ABC Pescuit la Feeder

Despre cum prindem crapi simplu si rapid folosind tehnica feeder
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ABC Pescuit la Feeder

Mesaj de Dan Mitranescu »

Ionut C-tinescu scrie:
Joi Ian 14, 2021 21:18

Din ce am observat, feeder-ul a fost gandit initial pentru alte specii decat crapul. Abia apoi au aparut lansete si monturi dedicate crapului. Frumusetea e ca nu mai cari atat de multe bagaje si poti pescui si doar cateva ore fara prea mare deranj. 😁
Asa este. Nu avea ce cauta la crap ca randament, dar senzatia este misto. Pentru mine, mai tare este cu teava direct. La modul cel mai serios. Sa dai la cap cu teava, cu 0,22, pentru mine a fost ( ca am peste 10 ani de cand nu am mai prins asa ) cea mai tare experienta. Si cu feederul se apropie, mai ales pentru ca se folosesc fineturi si poate sa-ti rupa.
Partea cu bagajeria este relativa. La inceput asa a fost. Un pescuit mai compact, cu echipament mai putin, care sa tina in fenomen o categorie de pescari care nu prea doreau sa investeasca intr-un echipament de crap.
Totusi, au ajuns pescari de feeder cu echipamente care sincer il depasesc pe al meu de crap ( adevarat, le am restranse mult ), atat ca volum cat si ca valoare. Am prieteni de acest fel. Din discutiile cu ei mi-am format textele de mai sus. :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Feeder”