Varga undita

Despre pescuitul la pluta (undita, sheffield, bologneza, match) sau la grund, dupa orice specie de pesti

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan19811
pescar de competitie
Mesaje: 1082
Membru din: Vin Aug 09, 2013 23:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Varga undita

Mesaj de Dan19811 »

Imi poate recomanda si mie cineva o varga de 6-7 m bunicica la un buget de 200 lei.

O folosesc pe balti pestele urmarit caras ciortanica 1-3 kg

Multumesc.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Varga undita

Mesaj de DumiD »

Iti recomand orice varga din carbon care sa n-aiba mai mult de 350 gr, la caras si ciortanica face fata cu brio orice chinezarie. Eu mi-am luat ET Supreme Poole de 7m pentru ca pescuiesc doar dupa crap cu ea si desi simt ca pot ridica si un sac de ciment din apa cu ea greutatea de aproape 500 gr te rupe, o partida la caras cu asa ceva este exclus chiar si pentru oameni trecuti pe la sala :lol:

Dan19811
pescar de competitie
Mesaje: 1082
Membru din: Vin Aug 09, 2013 23:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Varga undita

Mesaj de Dan19811 »

Mersi frumos Dumi
Deci tre sa trec prin Dragon.

Avatar utilizator
andrei0001
Mesaje: 420
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 17:30
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Varga undita

Mesaj de andrei0001 »

Si eu tot Supreme pole am dar de 6m. Am scos cu ea saptamana trecuta crap de 4kg si s-a comportat foarte bine pentru banii investiti.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Varga undita

Mesaj de DumiD »

andrei0001 scrie:Si eu tot Supreme pole am dar de 6m. Am scos cu ea saptamana trecuta crap de 4kg si s-a comportat foarte bine pentru banii investiti.
Este o varga foarte buna pentru pesti de talie mare insa mi se pare prea grea pentru o partida de caras-ciortanica. Aia de 6m are 350gr, sa zicem acceptabil, insa aia de 7m e deja haltera, nu poti sa stai cu ea in mana 5 minute nici sustinuta sub cot. Eu mi-am achizitionat-o in ideea de a pescui dulapi la varga, nu sa dau dupa caras.

Avatar utilizator
andrei0001
Mesaje: 420
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 17:30
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Varga undita

Mesaj de andrei0001 »

Am avut inainte blade pole 7 m...superba...foarte usoara, excelenta in drill dar si 500 lei .
Mi-am cumparat 2 supreme pole dar da am ales varianta de 6 m fiind cu 133 grame mai usoara decat cea de 7m.

Dan19811
pescar de competitie
Mesaje: 1082
Membru din: Vin Aug 09, 2013 23:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Varga undita

Mesaj de Dan19811 »

Daca spuneti ca e o varga buna o sa merg pe varianta de Supreme pole 6m.

Multumesc mult

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de claudiue »

Caută ceva vargă de la shimano şi nu o sa îţi pară rău...

Trimis de pe al meu HUAWEI G510-0100 folosind Tapatalk

sabahat
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 12:00

Re: Varga undita

Mesaj de sabahat »

Mai explica-mi o data ca tot nu am inteles......de ce crezi tu ca stii mai bine ca mine despre ce este vorba?De unde stii tu ca participantii vin si platesc ei ceva?Este un concurs adresat incepatorilor care vor sa invete cate ceva (cred ca nu e cazul tau) de la "CAMPIONI NATIONALI" si au sansa sa apara la o emisiune televizata si sa castige si un premiu.
Download high quality SK0-003 dump with LPIcertification. Also get free demos of Youtube for review of California State University, East Bay training.

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Varga undita

Mesaj de viper28 »

sabahat scrie:Mai explica-mi o data ca tot nu am inteles......de ce crezi tu ca stii mai bine ca mine despre ce este vorba?De unde stii tu ca participantii vin si platesc ei ceva?Este un concurs adresat incepatorilor care vor sa invete cate ceva (cred ca nu e cazul tau) de la "CAMPIONI NATIONALI" si au sansa sa apara la o emisiune televizata si sa castige si un premiu.
???

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuit Stationar”