solubile de carlig

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: solubile de carlig

Mesaj de ingerasdefoc »

Vladut vreau sa imi fac o pasta solubila pentru pus pe momitor.zi-mi te rog ce cantitati sa pun pentru 1 KG de mix ca sa se dizolve mai repede.max 30-45 de min.am vazut ca ai scris ceva de amorsa aia pe baza de melasa.zi-mi te rog cantitatile aproximative.multumesc

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: solubile de carlig

Mesaj de petre iulian »

referitor la bilele de carlig solubile :

eu personal pt. ca nu fac multe si nu costa mult , prefer la partea lichida sa nu folosesc apa deloc :wink:
Laptele de porumb il `diluez in lichide nutritive si ca aroma dublez cantitatea/in unele cazuri nu pun aroma deloc .

Mixul pt. aceste bile este unul mai special in care am ridicat cat am putut elementele solubile pt a se "scurge" mai repede :wink:

Aceste bile ies mult mai `tunate :wink: .Spor la treaba :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: solubile de carlig

Mesaj de Vladut Mateianu »

ingerasdefoc scrie:Vladut vreau sa imi fac o pasta solubila pentru pus pe momitor.zi-mi te rog ce cantitati sa pun pentru 1 KG de mix ca sa se dizolve mai repede.max 30-45 de min.am vazut ca ai scris ceva de amorsa aia pe baza de melasa.zi-mi te rog cantitatile aproximative.multumesc
nu exista un standard, mixurile nu sunt toate la fel ! iti recomand sa ai la tine un bidon de amorsa (sau de melasa) si unul de spd ! apoi vezi direct pe balta cum "se leaga" pasta, cu cat pui mai multa melasa cu atat mai bine... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
ingerasdefoc
Mesaje: 321
Membru din: Mie Sep 14, 2011 13:59
Puncte: 0
Localitate: Botosani

Re: solubile de carlig

Mesaj de ingerasdefoc »

am inteles,ms

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”