IN CALITATE DE MODERATOR.....

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si pe mine tot SPRITZUL ma interesa Nea Victore , dar mai am rabdare pina cind Cornel va afisa ordinea de zi a sedintei . :lol: :lol: Pe de alta parte intreb si eu ?! - ti-e dor sa te modereze Cornel ?????? :lol: :lol:

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Singura mea sugestie este ca as vrea sa gasesc un loc in acest forum, unde sa pot posta poze. normal ca poze cu crapi ca doar nu cu cururi de maimuta.

Intrucat ma simt frustrat datorita faptului ca nu pot participa la nimic din ce inseamna carpfishing in Romania(datorita distantei bineanteles), as dori sa pot beneficia de un loc unde sa-mi depozitez capturile de anul asta.

Si eu am organizat un concurs acest an, concurs intitulat Judgement Day .Normal, voi fi singurul concurent si deci nu mai trebuie sa ghiciti cine o sa fie castigatorul.
Echipa mea nu are decat un singur membru (care este si runner simultan).
Echipa mea se numeste "Death, the only solution".

Claim acest lucru (adicatelea treaba cu locul unde sa-mi pot posta balaurii capturati anul acesta), intrucat sunt si eu membru APCR si as dori ca lumea sa poate vedea lesne cam ce inseamna capturi pentru un membru APCR (fie el chiar si la 20 000 km de Romania).
si fiindca tot am ajuns ala acest capitol : Vladut ofera premiu pentru primul crap pe 2006(normal ca peste 10 kg ca doar n-o sa-mi fac poze cu ciortani); bun, initiativa deosebita(io n-am cum sa particip ca nu pot sa scot balauru' pe gura copcii).
Ei bine, io nu ofer nimic, ci doar respect maxim celui care reuseste sa prinda cei mai multi crapi in 24 de ore, sau 48, sau 72 sau cate vreti voi (si nu mai puneti iarasi aceleasi intrebari : normal ca crapi peste 10 kg, ceilalti se stie ca nu puncteaza).

Io cam atat am avut de spus si de sugerat.

Moose
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Salut Moose

iti face prietenul tau - la galeria Foto - un loc numai pentru tine , doar esti membru APCR . Imi trebuie numele complet si 3-4 vorbe despre tine . Uita-te la ceilalti si vezi cam ce vreau .

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

@MOOSE, "Death, the only solution"....are vreo legatura cu C&R? :lol: :lol: :lol: 8)
Pacat ca nu poti venii la competiti...oricum, sufleteste vei fii langa noi.
numai bine!
asteptam poze de la tine

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Val,

Iti trimit "la prevata" detaliile cerute.

Cristi Mosharu,

"Death, the only solution" este nume votat in unanimitate de catre membrii echipei mele, in amintirea politicienilor romani datorita carora Romania este in abis si datorita carora am decis sa parasesc Romania. Nu sunt refugiat politic si nici disident : sunt doar un om (cetatean roman pana la moarte) prea obosit sa mai spere la ceva care nu va veni niciodata.
Familia si casa mea sunt aici, insa sufletul imi este undeva departe departe, printre crapii si mistretii din Romania.
Am steagul Romaniei la geamul casei, am steagul Romaniei pe toate partile camionului si deci sunt inconfundabil ... roman.

Asa ca nu are nici o legatura cu catch&release. Cu exceptia catorva crapi, 99% dintre capturile mele iau drumul apelor, de-acolo de unde au venit.
(1% sunt experimente de-ale mele, adica ii prind si ii tai sa vad ce au in stomac. eu nu mananc peste decat foarte rar si atunci cand o fac, trebuie sa fie pastrav)

Moose
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Moose

sau salmon de NY :lol: :lol:

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

am incercat somonu in toate modurile posibile de preparare, da nu-mi place frate. ce sa fac daca nu e pe gustul meu ? singurul peste care intradevar imi place este pastravul....

Moose
APCR Canadian Branch

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Nici sturionii nu-ti plac?Am inteles ca ar fi plin de sturioni in fluviile canadiene si ca ar fi excelenti la gust. :)
Fir intins

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

nu-mi plac nici sturionii. intradevar sunt foarte multi (de fapt eu nu am vazut din clasa sturioni decat morun) insa nu ma intereseaza nici sa-i prind si nici sa-i mananc. se prind relativ usor(am prins si eu de vreo doua ori) si dau meci adevarat, insa nu este pe gustul meu.

Moose
APCR Canadian Branch

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

@MOSSE, fratele meu de "drumuri lungi" ( si eu tot Sofer sunt) am glumit cu C&R, referitor la numele echipei tale...de aia am si pus zambaretii :wink:
Stiu cum este sa stai departe de tara...si sa-ti fie dor de "acasa"!
Dar decat "aici".....mai bine "acolo", mai ales ca esti cu familia!
Eu iti doresc in continuare: drumuri lungi si banoase, fire intinse, si mai ales "SA TE INTORCI ACASA CU BINE TATII", sloganu asta este pe mai toate TIR-rile
...stii la ce ma refer :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”