SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
addi
Mesaje: 170
Membru din: Joi Dec 23, 2010 11:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de addi »

Salut Bogdan!

Cum recomanzi sa fie folosita partea lichida (acidul n butiric) care vine pachet cu Pop-up Nite Glo ananas; dipuita bila inainte cu cateva minute inainte de lansare sau poate fi turnata peste pop-upuri imediat din momentul achizitiei. Este influentata negativ fluorescenta bilelor daca le tin in partea lichida pt. o perioada mai mare de timp, 1-2 luni sau chiar mai mult, de pe un sezon pe altul.

Respecte
Adi Rodean

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de Bogdan Dragan »

addi scrie:Salut Bogdan!

Cum recomanzi sa fie folosita partea lichida (acidul n butiric) care vine pachet cu Pop-up Nite Glo ananas; dipuita bila inainte cu cateva minute inainte de lansare sau poate fi turnata peste pop-upuri imediat din momentul achizitiei. Este influentata negativ fluorescenta bilelor daca le tin in partea lichida pt. o perioada mai mare de timp, 1-2 luni sau chiar mai mult, de pe un sezon pe altul.

Respecte
Adi Rodean

Salut Adi,
Ma bucur ca ai adus in discutie acest lucru, si eu mi-au pus aceasta intrebare in urma cu ceva timp!
Iti recomand sa dipuiesti bilele imediat dupa achizitie. Asta e si scopul acelui dip. Daca o sa le dipuiesti doar cateva minute inainte de lansare nu o sa faci mare lucru pt ca dipul nu are timp sa intre in bila. Fluorescenta bilelor nu este influentata in niciun fel in urma testelor facute de mine.
Sper ca ti-am fost de folos.
Numai bine!

Avatar utilizator
addi
Mesaje: 170
Membru din: Joi Dec 23, 2010 11:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de addi »

Bogdan Dragan scrie: Salut Adi,
Ma bucur ca ai adus in discutie acest lucru, si eu mi-au pus aceasta intrebare in urma cu ceva timp!
Iti recomand sa dipuiesti bilele imediat dupa achizitie. Asta e si scopul acelui dip. Daca o sa le dipuiesti doar cateva minute inainte de lansare nu o sa faci mare lucru pt ca dipul nu are timp sa intre in bila. Fluorescenta bilelor nu este influentata in niciun fel in urma testelor facute de mine.
Sper ca ti-am fost de folos.
Numai bine!
Multumesc pt. sfaturi!
Eram curios cum sa procedez pt. ca am achizitionat acest produs de la voi, de curand. Am observat ca pop-upurile pot fi activate chiar de mai multe ori.

Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de ValiRom »

Duo lock landing net aduceti ? la ce pret ?

Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de ValiRom »

Scuze e vorba despre Carbon Composite Bow-Loc Landing Net, asta ma intereseaza.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de Sorin Daringa »

Bogdan Dragan scrie: Iti recomand sa dipuiesti bilele imediat dupa achizitie. Asta e si scopul acelui dip. Daca o sa le dipuiesti doar cateva minute inainte de lansare nu o sa faci mare lucru pt ca dipul nu are timp sa intre in bila. Fluorescenta bilelor nu este influentata in niciun fel in urma testelor facute de mine.
Sper ca ti-am fost de folos.
Numai bine!
Dar lucrul asta nu afecteaza flotabilitatea bilelor?
Am si eu bilele astea si am pus la aditivat doar jumate din ele.Multumesc
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de Bogdan Dragan »

ValiRom scrie:Scuze e vorba despre Carbon Composite Bow-Loc Landing Net, asta ma intereseaza.
Salut Vali,

Produsul nu-l avem pe stoc dar o sa incercam sa-l includem in urmatoarea comanda!

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de Bogdan Dragan »

Winston scrie:
Bogdan Dragan scrie: Iti recomand sa dipuiesti bilele imediat dupa achizitie. Asta e si scopul acelui dip. Daca o sa le dipuiesti doar cateva minute inainte de lansare nu o sa faci mare lucru pt ca dipul nu are timp sa intre in bila. Fluorescenta bilelor nu este influentata in niciun fel in urma testelor facute de mine.
Sper ca ti-am fost de folos.
Numai bine!
Dar lucrul asta nu afecteaza flotabilitatea bilelor?
Am si eu bilele astea si am pus la aditivat doar jumate din ele.Multumesc

Salut,
Nu afecteaza in niciun fel. Am pop-upuri de la Solar de vreo 2 ani dipuite (ce-i drept, nu modelul night glo ca nu exista atunci) si nu le-a afectat flotabilitatea. Vei observa ca dupa mult timp bilele vor absorbi tot dipul si vor incepe sa se usuce din nou.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de odoctee »

imi cer scuze ca intervin si eu,
am cumparat o cutie de pop up Solar BYT-Belachan 14mm + lichidul aferent, intrebarea mea:
este bina sa torn acest lichid peste bile de acum sau sa astept pana la prima partida, nu stiu daca afecteaza flotabilitatea bilelorm multumesc,
adrian, tulcea.
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SOLAR la cele mai mici preturi din Romania!!!

Mesaj de Bogdan Dragan »

odoctee scrie:imi cer scuze ca intervin si eu,
am cumparat o cutie de pop up Solar BYT-Belachan 14mm + lichidul aferent, intrebarea mea:
este bina sa torn acest lichid peste bile de acum sau sa astept pana la prima partida, nu stiu daca afecteaza flotabilitatea bilelorm multumesc,
adrian, tulcea.


Salut Adrian,

Tocmai ce am raspuns mai sus...poti sa le dipuiesti de acum fara nicio problema, nu le afecteaza flotabilitatea, dar le aduce un plus de atractivitate!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA FORUM”