Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Mesaj de robert_anisoiu »

Salutare tuturor,

are cineva aceste lansete sau le-a folosit? Ce parere aveti despre ele? Ce fel de actiune au? Din ce se scrie despre ele, la teste s-au aruncat cu ele aproape 200 de metri. Necesita o tehnica speciala de aruncare?

Orice sfat este binevenit.
Multumesc.

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Mesaj de darius123 »

Am avut aceste lansete, am fost multumit de ele, dar se scumpesc tot mai mult si nu stiu cat mai merita acum.Este o lanseta bine lucrata, manerul imbracat in duplon, , se incarca bine cu plumbi de 100-110 grame, placuta in drill.Daca ar fi sa aleg din nou, as alege Sk3 de 3.5 lb sau Sk4 de 3.25 lb.Sincer, nu stiu daca se merita diferenta de pret intre Sk3 si Sk4, am avut amandoua modele si nu am vazut diferente majore,sa reflecte diferenta de pret.Le-am vandut deoarece se scumpeau tot mai mult si nu mai imi permiteam sa complectez setul cu inca 2-3 bucati.Sk3 sunt mai moi ca si Sk4, mai placute in drill.Nu stiu cat s-a aruncat cu sk3, dar cu sk4 am fost personal la teste de casting si am vazut lansari de 160-170 metrii.Astept de 1 an sa apara modelul de 3.90, dar se lasa asteptat.Intre timp a aparut modelul Sk4 de 3.60 cu inel de 50, Sk3 fiind deocamdata doar cu inel de 40.Eu zic sa mai astepti si sa vezi ce variante mai apar, probabil o sa apara si Sk3 cu inel de 50, sau apar variantele de 3.90.La 350 ron cat era Sk3 acum 2 ani, se merita....dar la pretul de 500 ron, mai sunt si alte variante in gama asta si nu mai este asa usoara alegerea.

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3769
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Mesaj de odoctee »

daca te intereseaza si alte detalii despre sk3 de 3,5 lb te ajut cu placere, am acest model
adrian, tulcea.
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

marian v
Mesaje: 47
Membru din: Joi Feb 11, 2010 19:27

Re: Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Mesaj de marian v »

Le am si eu de un an si sunt foarte multumit de ele.
Sunt multumit de cum se comporta atat la aruncare cat si in dril.
Atentie daca le cumperi ce mulinete folosesti ,modelul de anul trecut permite combinatia doar cu mulinete daiwa sau shimano (cred ca intra si alte mulinete dar trebuie sa le pilesti putin din talpa).
Vezi poate livreaza http://www.soniksports.com/gb/product/1 ... 3-carp-rod si in Romania si atunci mai castigi un pic si la pret. :wink:

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Va rog pareri despre Sonik sk3 3.6m, 3.5lb

Mesaj de darius123 »

Din cate stiu eu, problema cu mandrina s-a rezolvat.Modele noi au mandrina mai mare si nu mai este problema cu talpa mulinetelor.Daca cauti bine, ai putea sa cumperi de dincolo mai ieftin, dar vorbeste cu Florioro si iti face un pret bun.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”