Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de eugen dragnea »

popescu59 scrie: deoarece vad ca avanseaza permanent in domeniu doresc ca la iarna sa ii achizitionez un set de scule de top , are si acum ceva dar nu cele mai bune.
"Ca să nu mai rămâie repetent şi anul acesta, mam'mare, mămiţica şi tanti Miţa au promis tânărului Goe să-l ducă-n Bucureşti de 10 mai." I.L Caragiale,un maestru care si-ar fi gasit multa inspiratie in carp-fishing-ul romanesc din zilele noastre...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Madalin Dirla »

Intr-un concurs cel mai important lucru(parere personala) este LOCUL 60%,pescarul 20% si nada 20% :wink: .
Fire intinse :D !!!

acidutzu scrie:@osc1or: felicitari pentru ideea acestui topic
Totusi, dupa ce am citit pe nerasuflate cele 5 pagini, am o nelamurire: din tot arsenalul pescarului de concurs care este cel mai important lucru: nada, monturile, lansetele, mulinetele, tehnica, strategia, norocul, etc?PS: multumesc lui Dumnezeu ca am o fata (pescuieste si ea, foarte rar) si nu sunt nevoit sa-i cumpar scule de pescuit!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de osc1or »

Nu pot sa imi dau cu parerea in procente dar mi se pare ca locul, strategia si nada sunt cele mai importante!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

indiferent cum ai da-o, un kg de bile bune nu costa sub 50 lei indiferent de situatie.Poate si Nae exagereaza cu anumite costuri ale anumitor accesorii,dar la un concurs de peste 1800 lei taxa ,costurile nadei,transportului,accesoriilor,mancarii,etc sunt direct proportionale cu val taxei cel putin.
ex pot da cu costul pe care l-a suportat echipa noastra la cupa primaverii aprox 1k €....plus ce friguri,ce chin,vai de capul nostru..,o experienta f naspa,dar asa este in pescuitul competitional si bune si mai putin bune.cine credea ca la sf lunii martie ninge ,taxa era platita cu mult timp inainte.in fine nu asta conteaza...
catch&release

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de eugen dragnea »

Va spun una tare:
La Meetcarp-ul din primavara 2012 am participat alaturi de raposatul Cristian Trofim unde am castigat locul 2 la general (99 % datorita lui ) si ne-am pozat cu sepcile in cap de la Select Baits pentru ca beneficiasem de o reducere la nada si accesorii de vreo 10 %,reducere care ar fi trebuit sa se acorde numai pentru ca reprezenta o suma considerabila,dar faza tare a fost cand m-am dus inainte de concurs sa mai iau una-alta de la BF si am cerut si eu o sapca Select Baits fiind al 3-lea pescar din echipa,sapca pentru care am platit 25 lei :shock:...hmm si cand te gandesti ca toti pesti peste 10 kg (se puncta de la 10+) i-am prins la bile marca Bogdan Dragan ramase de la un concurs anterior. :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

8) cunoastem mai multe cazuri de genul,dar nu dam nume :wink:
catch&release

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de petre iulian »

Ungureanu Bogdan scrie:indiferent cum ai da-o, un kg de bile bune nu costa sub 50 lei indiferent de situatie.
---------
te contrazic :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Alex Coclet »

omu' se referea cu adaos cu tot :)

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de robyvan »

petre iulian scrie:
Ungureanu Bogdan scrie:indiferent cum ai da-o, un kg de bile bune nu costa sub 50 lei indiferent de situatie.
---------
te contrazic :wink:
si eu..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de ionut72 »

indiferent cum ai da-o, un kg de bile bune nu costa sub 50 lei indiferent de situatie.
Iar eu te contrazic net! Marea majoritate a bilelor "bune" costa sub 50 de lei indiferent de situatie! Cu cat se vand (care e pretul de vanzare), aia e alta discutie. :) Intre cost si pret exista oaresce diferente (desi, la randu-i, costul e, pana la urma, tot un pret!).

Bilele cu care pescuiesc eu ma costa 34 de lei/kg si sunt "bune", adica prind pe (aproape) orice balta. Daca vreau sa le fac si "mai bune" (adica sa le cresc atractia fara sa scad componenta nutritionala, responsabila cu aspectul prinzator pe termen lung) m-ar mai costa inca un ... 5 lei/kg, maxim.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”