Top Mix 2013

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

cristirac1980
Mesaje: 667
Membru din: Joi Dec 05, 2013 8:51
Puncte: 0
Localitate: baia-mare
Contact:

Top Mix 2013

Mesaj de cristirac1980 »

buna ziua,
din start daca mai este un subiect asemantor rog moderatorii sa-l inchida pe acesta...ms
as dori sa spuneti fiecare ( cei care va faceti bile singuri) care ar fi pentru voi mixul/mixurile care au adus cele mai mari satisfactii in anul care se incheie.
mentionez faptul ca pana acum nu am facut bile singur deloc ( am pescuit doar cu bile facute de altii sau cumparate din magazin). am achizitionat recent un pistol si doua mese de rulat si as vrea iarna aceasta sa ma "joc" putin cu niste retete.
de preferat ar fi sa indicati mixuri din comert, complete la care mai trebuie adaugat doar partea lichida.
as vrea sa iau niste mixuri bune ( desigur ca in prima faza o sa respect reteta producatorului), dar dupa multe multe ore ( prea multe dpdv al sotiei :) )am si niste idei personale in ceea ce priveste partea lichida ( aici vreau sa ma aventurez putin :) ) sa vedem ce iese.
multumesc, un an nou plin de realizari intr-ale acestui frumos sport.

cristirac1980
Mesaje: 667
Membru din: Joi Dec 05, 2013 8:51
Puncte: 0
Localitate: baia-mare
Contact:

Re: Top Mix 2013

Mesaj de cristirac1980 »

La multi ani!
nu da nimeni nimic din casa? :)
puteti sa-mi recomandati atunci niste mixuri din comert bune? cei care ati folosit
multumesc.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Top Mix 2013

Mesaj de Claudiu Garlea »

Planet Impact sau 1016. Destul de OK, daca vrei sa prinzi peste, nu neaparat foarte mare, dar prinzi peste sa stii. Am vreo 2 pungi din 1016 parca, dar nu le-am rulat.

cata_cluj
Mesaje: 192
Membru din: Mie Oct 12, 2011 20:29
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca

Re: Top Mix 2013

Mesaj de cata_cluj »

solar club mix,top banana

szucs lorand
Mesaje: 716
Membru din: Mie Noi 27, 2013 19:18
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Top Mix 2013

Mesaj de szucs lorand »

solar,source si mai au si sltii mixuri gata facute si iti trebuie doar partea lichida.eu iti sugerez sa te uiti la serios despre pecuit pe youtube unde george si florentin iuga explica totul clar si poti sa iti faci singur mixul cu niste eforturi financiare.LA MULTI ANI!!! sper ca ti-am fost de ajutor

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Top Mix 2013

Mesaj de ionut72 »

si poti sa iti faci singur mixul cu niste eforturi financiare
Grija mare ca eforturile financiare facute pana sa reusesti sa ajungi la o formula de mix multumitoare s-ar putea sa fie ... "doboratoare" (banii aia mai bine ii cheltuiesti pe partide de pescuit)! Mai mult, avand in vedere multitudinea de mix-uri existente deja pe piata, chiar nu vad dece te-ai apuca de o astfel de indeletnicire. Da', ma rog, fiecare cu pasarile lui ... :D

Sa vrei sa-ti rulezi singur boiliesurile e altceva, eu iti recomand, pentru inceput, handy-pack-urile. Cantitatile sunt, din start, cele corecte, nu-ti raman fractii etc.

Oricum, avand in vedere ca n-ai mai rulat boiliesuri pana acum, sfatul meu e sa incepi cu fractii de mix (de exemplu sa incerci sa rulezi prima data 250 de grame) pana te lamuresti ce si cum.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

cristirac1980
Mesaje: 667
Membru din: Joi Dec 05, 2013 8:51
Puncte: 0
Localitate: baia-mare
Contact:

Re: Top Mix 2013

Mesaj de cristirac1980 »

ionut72 scrie:
si poti sa iti faci singur mixul cu niste eforturi financiare
Grija mare ca eforturile financiare facute pana sa reusesti sa ajungi la o formula de mix multumitoare s-ar putea sa fie ... "doboratoare" (banii aia mai bine ii cheltuiesti pe partide de pescuit)! Mai mult, avand in vedere multitudinea de mix-uri existente deja pe piata, chiar nu vad dece te-ai apuca de o astfel de indeletnicire. Da', ma rog, fiecare cu pasarile lui ... :D

Sa vrei sa-ti rulezi singur boiliesurile e altceva, eu iti recomand, pentru inceput, handy-pack-urile. Cantitatile sunt, din start, cele corecte, nu-ti raman fractii etc.

