IN CALITATE DE MODERATOR.....

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

IN CALITATE DE MODERATOR.....

Mesaj de Vladut Mateianu »

De astazi am fost ridicat in rang de Val , la functia de moderator !
Asa ca imi voi da toata silinta ca lucrurile pe acest forum sa mearga bine si sa fim in asentimentul vizitatorilor, dar mai ales al membrilor inregistrati.
De aceea am nevoie de ajutorul vostru si nu in ultimul rand de sfatul vostru pe care pot sa-l primesc pe PM sau la vladut@senzor-team.ro
Sau public ,aici.
Deci, fara nici o suparare, daca ati fi administratorul acestui site(forum) si ati putea schimba DOAR un lucru, care ar fi acela ?
Multumesc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
freecarp
Mesaje: 62
Membru din: Mar Ian 24, 2006 22:37
Puncte: 0
Localitate: Gummersbach

Mesaj de freecarp »

felicitari prt. aceasta functie!!
si succes.

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

@Vladut

-primul lucru pe care trebuie sa-l faci in noua functie (parerea mea)este ,
sa-i rogi pe toti utilizatorii sa respecte topicul si sa nu mai posteze aiurea
Aici ma refer la bancuri, postate la subiecte serioase, sau devieri de la subiect.
In prezent este putin haos pe sait, si fiecare scrie vrute si nevrute pe unde
poate.Cred ca poti face acest lucru destul de usor, cu o rugaminte gene-
rala vis-a-vis de respectarea topicului unde se raspunde.


FELICITARI pt. noua ta functie si SUCCES.
ADRIAN BURADA - SI ...AJUNGE

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

@Adrian Burada, ai dreptate 70% cu postarea ta.
Dar:
1. Suntem BARBATI
2. PESCARI
3. "BAUTORI" (unii dintre noi...care beau des :wink: )
4. "CURVARI"
cu aceste 4 puncte categorice...nu poti sa scrii 100% numai despre pescuit...parerea mea!
mai trebuie si o gluma, o caterinca, o povestire, o intamplare....
stiu foarte bine ca 70-75% dintre baietii de aici se cunosc intre ei...este si normal ca, cand si cand sa se abata o discutie de pe orice topic deschis...in alte alea :roll:
ex: am ras cu Carmo (si stiu ca nu am fost singurul) de m-am kkt pe mine :lol: :lol: :lol:
In schimb, NU sunt de acord cu "atacul" facut de unii ( nu este aluzie la : fane cocolos, patabum, terente etc...) care se inscriu aiurea si se dau in "stamba"
Eu pe aia, ii consider "fetitze"....si ca atare...trebuie sa ne faca cate un b...t
Nu vreau sa ma intelegeti aiurea cu postarea asta....dar asa gandesc EU!
tin sa-i multumesc lui VAL si lui VLADUT pt "libertinajul" forumului!
EU, atat cat nu sunt atacat, NU AM MINIC CU NIMENI!!!
hai fratilor ca mai este un pic de "chin" si ne luam viteza la balta...
FIR INTINS LA TOATA LUMEA!
Cu respect pt. voi, Cristian Surdu

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Cam asa este Vladut , trebuie sa existe dialoguri relaxate si pe teme adiacente insa trebuiesc evitate sub orice forma atacurile si acuzele care nu fac decat sa duca la situatii tensionate nebenefice pentru nimeni

Inca o sugestie , daca apare totusi vreo postare cu caracter obscen sau vadit tendentios nu o sterge ci trebuie ignorata si asta va lasa la vedere tuturor rautatea si infantilismul unora...

Totusi treaba asta cu stersul selectiv asa cum se practica pe alte site-uri mi se pare o chestie care te impinge catre subiectivism (pe crap.ro si pe bigfish.ro moderatorii s-au transformat in dumnezei care i-si manifesta suprematia actionand butonul Delete)...pana la urma nu suntem niste domnisoare de pension (cu mici exceptii) care rosesc la o exprimare mai deochiata

Sa nu uitam ca suntem oamenii baltii :D :D

In concluzie haideti sa terminam cu magariile caci ne intalnim pe balta cu totii si e pacat sa ne scoatem dintii in loc sa pescuim si sa ne bucuram de acest hobby care ne-a facut sa ne cunoastem
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

vladut,
iti urez sa fii un bun moderator!
Sunt 100%de acord cu adrian burada si chiar cu cei 2 cristi (Y si Musharo ),suntem barbati,sa ne purtam ca atare dar sa tinem cont de subiecte,sa sesizam atacurile la persoana,sa le ignoram,eventual sa devina o persoana 'non grata' pentru cei ce nu-s de acord cu respectivul...
De cateva zile se arunca cu cuvinte grele de-o parte si de alta fara a incerca nimeni sa atenueze conflictul,pardon am incercat eu dar am fost ignorat ca pufan ce sunt.
Acum avem moderator!...,bafta vladute!
CARP IS NOT CRAP.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

filicitari vladut
nu e prea rau nici asha cum e acum...
o intrebare...val ce mai face ??? sau vor fi 2 moderatori...?? shtiu sitre -uri unde sunt 15-20 de moderatori...cei drept sunt 4000-5000 de useri! :lol: :lol:

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

uite de exemplu optiunea edit lipseste......mai sus am scris gresit site-urisi nu pot modifica.. :D

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florin Plesu

Val nu mai face nimic - cum nu a intervenit nici pina acum decit rareori . Il sustin tehnic pe Vladut si va dau posibilitatea de a fi moderati de un dublu medaliat mondial . Daca nici asta nu e bun , altul nu mai stiu deocamdata ! :lol: :lol:
Cit despre spiritul Forumului stati linistiti ca nu e Vladut ala care sa roseasca la o p...a sau la o p..da expusa pe site .

Limax
Mesaje: 43
Membru din: Mar Feb 21, 2006 8:05
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Limax »

Dupa parea mea in afara de faptul ca unele discutii si topicuri s-ar avea locul in capitolul "Liber la discutii" si nu in alte locuri. Si multe topicuri incep foarte interesant (pt. mine si alti pescari mai proaspeti) si sunt bogate in informatii legate de pescuit dar sfarsesc in discutii private glume....off topic.
In rest chiar este OK


Era sa uit, lipseste un capitol "Carmo" dedicat doar LUI.
Nu ne este frica de munca, stim sa ne ferim de ea!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”