SBS ROMANIA

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Încuiat
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de DumiD »

stefanmuraru scrie:Eu nu va inteleg oameni, de ce atatea intrebari. Exista marca SBS si atat. NU pot exista 2 marci cu acelasi nume intr-un anumit domeniu.
Ca sa imi fie mai usor sa incep cu un exemplu.

Eu care am inregistrata marca la OSIM, marca se numeste "Stefan" si este inregistrata pentru domeniul "pescuit". Incep sa vand produse sub marca "Stefan" dar in acelasi timp mai exista cineva care vinde produse "stefan ". E normal sa il somez pe el sa inceteze sa mai vanda, dar e normal sa interzic si distribuitorilor sai, pentru ca si ei imi aduc un prejudiciu. Distribuitorii au o singura varianta: sa retraga produsele si sa inceteze comercializarea lor.


Acelsi lucru si cu SBS, numai ca marca SBS este pentru Europa (exemplu de mai sus era pentru Romania). Nu conteaza din ce tara este, si cine este, daca are inregistrata marca poate face ce vrea el cu ea si poata sa interzica oricui sa produca/vanda ceva care legatura cu marca sa.

Am vazut la tv o stire de genu: un magazin vindea adidasi Nike, numai ca acestia nu erau produsi de firma Nike ci erau facuti de alte firme care nu aveau nici o legatura cu Nike. Ce credeti ca s-a intamplat? Marfa a fost confiscata si magazinul respectiv a primit o amenda consistenta.

exact ce spunceam si eu...poate intr-o forma mai neclara dupa cateva beri,imi cer scuze !

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

danielcotoz scrie:cred ca iulian_i are ceva cu sbs-ul si vrea sa faca tot ce poate sa-i strice numele. cred ca are interese ascunse si ganduri meschine ca pentru un simplu client e prea infocat si vrea pus pe rele, urmareste prin ceea ce face sa aduca prejudiciu numelui mai ales "sbs-ului hu" insa ...... degeaba caci e doar o voce sau nici macar atat e doar un nene care se ascunde in spatele monitorului si ....... spor la treaba mai departe
chiar ma minunam de ceea ce ai scris, dar m-am luminat cand am vazut de unde esti....da, daniel, am ceva cu SBS hu si nu numai ca sunt prieten cu cele doua magazine somate de Zoltan, dar in schimbul atacurilor mele 'infocate' primesc si nada de la ei, gratis, importata direct de la Des Taylor :lol: ...ma mir ca n-ai remarcat acelasi lucru la concetateanul tau, Remus, care nici macar nu ascunde ca face lobby pentru prietenul sau Zoltan...nebunule, sa nu zici ca te-ai combinat cu Remus la pomana lui Zoltan :lol: ...si nu, nu sunt infocat, infocati sunt astia care au interese sau prietenii cu unul sau altul, eu pur si simplu am avut mai mult timp liber si ma deranjeaza in general reactia romanilor la lipsa de respect aratata de diverse companii private, banci, firme de televiziune prin cablu, telefonie, producatori de carburanti si, in ultima instanta, producatori de nade

problemele puse de mine erau de principiu, tu nu ai inteles asta, n-ai cum, deci sa fii sanatos...bleah...nici nu stiu de ce iti raspund

vrand, nevrand, fiind singurul ramas aici care nu haleste imediat ce i se spune, am ajuns sa fiu acuzat ca-l atac pe Zoltan avand anumite interese si vad ca primesc insinuari ca as avea legaturi cu cele doua magazine din Romania care au de pierdut in afacerea asta
ca sa fie clar pt. toata lumea, eu sunt asa de prieten cu cele doua magazine, incat nu am cumparat niciodata de la ele...nici macar de 10 lei....de ce ?...pur si simplu pt. ca, intamplator, despre amandoua am citit si auzit lucruri urate de la cumparatori, cum ca nu si-ar respecta clientii intotdeauna...din solidaritate cu ei, nici eu nu am cumparat de la cele doua magazine si n-am sfatuit pe nimeni sa o faca

@cornelserbu...daca tot ati fost pe la dl.Tite poate ma lamuriti cu o chestie...azi l-am vazut pe scumpul de Zoltan la PVTv prezentand un boiles semi solubil, adica se topea vreo 2-3 mm, apoi procesul se oprea...mi s-a parut o idee f. inovativa care m-a facut curios...intrebarea mea e daca stiti denumirea produsului si daca puteti sa ne impartasiti mai multe amanunte despre el :P

