Solubile Senzor

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan
Mesaje: 170
Membru din: Dum Apr 18, 2010 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Solubile Senzor

Mesaj de dan »

Am folosit solubilele Senzor Mandarine si sunt foarte incantat de ele, la urmatoarea partida vreau sa incerc si SPD si Jet.
Intrebarea mea este daca cele disponibile in borcane de 250g pentru carlig sunt diferite de cele care se vand la kg? cele la kg sunt numai pentru nadit?
Si inca ceva ... as vrea sa ii intreb pe baietii de la Senzor ce boilies-uri din gama lor recomanda pentru partide scurte 12-24h?
Dan Petrescu
CS APS

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Solubile Senzor

Mesaj de Vladut Mateianu »

Partide scurte = Mandarin sau Jet.

Poti sa folosesti la carlig si solubile din galeata de 1 kg, nu este nicio problema.... (cele de carlig sunt mai "concentrate")

Fir intins.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solubile Senzor

Mesaj de zfcristian »

Daca le "stropesti" si cu niste csl o sa raspunda super bine. :mrgreen:
Weekendul asta la Cercani media a fost de 2 bucati pe ora la turbojet strpit binisor cu csl in prealabil.
Singurul impediment care il vad este ca nu se scot pe piata si turbojeturi mai mari gen 24 mm . Poate pe viitor iau baietii in calcul si aceasta posibilitate.
Multumesc

Avatar utilizator
dan
Mesaje: 170
Membru din: Dum Apr 18, 2010 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solubile Senzor

Mesaj de dan »

Va multumesc pentru raspunsuri.
Credeti ca se pot folosi aceste boilies-uri Mandarin, Jet, SPD pe montura cu momitor pe care sa punem groundbait sau este mai indicata montura cu plumb (pierdut sau in linie)?
Eu pana acum, cand am pescuit cu solobile, am folosit numai montura cu plumb pierdut sau in linie, niciodata momitor si ma gandeam daca ar fi mai buna o astfel de montura pe unele balti.
Dan Petrescu
CS APS

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solubile Senzor

Mesaj de zfcristian »

Eu dau exclusiv cu momitor folosind bilele senzor la ac.
Mi-am facut un amestec de mhlm, amix si mai adaug ceva seminte de pasari iar ca parte lichida csl, apa din balta :mrgreen: si lapte de porumb natur sau cu anason.
Pescuiesc asa de 1 an de zile si sunt multumit .
Ps: Depinde acum si ce cauti dar intra si ciortan si mai maricel :mrgreen:

nastratin hogea
Mesaje: 10
Membru din: Mar Dec 15, 2009 16:53

Re: Solubile Senzor

Mesaj de nastratin hogea »

cu mhlm facut pe arc, ai sanse mai mari si contine cam aceleasi lucruri din care sunt facute solubilele. mhlm este mult peste alte nade , pobabil ca de aia si pretul ridicat !

important este sa schimbi la 1 ora, astfel nadesti din arc toata zona in care pescuiesti, destul de exact.
Metallica per sempre !
www.666devil.com

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solubile Senzor

Mesaj de zfcristian »

nastratin hogea scrie: important este sa schimbi la 1 ora, astfel nadesti din arc toata zona in care pescuiesti, destul de exact.
Pai cam asta e media chiar o ora si 15-20 min la cele care nu ai prezenta dar in general mustaciosul gusta :mrgreen:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”