Primul crap pe 2011

http://www.tancabesti.ro

Moderator: Lukyan

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de Cristi Matei »

iarna slabesc. dc nu intra bine pregatiti in iarna pot pierde pana la 15 % in conditii grele. nu prea e cazul la Tancabesti unde resursele naturale sunt inepuizabile.

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de Bogdan Dragan »

Sorin Ionescu scrie:Pe asta de 20,40 l-am mai prins si eu tot pe gorgan.Cand l-am prins eu avea 21 si ceva...era mai mancat.
..ma bucur sa-l revad.. :D :D

Soare, tot 20 si ceva a avut si atunci. Am avut 2 de peste 20 dar niciunul de 21. Incearca sa-ti amintesti bine!

Stefan Oancea
Mesaje: 29
Membru din: Mie Sep 19, 2007 20:50

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de Stefan Oancea »

Salut,

Vi-l mai arat si eu odata:
IMG_0201.JPG
IMG_0201.JPG (119.51 KiB) Vizualizat de 958 ori
Numai bine!

Avatar utilizator
CostinCod
Mesaje: 303
Membru din: Joi Oct 29, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de CostinCod »

Mama ce partida ati avut, eu nu as fi mers in spate acolo nu a fost apa pe timpul iernii, insa balaurii tot la plaur dau tarcoale ! Super partida , super vreme super pesti !
Stima !
CRAPOHOOLIC
CPK CARP TEAM

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de Dragos Sinca »

Frumos a fost ca marea majoritate a pestilor au fost intr 8 si 12kg. Cred ca am avut maxim 3-4 pesti sub 5kg si inca vreo 5 sa zic intre 5 si 8kg. Probabil am fi prins si mai bine daca nu ar fi batut destul de rau vantul sambata si duminica.

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Re: Primul crap pe 2011

Mesaj de Sorin Ionescu »

Asa e Bogdan m-am uitat pe filmari... :D

@Stefan Oancea
Corect,este acelasi peste.

Asta dovedeste inca o data ca toti crapi mari devin teritoriali si ii gasesti cam prin aceleasi locuri mereu..
Aceaste reintalniri cu diversi pesti sunt posibile doar pe un lac ca Tancabestiul unde pescarii chiar ii elibereaza si nu ii ranesc.

Asta chiar merita botezat...Haideti sa ne gandim la un nume corect cu care sa-l identificam mai usor. :idea:
Pentru asta cred ca ar trebuii sa deschidem alt topic unde sa apara doar pozele crapilor mari,data fiecarei capturari,greutatea avuta in acel moment si locul pe care a fost prins ..ce spuneti de idee??? :?: :?:
Campion National 2011

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TANCABESTI”