar la nadit
:idea: Încearcă Source(Dynamite Baits).Merg în orice anotimp și sunt foarte eficiente.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
andrei_h
Mesaje: 217
Membru din: Mar Ian 08, 2013 0:47
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de andrei_h »

gabi1 scrie:
andrei_h scrie:
merlin21 scrie:Asteptam si un feedback dupa ce le folosesti. Si pe mine ma interesau.
Sunt pe balta și se pare ca pățesc același lucru. Scot betele din ora in ora și firul de par gol. Am lăsat câteva la uscat afara și in jumate de ora erau crăpate. Păcat ca păreau niște bile faine. Probabil voi continua sa le combin cu alte bile iar astea sa le folosesc doar la nadit
:idea: Încearcă Source(Dynamite Baits).Merg în orice anotimp și sunt foarte eficiente.
Știu ca sunt bile bune și source. Ideea e ca alea nu sunt 26 de lei Per kg :D . Probabil voi trece înapoi la producători autohtoni. Fire intinse!

Avatar utilizator
nono
Mesaje: 198
Membru din: Mie Noi 13, 2013 14:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Select Baits - Squid, Krill & Oriental spices

Mesaj de nono »

Ma bucur ca am oferit un sfat realist, ai putea sa scri si pe celalalt forum unde interesul testerilor este doar de a promova respectivul produs DESI acesta vine cu problemele care eu le-am sesizat, fara sa recunoasca acest aspect, dimpotriva, acuzandu-ma pe mine ca : "nu stiu sa folosesc produsul" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”