DESPRE TEN

Cum pescuim la cteno? Cum prindem amur mare?
Scrie răspuns
GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

Jujak scrie:
GoldFish-Team scrie:
Jujak scrie:Din intimplare sint cam TATICUL TENULUI :!: :wink: Cine a deschis acest topik o stie :idea: De aceea omit sa raspund la primele intrebari. CAPTURII = 27 kg Tancabesti, 28 kg. CERNICA :oops: P.S. Cu martorii :!: Eu i-am poreclit TUBURII DE OXIGEN :oops:
Nu cumva pestele ala de 28 kg la intepat un baiat Manole ? Nu cumva era lanseta altcuiva ? :lol: :lol: :lol: Fir intins la toata lumea.
=
Ahaa deci stii tu ceva mai Fish-Gold :!: Ba da e foatre adevarat ce spui :wink: MANOLE la intepat :idea: Lanseta erea a lui MARIUS NICULAE :!: Dar pina la urma CONTEAZA CINE A FACUT DRILUL CU PESTELE SI CINE LA DAT AFARA :idea: P.S . M-am rugat de MARIUS 15 minute sa se trezesca si sa-l scoata el , dar MARIUS erea in lumea viselor , si nu puteam sa ratez ocazia sa mai adaug un trofeu :P[/quote]

Jujak la ce scule si ce monturi facute de Vladutz(senzor) avea Marius nu era asa de greu, mai ales ca ai si experientza cu "tuburile de oxigen". La captura de 28 kg au participat :
Sculele lui Marius, montura lui Vladutz, intepatul pestelui Manole si nu in ultimul rand Jujak la scosul lui.
Ps: Sa nu uitam plantatul cu barcutza lui Jujak. :lol:
Dupa parerea mea captura este a tuturor celor mentionati mai sus. :D

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

GoldFish-Team scrie:
Jujak scrie:
GoldFish-Team scrie:
Jujak scrie:Din intimplare sint cam TATICUL TENULUI :!: :wink: Cine a deschis acest topik o stie :idea: De aceea omit sa raspund la primele intrebari. CAPTURII = 27 kg Tancabesti, 28 kg. CERNICA :oops: P.S. Cu martorii :!: Eu i-am poreclit TUBURII DE OXIGEN :oops:
Nu cumva pestele ala de 28 kg la intepat un baiat Manole ? Nu cumva era lanseta altcuiva ? :lol: :lol: :lol: Fir intins la toata lumea.
=
Ahaa deci stii tu ceva mai Fish-Gold :!: Ba da e foatre adevarat ce spui :wink: MANOLE la intepat :idea: Lanseta erea a lui MARIUS NICULAE :!: Dar pina la urma CONTEAZA CINE A FACUT DRILUL CU PESTELE SI CINE LA DAT AFARA :idea: P.S . M-am rugat de MARIUS 15 minute sa se trezesca si sa-l scoata el , dar MARIUS erea in lumea viselor , si nu puteam sa ratez ocazia sa mai adaug un trofeu :P
Jujak la ce scule si ce monturi facute de Vladutz(senzor) avea Marius nu era asa de greu, mai ales ca ai si experientza cu "tuburile de oxigen". La captura de 28 kg au participat :
Sculele lui Marius, montura lui Vladutz, intepatul pestelui Manole si nu in ultimul rand Jujak la scosul lui.
Ps: Sa nu uitam plantatul cu barcutza lui Jujak. :lol:
Dupa parerea mea captura este a tuturor celor mentionati mai sus. :D[/quote]=[/quote] Ok BOSS :lol: Asa sa fie cum spui tu :wink: :D
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
Mihai T.
Mesaje: 24
Membru din: Lun Noi 19, 2007 20:10
Puncte: 0
Localitate: cluj-n

Mesaj de Mihai T. »

In septembrie am fost pe un lac cu teno mult.A-m prins unul singur la 5,2kg la porumb unguresc cu aroma de usturoi.Am pus 3 boabe pe cirlig(cirlig nr 4,owner,mai subtire),momitor si forfacul scurt de 6cm.
LA teno i se mai spune si salam :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

sau castravete :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Pentru a va da un raspuns cat mai la subiect va invit pe www.infopescar.tv la emisiunea din 20. 08. 2004 ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

...si pentru o demonstratie live va invit la CC HOBAIA 2008 !!! :D :D :D

gheran mircea
Mesaje: 37
Membru din: Lun Aug 14, 2006 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de gheran mircea »

Dan Mitranescu scrie:...si pentru o demonstratie live va invit la CC HOBAIA 2008 !!! :D :D :D


Dane mai usor ca faci valuri si nu te vad bine :shock:
Ps; nu-ti doresc sa cazi pe un loc nasol care nu prea ai ce face mai ales la ten !!! nu mai fii atat de increzator pt. ca mai sunt si alti care stiu sa prinda un amarat de peste si iar nu te vad bine cazand cu ei pe sector.
Gheran Mircea
SENZOR CARP-TEAM ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

gheran mircea scrie:
Dan Mitranescu scrie:...si pentru o demonstratie live va invit la CC HOBAIA 2008 !!! :D :D :D


Dane mai usor ca faci valuri si nu te vad bine :shock:
Ps; nu-ti doresc sa cazi pe un loc nasol care nu prea ai ce face mai ales la ten !!! nu mai fii atat de increzator pt. ca mai sunt si alti care stiu sa prinda un amarat de peste si iar nu te vad bine cazand cu ei pe sector.
Invitatia la demonstratia de prins ten pe Hobaia era facuta in scopul de a te viziona lumea pe tine !!!
:D :D :D :D :D

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

Dan Mitranescu scrie:
gheran mircea scrie:
Dan Mitranescu scrie:...si pentru o demonstratie live va invit la CC HOBAIA 2008 !!! :D :D :D


Dane mai usor ca faci valuri si nu te vad bine :shock:
Ps; nu-ti doresc sa cazi pe un loc nasol care nu prea ai ce face mai ales la ten !!! nu mai fii atat de increzator pt. ca mai sunt si alti care stiu sa prinda un amarat de peste si iar nu te vad bine cazand cu ei pe sector.
Invitatia la demonstratia de prins ten pe Hobaia era facuta in scopul de a te viziona lumea pe tine !!!
:D :D :D :D :D
si daca pica pe un loc prost ,lumea nu va fi dezamagita ca a venit degeaba :D

gheran mircea
Mesaje: 37
Membru din: Lun Aug 14, 2006 20:46
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de gheran mircea »

si daca pica pe un loc prost ,lumea nu va fi dezamagita ca a venit degeaba :D[/quote]

Da asa este!! dar putem discuta mai multe pe sectiunea atelier APS
:lol: :lol: :lol:
Gheran Mircea
SENZOR CARP-TEAM ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Ten”