Oricum, avand in vedere ca n-ai mai rulat boiliesuri pana acum, sfatul meu e sa incepi cu fractii de mix (de exemplu sa incerci sa rulezi prima data 250 de grame) pana te lamuresti ce si cum.
salut
da, asta este...nu vreau sa incep sa fac eu mixurile momentan, cu toate ca "pare" destul de usor si tot asa de inceput nu vreau sa adaug nimic mixurilor din comert.
La partea lichida as vrea sa fac niste teste , dar pentru asta am nevoie de niste mixuri k-lumea si sa fie cat mai complete.Mai mentionez faptul ca ma atrag mai mult fish-mealurile cu un procent de proteina destul de ridicat, acele HNV dupa cum se spune .Imi trebuie un mix de cursa lunga si ce vreau sa fac ar fi: cu o parte sa respect reteta producatorului si in plus de asta sa mai rulez si cateva cu partea lichida proprie ( am in cap niste combinatii :) ) sa vad diferentele.
dupa cum spunea Vali Bonto mai demult, si eu merg pe aceasta cale si anume citez " teoria atractiei prin nutritie functioneaza".
de aceea ii rog pe cei cunoscatori si mai experimentati sa indice niste mixuri de calitate cu care as putea lucra.

multumesc.

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Top Mix 2013

Mesaj de Vali Bonto »

cristirac1980 scrie: Mai mentionez faptul ca ma atrag mai mult fish-mealurile cu un procent de proteina destul de ridicat, acele HNV dupa cum se spune .Imi trebuie un mix de cursa lunga si ce vreau sa fac ar fi: cu o parte sa respect reteta producatorului si in plus de asta sa mai rulez si cateva cu partea lichida proprie ( am in cap niste combinatii :) ) sa vad diferentele.
dupa cum spunea Vali Bonto mai demult, si eu merg pe aceasta cale si anume citez " teoria atractiei prin nutritie functioneaza".
de aceea ii rog pe cei cunoscatori si mai experimentati sa indice niste mixuri de calitate cu care as putea lucra.

multumesc.
Sper ca incepand din februarie sa fie gata handy-pack-urile (mix + activator) pentru Superbaits B2 si B3.
Vor fi prezente separat si mixurile + activatorii.
Daca vei avea placerea sa le incerci le vei gasi exclusiv la ................ la preturi foarte atractive pentru calitatea oferita.
Numai bine.

LINKURI SUNT PERMISE DOAR CATRE PARTENERII CRAPMANIA.RO !

szabo laszlo
Mesaje: 59
Membru din: Mar Dec 02, 2008 16:25
Puncte: 0
Localitate: TURDA

Re: Top Mix 2013

Mesaj de szabo laszlo »

Cu toata increderea poti incerca bilele si mixurile de la Dudi Baits mai ales gama Mister Dudi .
Cei peste 50 buc crapi over 20 kg prinsi in ultimi 2 ani pe diferite locatii de diferiti pescari in regim de concurs sau la liber spun totul despre calitatea produselor.

CPK Carp & More
Mesaje: 119
Membru din: Mar Mai 08, 2012 12:21

Re: Top Mix 2013

Mesaj de CPK Carp & More »

Printre produsele noi pe care le lansam pe piata pentru sezonul 2014 se numara si Handy Pack uri pentru toate modelele de boilies din gama-XXL, AV Special cat si cele doua boiliesuri noi. Le gasiti incepand din luna februarie la toate magazinele partenere cat si la www.cpk.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”