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

O sa apara ceva asemanator la senzor, dupa 1 aprilie... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

eee...asa mai vii de-acasa :wink: ...de abia astept noul site sa vad noile produse

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de danielcotoz »

nene iulian nu trebuie sa te superi si sa folosesti cuvinte jignitoare (asta spune ceva de caracterul tau). vreau sa-ti spun ca sunt sponsorizat de sbs in toate concursurile si platit de ei sa le incer nadele precum am si salar cam de 10 ori cat cel mediu, concediu platit de dansii, cate 100 partide de pescuit in strainatate platite de ei si alte multe facilitati de la ei asta asa pentru a te simti tu bine si a fi impacat cu ideea. :lol: am glumit
cu remus da sunt amic, il cunosc si e un pescar care nu e egoist si impartaseste cu altii cunstintele lui si am vazut ca e sincer. nu am vb cu el insa sunt sigur ca nu are nimic de castigat din treaba asta ci o face benevol. noi ardelenii cateodata suntem mai "fraieri" sau mai "nebuni" si mai ajutam oamenii fara sa avem ceva de castigat. nu ma intelege gresit stiu ca si altii din alte parti fac asta si nu pot generaliza. fara suparare ca nu e loc de astea

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de danielcotoz »

felicitari echipei senzor. faceti treaba buna. nu am folosit de multe ori nada de la voi insa prmit ca anul acesta o voi face si din considerentul ca sunteti de-ai nostrii. felicitari inca odata

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de stefanmuraru »

Domnilor,

Va asigur ca nu e de glumit "MARCA". Va pot spune ca am vazut afaceri ridicate in multi ani si prin multa munca care s-au naruit. Motivul: neavand pe cineva cu studii juridice au uitat de inregistrarea marcii; a venit cineva smecher a inregistrat marca si l-a lasat pe om cu buza umflata.

Deci mare atentie - daca aveti mari planuri cu firma dumneavostra dati o fuga pe la OSIM si inregistrati marca (din cate stiu eu costa cam 1000 lei pentru ro).

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de iulian_i »

corect...sau au fost nevoiti sa-si rascumpere propria marca cu bani f. multi
sper ca ai nostri producatori de nade au facut deja asta
ca tot a venit vorba de "ai nostri", nu pricep de ce maghiarii sunt mult mai vioi decat romanii in domeniul producerii de nade...poate ma insel, dar cred ca in Romania sunt pescari de crap mai valorosi si mai multi decat in Ungaria...dar, deh, daca suntem in urma lor la toate alea, de ce am fi inaintea lor la carpfishing :mrgreen:

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de danielcotoz »

ai dreptate iulian cand spui ca sunt inaintea noastra insa din cate stiu eu la ei "fenomenul pescuitului sportiv la crap" e ceva mai vechi insa la noi a luat amploare in ultimul timp (ma refer la ceva ani in urma) de aceea ei au amenajate lacuri extraordinare cu conditii super (la noi o sa vezi asta peste zeci de ani) si o privesc ca o afacere unii altii care au o situatie materiala buna e doar un hobby (ex. verbatanya) unde proprietarii sunt pescari si investesc continu in calitate si cantitate. si sa nu uitam ca acolo bate mai mult vant din vest la noi ajungand ceva ramasite pecand in este bate vant rusesc care ..... vai de capul lui.

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: SBS ROMANIA

Mesaj de danielcotoz »

iulian_i Subiectul mesajului: Re: CUPA IERNII-editia a 4-a MOARA VLASIEI
Scris: Lun Oct 18, 2010 6:50 pm
Va rog sa nu-mi stricati topicul : este vorba de concursul de la MV 2. Multumesc. Vladut, in general pe toate forumurile se dau avertismente/ban sau "delete messages" pt. spam, trolling, limbaj neadecvat samd...aici nu se face asa ceva si nu inteleg de ce....sunt foarte multe topicuri fac.

nene iulian e o postare a ta cand erai deranjat poate e limbajul neadecvat. dar se pare ca tu folosesti cam acelasi limbaj. ar trebui sa multumesti ca nu se da ban ptr asta si te poti exterioriza cum iti taie capul si iti vine pe limba.

fara suparare scriu asta de fiecare data ca nu vreau sa te superi pe mine si nici sa tragi concluzi gresite. dar pana la spitalel de nebuni e cale lunga ptr mine.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”